Childcare centre business idea

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Привет,
нещо форума по-замря и аз реших да го посъживя с моя тема :). Някой с малки деца да е ползвал такъв тип детски център (забавачка/гледачка) от дома на притежателката му? Какви ви бяха впечатленията относно грижата, възпитанието,образованието , маниера на гледане, програмата/системата, по която са гледани децата и въобще каквото се досетите важно? Какви са цените, условията, изискванията към собственика и лицензите ? Четох много противоречиви мнения от един друг форум, четох за ужасни хигиенни условия в Торонто и Монреал , никакви формални и образователни изисквания към учителите, липса на програма и систематизираност на работата. |( Какви са вашите лични опит и впечатления?
Имам такъв в Англия (тук е стабилен,строго урегулиран и узаконен бизнес с доста добра възвращаемост ) от много години и малка занималня/мини детска градина в БГ и искам преди да се узаконя с ПР и да изкарам още една магистратура в Канада да се занимавам отново с това, за да мога и детето да си гледам спокойно и вземам от училище наравно с някои други деца като изкарвам добри пари от дома си? Става въпрос за Реджина/СК.
http://www.education.gov.sk.ca/ELCC/how-do-i-start"
и за Алберта:
http://www.canadabusiness.ab.ca/index.p ... are-centre"
Моля ,темата да не става бойно поле и да се включат САМО хора с директен опит ,а не пишещи за спорта и хипотетично и напоително !!!
Последно промяна от tanyatais на Сря Мар 13, 2013 5:41 pm, променено общо 3 пъти.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Childcare centre business idea

Мнение от Kan_Tangra »

Това след като построиш къщата ли?
И в коя провинция?
Тя къщата, някакси трудно се мести от провинция в провинция.
Както може би не се досещаш, питането ти има различни отговори за различните провинции.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Kan_Tangra написа:Това след като построиш къщата ли?
И в коя провинция?
Тя къщата, някакси трудно се мести от провинция в провинция.
Както може би не се досещаш, питането ти има различни отговори за различните провинции.
Не,разбира се , по ред на нещата.
Под наем ,в Реджина/ СК? По същество,благодаря :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Childcare centre business idea

Мнение от Kan_Tangra »

По същество, ще ти трябва доста голямо жилищно пространство.
Имам приятели със собствена къща с такъв бизнес. Но под наем не съм чувал. Може и да има.
Ето ти по същество ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Kan_Tangra написа:По същество, ще ти трябва доста голямо жилищно пространство.
Имам приятели със собствена къща с такъв бизнес. Но под наем не съм чувал. Може и да има.
Както винаги наивността ти е забавна. ;)
Аз също имам такъв в Англия и подобен в БГ ,затова питам вас от Канада с деца под 6/8 години за изисквания , впечатления ,а не за категоризация на характера ми:)
В изискванията в офиц. сайт на СК по нагоре е дадено,че и ипотека/рент са подходящи както и квадратури и изисквания ,но аз питам за субективни неща, които не мога да намеря в нета.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Childcare centre business idea

Мнение от seeker »

Здравей, tanyatais,

Мога да кажа няколко неща, които са ми направили впечатление при досега ми с такава фамилна градина в Монреал в качеството ми на родител. Първото нещо, което ми направи впечатление, че цената беше около 25$/ден. За две деца се ползва отспъпка. Не знам дали има забавачки от този тип, дотирани от държавата. Събрани са деца от различна възраст в диапазона 1г.-5г. на едно место, често в една стая. Понякога стоят на 1 метър от огромен телевизор с кинескоп и няма никаква здравна норма, която да контролира това. Поне не разбрах за такава. Съмнявам се, че има и изисквания да бъдат занимавани образователно. Вече не помня точно, но мисля, че по цел ден играеха в стаята с играчки и помежду си, гледаха в телевизора, прескачаха по-малките дечица и ако можеха и имаха късмет да има свободно легло спяха на обед. Ползваха басейнче, което беше в двора и това беше най-интересното нещо, с което се занимаваха. Хората си бяха собственици на къщата.
Обикновено такъв тип градини се ползват, когато няма възможност детето да бъде записано в държавна или частна с по-високи изисквания и/или ползващи дотации.

