Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Тва е същата простотия като идиотските ми съученици които носеха скобарки на опера. По едно време Радамес както си пееше поредната ария извика ох и се затича зад сцената. След малко спуснаха завесите и директора излезе да ни осведоми че певците отказват да продължат представлението. Деца - кретеноиди.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

optics написа:Тва е същата простотия като идиотските ми съученици които носеха скобарки на опера. По едно време Радамес както си пееше поредната ария извика ох и се затича зад сцената. След малко спуснаха завесите и директора излезе да ни осведоми че певците отказват да продължат представлението. Деца - кретеноиди.
Не ги е срам тея хаймани, можело е да контузят някого. Ние навремето за да прекъснем някое събитие от тоя род използвахме щепсел, свързан на късо, като изгорим бушоните и операта свършва.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Миналата седмица на кварталния шопинг център един канадец хвана преминаващ койот с ласо от капроново въже за простиране, и то от първото хвърляне. Каубойската и траперската жилка явно не прощават. Животното беше младо и може би нещо не много в ред, но все пак му се зъбеше. Оня го обездвижи и притисна към земята, извикаха полиция и тнт. Какво точно му пречеше животинчето, така и не разбрах. Има ги в града и си вървят по пътя, на хора не нападат.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Хахаха
Еее, недейте така, де!
Плашите кандидат емигрантите.
Между другото, и аз съм чувал, че по улиците се срещат койоти, лосове и бели мечки.

Е, ок, поизлъгах малко. Не са били бели мечки, а кафяви! :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Какво е това "скобарки" ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Канадски простотии

Мнение от Rall »

IRA написа:Какво е това "скобарки" ?
Вид прашка, най-често изработена от тел и кръгъл ластик. Няма "джоб" за поставяне на камък, затова се стреля със скоби изработени от дебела тел или пирон. :rock:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

IRA написа:Какво е това "скобарки" ?
Ето такова но правено у доа от тел и стрелящо със скоби.

Вече имало отговор...
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Koko »

Rall написа:
IRA написа:Какво е това "скобарки" ?
Вид прашка, най-често изработена от тел и кръгъл ластик. Няма "джоб" за поставяне на камък, затова се стреля със скоби изработени от дебела тел или пирон. :rock:
На мой съученик навремето, улучен от подобна телена скоба в бедрото, му се наложи да му правят имунизация срещу тетанус, пък и отне доста време докато раната му зарасна.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

7George написа:Миналата седмица на кварталния шопинг център един канадец хвана преминаващ койот с ласо от капроново въже за простиране, и то от първото хвърляне. Каубойската и траперската жилка явно не прощават. Животното беше младо и може би нещо не много в ред, но все пак му се зъбеше. Оня го обездвижи и притисна към земята, извикаха полиция и тнт. Какво точно му пречеше животинчето, така и не разбрах. Има ги в града и си вървят по пътя, на хора не нападат.
Хора не нападат, но малко куче могат да хапнат - правят го.
В парка до нас има също , но той е около 11 км2 прерия в рамките на града - приблизително землището на едно българско село.
В шопинг центъра не им е мястото. За тяхно добро е да стоят по-далеч.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Само по себе си, това че сърни ходят наоколо не е простотия. Виж когато ядат моите цветя, тогава вече е простотия. Аз ги гоня когато ядат и съседските, но не мога да огрея всички съседи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:Хахаха
Еее, недейте така, де!
Плашите кандидат емигрантите.
Между другото, и аз съм чувал, че по улиците се срещат койоти, лосове и бели мечки.

Е, ок, поизлъгах малко. Не са били бели мечки, а кафяви! :rofl:
Зависи. В Чърчил , Манитоба има и бели.
В предградията на Калгари и в околните градчета се появяват обиконвено всяко лято по няколко. Ловят ги и ги местят по надалеч. В провинциалния парк Кананаскис и в Банф си на тяхна територия.
Преди 2-3 години както си снимах елени на голф игрището на Банф през зимата първо чух, а после ивидях глутница вълци да ловува. Бяха на около 2 километра и беше твърде далеч за снимки, а и се изнесохме доста бързо от там.
Лосове понякога също се объркват из града, но също са рядкост.
Не мисля, че има от какво да се страхуват кандидат-емигрантите. В България доста двукраки животни са далеч по-опасни дори в центъра на София.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Само по себе си, това че сърни ходят наоколо не е простотия. Виж когато ядат моите цветя, тогава вече е простотия. Аз ги гоня когато ядат и съседските, но не мога да огрея всички съседи.
Хахаха.
Не е простотия, че ти ядат цветята - те са си храна за тях. Освен да подбираш цветя дето не ги ядат едва ли има друга оправия. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Ivan1007 написа:
optics написа:Само по себе си, това че сърни ходят наоколо не е простотия. Виж когато ядат моите цветя, тогава вече е простотия. Аз ги гоня когато ядат и съседските, но не мога да огрея всички съседи.
Хахаха.
Не е простотия, че ти ядат цветята - те са си храна за тях. Освен да подбираш цветя дето не ги ядат едва ли има друга оправия. :D
По тая схема съм основно. Но има едно дърво/храст в предния двор, което не може да порасне щото всяка зима го ошмулват. По-точно към края на зимата, тогава озверяват и ядат почти всичко. Тая година го оградих, но се опасявам че няма да го бъде поради пораженията от предни години. Няма и метър на височина. Едно друго от същия вид имам - то е към 4 метра, ама зора е веднъж да изкласи над техния ръст после вече - шмулят само отдолу. Храстите придобиват сърцевидна форма поради това как са си хрупкали сърните отдолу.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonny »

optics написа:Само по себе си, това че сърни ходят наоколо не е простотия. Виж когато ядат моите цветя, тогава вече е простотия. Аз ги гоня когато ядат и съседските, но не мога да огрея всички съседи.
Остай ти ти тая работа, пази сливата на комшийката. ;) :lol:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Kan_Tangra написа:Хахаха
Еее, недейте така, де!
Плашите кандидат емигрантите.
Между другото, и аз съм чувал, че по улиците се срещат койоти, лосове и бели мечки.

Е, ок, поизлъгах малко. Не са били бели мечки, а кафяви! :rofl:
Веднъж засякох една глутница койоти на 10 метра от входната ми врата.. Поне 6 парчета бяха. Но аз живея в горски район така че не съм изненадан. Мечки редовно се срещат във Северен, Западен Ванкувър както и в Кокуитлам и Порт Мууди, защото са в близост до планината. Кугари (тва не знам кво е на Български, нещо като Пума) се срещат доста и те са доста опасни, защото нападат хора, особено деца.
Сърни и Елени се срещат редовно в по-гористите места. Във виктория съм ги виждал буквално да се разхождат по улиците из махалите.
Най-опасните за мен са скунксовете които свободно се разхождат дори и в даунтаун. Как смърдят, не е истина.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Заключено