Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Ние имаме един, дето живее зад нас. Май ще го кръстим скоро. Койчо?

Ето го тука миналата година на лов за нещо.

Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Budget 2017: Hello Uber tax, goodbye transit credit

След като Манекена оряза Children's fitness tax credit, Children's Arts tax credit, Income splitting for families и UCCB, дойде ред и на пътуващите с градския транспорт да гризнат дървото. Не е някаква сериозна сума, но като се насложи с горните, вдигането на такси на алкохол и цигари в новия бюджет, карбон таксата, вдигането на федералния данък на тия в най-горната данъчна категория и нещата стават дебели. И за капак дефицита бил с 3 милиарда над очакваното. Такси до дупка и the budget will balance itself. :doh:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

И след бюджета-тесла черешката на тортата е че днес приеха моушън М103..

Някой знае ли дали следващият гавърнмент може да я премахне?? Ако не.. това е the beginning of the end за Канада
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:И след бюджета-тесла черешката на тортата е че днес приеха моушън М103..

Някой знае ли дали следващият гавърнмент може да я премахне?? Ако не.. това е the beginning of the end за Канада
Че то няма нищо за премахване щото нищо не променя.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски простотии

Мнение от Kan_Tangra »

Социализъм и тоталитаризъм. Това сме го играли вече.
Лицемерие. Ограничена свообда на словото, забранени думички, забранени вицове, подравняване на населението с високи данъци и щедри социали. Уж безплатно здравеопазване и тн. Стимулиране на профанизма.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Kan_Tangra в случая е прав, надявам се канадците да се осъзнаят навреме т.е следващите избори. Тия са абсолютни комунисти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

roumensp написа:Budget 2017: Hello Uber tax, goodbye transit credit

След като Манекена оряза Children's fitness tax credit, Children's Arts tax credit, Income splitting for families и UCCB
В интерес на истината, UCCB (който беше taxable income между другото) беше заменен с увеличени детски надбавки. А Income splitting си беше чисто предизборно подкупване на избирателите - да го бяха вкарали първия мандат, а не накрая на последния. Аз съм съгласен с идеята на либералите, че има твърде много boutique tax credits и че данъчния закон трябва да се опрости значително. Виж онтарийските либерали с техния малоумен carbon tax, мамицата им комунистическа :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

UCCB беше за всички с деца, въпреки че беше смешен като сума. Това за което ти говориш е само за хора с доходи под определена сума. Или и ти мислиш като социалистите, че тия които изкарват повече трябва винаги и само да плащат, за да има за тия дето ги е мързяло да учат и да работят. Мен ще ме таксуват до дупка, за да може рифюджидата с по 5-6 деца да се излежават по цял ден ... Е затова те ще имат по 5-6 деца, а ние по едно.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Аз лично смятам,че е по честно всички да получават по равно и да идва като приход.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

IRA написа:Аз лично смятам,че е по честно всички да получават по равно и да идва като приход.
Утешавай се, че винаги може и по-зле ... като например едно правителство на НДП. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

roumensp написа:UCCB беше за всички с деца, въпреки че беше смешен като сума. Това за което ти говориш е само за хора с доходи под определена сума. Или и ти мислиш като социалистите, че тия които изкарват повече трябва винаги и само да плащат, за да има за тия дето ги е мързяло да учат и да работят. Мен ще ме таксуват до дупка, за да може рифюджидата с по 5-6 деца да се излежават по цял ден ... Е затова те ще имат по 5-6 деца, а ние по едно.
Да, вярно е че UCCB беше за всички, но аз имах предвид че не е напълно заличен като ефект, понеже се увеличиха детските надбавки (за тези с доходи под определена сума). От друга страна - на теб тия $100 отгоре на месец ли ти липсваха, че да можеш да имаш повече от 1 дете? Харесва ни или не, в целия западен свят таксовата система е стъпаловидна. Т.е. колкото повече пари правиш, повече данъци плащаш.
В България е плосък данъка ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

UCCB лично на мен изобщо не ми липсва, но ме дразни политиката на стимулиране на посредствеността и мързела. Това били бутикови такс кредити ... а СЕО-та и VP-та дето си получават по-голямата част от парите под формата на stock options и клеймват deduction на половината не ползват такива, нали. ;) Ама манекена няма да ги пипне, че кой ще му снася дарения за партията.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

roumensp написа: а СЕО-та и VP-та дето си получават по-голямата част от парите под формата на stock options и клеймват deduction на половината не ползват такива, нали. ;) Ама манекена няма да ги пипне, че кой ще му снася дарения за партията.
А виж, тук съм съгласен на 100%. Не само Манекена, ами дори най-върлия консерватор няма да посмее да пипне големите кинти.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа:
ivandaman написа:И след бюджета-тесла черешката на тортата е че днес приеха моушън М103..

Някой знае ли дали следващият гавърнмент може да я премахне?? Ако не.. това е the beginning of the end за Канада
Че то няма нищо за премахване щото нищо не променя.
Променя това, че се опитва да казва на хората какво да мислят, говорят и пишат. И според проучване едва 29% от канадците я подкрепят.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

ivandaman написа:И след бюджета-тесла черешката на тортата е че днес приеха моушън М103..

Някой знае ли дали следващият гавърнмент може да я премахне?? Ако не.. това е the beginning of the end за Канада
http://montrealgazette.com/opinion/colu ... tion-m-103"
Canadians, regardless of their political affiliation, should stand firmly against M-103, the motion by liberal MP Iqra Khalid that urges among other things the government to “develop a whole-of-government approach to reducing or eliminating systemic racism and religious discrimination including Islamophobia.” M-103 is not a bill, but its natural evolution could be a law criminalizing any speech, opinion or action that promotes so-called Islamophobia.
Заключено