ПП. Пропуснах да спомена, че това беше апартамент под нивото на земята и ползваха понякога и двора към къщата.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Благодаря ти много за отговора. :handshake:
Точно това ми бяха писали и от един друг форум над 20-тина БГ майки с деца позлвали тази услуга в Монреал и Торонто. Учудиха ме липсата на условия, контрол и образователна програма. В Англия са доста по регулирани и ставайки член на Офстед организацията подлежиш на проверки постоянно, има си контролни органи, пускаш си заедно с бизнес плана и примерната програма съобразена с EYFS (https://www.education.gov.uk/publicatio ... 00023-2012"
) и ме удивиха ,че може да е така свободно в Канада. Тук услугите са доста по скъпи от посочените от теб ,но са по евтини ако си с две деца от друга детска градина /нърсери.
Благодаря отново !Много полезен отговор .
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Childcare centre business idea

Мнение от seeker »

Мисля, обаче, че ще ти трябва тукашна диплома. Познавам една кабилка, която иска да отвори такава и за целта трябваше да мине през университет. Не знам дали може само със сежеп.
Иначе идеята е добра. Веднъж си говорихме с други българи, че ще е добре да си направим една забавачка :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

seeker написа:Мисля, обаче, че ще ти трябва тукашна диплома. Познавам една кабилка, която иска да отвори такава и за целта трябваше да мине през университет. Не знам дали може само със сежеп.
Иначе идеята е добра. Веднъж си говорихме с други българи, че ще е добре да си направим една забавачка :)
Прочувам нещата в движение. Имам диплома от Англия за това ,но ще се види на място ако се иска някаква преквалификация и за Канада.Щом са така нерегулирани се съмнявам ,а е истина,че в този бизнес няма shortages -все има търсене ,така че дерзайте :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Childcare centre business idea

Мнение от leaf »

tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Благодаря ти много! Независимо,че са за Онтарио ще са ми полезни линковете. Отивам да чета :) :handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Childcare centre business idea

Мнение от mice »

Не знам дали говориш френски? Има един сайт, ще ми отнеме време, но мисля че мога да го намеря, с форум за откриване на държавна детска градина, проблемите, които срещат жените във фамилните детски градини и т.н.
Гледането на телевизия в Квебек е регламентирано. Не повече от 30 мин. на седмица и то само документално филмче по темата, по която работят и учат децата през седмицата. Винаги може да се подаде оплакване до съответната инстанция и да направят проверка. Има детски градини и детски градини... Едни са чисти, подредени, с прекрасна образователна програма, много скъпи, има и много мизерни.
Учителката ни обясни, че програма няма, защото най-важното било да се учи чрез играта. Всяка учителка си преценява какво да преподава и как. Едни си носят книжки от техните държави, други принтират от интернет. Има и детски градини, които предлагат йога, музика, всяка седмица или месец ходене до различни музеи, учене на втори език. Държавните и субсидираните детски градини са по-добре регламентирани от частните.
Знам за много фамилни детски градини, които са в къщи под наем, това към kan_tangra ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от Павел »

Не знам за кви дипломи и изисквания говорите, като в БК дори лицензирането на градината в частен дом не е задължително.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

mice Благодаря за отоговора!
За съжаление не говоря френски и надали ще се справя с линка,но ще ми бъде полезно да чуя вашите мнения също. Тъй като в Саскатчуен френският не е водещ,се надявам да минем и без него,но ако се налага ще се учи . Иска ми се да мога да помагам на детето/децата с домашните по френски. В момента в Англия е в предучилищна паралелка ,в която изучават освен основния английски и избираеми два (испански и френски )2 пъти в седмицата (нямат 5 години още) и виждам нуждата от още два езика още и за мен за да помагам адекватно.
Последно промяна от tanyatais на Чет Мар 14, 2013 4:26 am, променено общо 1 път.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Childcare centre business idea

Мнение от tanyatais »

Павел написа:Не знам за кви дипломи и изисквания говорите, като в БК дори лицензирането на градината в частен дом не е задължително.
В БГ ако нещо се води ДГ са драконовски изискванията от ХЕИ и МОН -нужни са помещения за кухня, пералня, трапезария ,спално помещение ,градина и по 4 кв.м . на дете пространство минимум и т.н. А типът забавачки и детски парти центрове са нерегулирани :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор