Картини под наем?!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Картини под наем?!

Мнение от J&V »

Здравейте,
Пускам темата, обръщайки се към живелите по-дълго време в Канада и по-конкретно в провинция Квебек, а и за да задоволя собственото си любопитство на новопристигнал наблюдател. След поредното посещение на най-голямата библиотека на Capitale Nationale, открих, че библиотеката заема картини. Може ли някой да ми обясни поради каква причина съществува подобно явление и какъв е профилът на потребителя, който ползва тази услуга.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Картини под наем?!

Мнение от Rall »

И аз съм го забелязал това. Предполагам, че основно става въпрос за подпомагане на хората които се занимават с изкуство. От друга страна, както филм или книга доставят удоволствие на сетивата, но не можеш да ги гледаш и препрочиташ безкрайно, така и картината след известно време може да я замениш с нова.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

Ией! Не знаех, че се дават картини под наем. В нашата селска библиотека дават само книги. :D
Оригинални картини или репродукции на картини? Колко е наемът и аз съм любопитна?
Да взема да напиша набързо един бизнес план. Ето, Бъз(ик)11 (като голям ценител на изобразително изкуство) ще ми е първият клиент. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
vert
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 8:42 am

Re: Картини под наем?!

Мнение от vert »

Като едно общество от консуматори допускаме че индивида винаги иска да притежава повече от колкото му се позволява, две ябълки винаги е по добре от една, но три е още по добре.
Друг е въпроса ако ябълките не струват но вече са произведени, това общество не може да остави "бедните" артисти на произвола на съдбата и се получава парадокса "И агнето е цяло и вълкът е сит"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

За мен лично изкуството не трябва да е комерсиално. Това е лично мнение обаче. Странно ми прозвуча "Да наемеш картина". Картината е част от интериора нормално. Как може да я наемеш за да я гледаш известно време? И после? Празно. Или сменяш гледката. Странно ми прозвуча.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Картини под наем?!

Мнение от Павел »

Bistra написа:Ией! Не знаех, че се дават картини под наем. В нашата селска библиотека дават само книги. :D
Оригинални картини или репродукции на картини? Колко е наемът и аз съм любопитна?
Да взема да напиша набързо един бизнес план. Ето, Бъз(ик)11 (като голям ценител на изобразително изкуство) ще ми е първият клиент. :lol:
Оригинали, разбира се - предимно на Франциско Гоя, Диего Велазкез, Франческо дел Коса и Ренато Готузо. Оригинали на Рембранд, Ван Го :D и Пикасо се намират само в градските библиотеки.

Не можа да не се изакаш и в тази тема!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

Павел написа:Не можа да не се изакаш и в тази тема!
Аз или ти? :tmi:
Не съм виждала и затова питам.
Последното изречение, както е видно за хора с неоперирано чувство за хумор, е майтап. На мен не ми се налага да си наемам, защото си ги рисувам сама. Ай, сполай ти! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Картини под наем?!

Мнение от anxeli »

Аз знам за офиси и разни обществени сгради, картините се сменят през известно време, поддържат се и се почистват от специалистите, застраховани са. Колко са оригинали не знам.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

O, разбира се, че са. Лобито на всеки уважаващ се 5 звезден хотел е направо осеяно. Е, не на Гоя и Пикасо, както Павелчо се опита да се направи на интересен, но на местни художници. В болниците също се правят специални поръчки, ама не са под наем. Купуват се и то не от филанкешията, хванат от улицата. Организира се конкурс. За да те одобрят за такъв конкурс трябва да имаш специално портфолио и т.н, и т.н.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

Ето, понеже Павел ми се озъби, ме амбицира сама да си отговоря на въпросите. |(
http://maison.lapresse.ca/decoration/id ... e-dart.php"
Съжалявам, че е на френски (за англоговорящите), но е доста изчерпателно обяснено.
La formule de location permet aussi d'apprivoiser une peinture, de voir si c'est vraiment ce qui convient au décor. «Ainsi dans les entreprises, les hôtels, les restaurants, nous travaillons de concert avec des designers d'intérieur parce que le hall d'entrée d'une compagnie reflète son image de marque, d'où l'importance d'être bien au fait de l'histoire de l'institution et de ses produits avant d'intégrer une toile au décor.»
Значи се оказва временна мярка, когато дизайнерът не може да вземе еднозначно решение за интеграцията на едно произведение на изкуството в интериора.
При всички случаи е доста чийп (или евтинджос по нашенскому) да си овисиш репродукция, па макар била тя на Ван Гог. Що за кич? :o
Всъщност услугата не е за никакво подпомагане на млади автори, а по скоро за неориентирани клиенти.
Някои си купуват мебели и почват на място да ги въртят и нагаждат. За картините, явно е подобно.
За хора от бранша като нас е недопустимо. Прави се първо проект и после се избира, независимо дали ще е мебел или картина. Както казах матричното размножаване на изкуството го обезценява. Едно време бабите по селата изрязваха постери от "Жената днес" и си ги окачваха зад стъкло в гипсова рамка. Това ми прилича малко на това, извинете. Рамката на наеманата картина, вероятно е е с по-висока стойност от самата нея. Ама като има желаещи, що пък не? За всеки влак си има пътници. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Картини под наем?!

Мнение от Bistra »

Сега се сетих нещо друго, само да добавя...Тази услуга е много удобна, примерно, ако искаш да направиш стейджинг, т.е. да обзаведеш някакво помещение или помещения с някаква цел, временно, с наети вещи. А целта най-често би могла да бъде продажба. Айде дотук с вдъхновението ми! Чао. Спокойна вечер. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор