Стандарт и минимална работна заплата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Re: Canada

Мнение от Jane »

hullboy написа: I kakvo mislis che govorjat za teb hubavite kolezki ot ofisa? Ne zabravjai che si ergen ( sam ) i se oglezdas za madami osven ako ne si obraten.
( nasia geroi e sam maz ot Bg koito izkarva po 16 000 na godina v Canada )

Cool v ochite na kolezkite sa tezi v kafeto koito sa zabavni, razkazvat istorii ot predisnata vecher kade sa bili, cherpat po njakoe kafe kozezkite, a ne tezi v agalcheto na lunch rooma koito si hrupkat jaitsata v lunch bag doneseni ot v kasti.
Интересна тема. Влязох, зачетох се, различни мнения, цифри, емоции, разнообразие с две думи. Но това не е всичко, имало и по-важно лекция на тема - "Как да сте cool в офиса, но при две условия: да сте ерген и да не сте обратен." Ако сте обратен обаче или не сте ерген, д*** да ви е яко, ей там наказани, без хубави колежки, сами в ъгъла с яйцата си. :cry: :P
За хубавите колеги нищо не се каза, което означава само едно - че ни беше поднесено още едно толкова съкровено признание - нашия лектор не бил обратен и яйца не хапвал нито на очи, нито по панагюрски. :P
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Canada

Мнение от pumpy »

Jane написа:
hullboy написа: I kakvo mislis che govorjat za teb hubavite kolezki ot ofisa? Ne zabravjai che si ergen ( sam ) i se oglezdas za madami osven ako ne si obraten.
( nasia geroi e sam maz ot Bg koito izkarva po 16 000 na godina v Canada )

Cool v ochite na kolezkite sa tezi v kafeto koito sa zabavni, razkazvat istorii ot predisnata vecher kade sa bili, cherpat po njakoe kafe kozezkite, a ne tezi v agalcheto na lunch rooma koito si hrupkat jaitsata v lunch bag doneseni ot v kasti.
Интересна тема. Влязох, зачетох се, различни мнения, цифри, емоции, разнообразие с две думи. Но това не е всичко, имало и по-важно лекция на тема - "Как да сте cool в офиса, но при две условия: да сте ерген и да не сте обратен." Ако сте обратен обаче или не сте ерген, д*** да ви е яко, ей там наказани, без хубави колежки, сами в ъгъла с яйцата си. :cry: :P
За хубавите колеги нищо не се каза, което означава само едно - че ни беше поднесено още едно толкова съкровено признание - нашия лектор не бил обратен и яйца не хапвал нито на очи, нито по панагюрски. :P
само не разбрах с кои яйца....
честно казано зада работиш на 8 кинта на час то все не ми се вярва да си в офис с готини, самотни колежки, чакащи покана за интересна вечер...такава заплата вси повече ми звучи като на работа във фабрика, където lunch box-a ми се вижда нещо нормално, но то момчето по- ги разбира тези работи, той очевадно е по повърхностните, cool разговори по кафенета и барове :wink:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Хълбой, много ми е странно това което пишеш :? Специално се правят трапезарии в офисите с хладилник и микровълнови печки, за да се създадат условия на работещите да се хранят. Сменяла съм няколко офиса, в които работят хора на професионални позиции, на обяд обикновено се събират и си приказват (това се получава по-добре при по-малките колективи), в единия офис имаше наблизо един магазин за хранителни стоки, та някои отиваха и си купуваха полуфабрикати, слагаха ги в микровълновата и пак си ги ядяха заедно с колегите в трапезарията. В какво си слагат храната ли? Ами има си специални кутийки за тях, и пържени яйца може без проблем да се сложат. Това което ти ми описваш кой мъж би се харесъл на колежките (който разказва истории от предишната вечер къде е бил и да не си носи храна от вкъщи), извинявай, ама такова нещо би впечатлило само някоя яко комплексирана провинциалистка, или нова имигрантка от Източна Европа :D
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Айде сега всички ще си признаете накрая, че не са ви cool колегите в офиса. :P
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

а бе не знам ама накрая цацата ще стане кит май .
тези сметки на хартия са добре , ама който е живял с 264 долара след плащане на всичко предполагам си знае колко е лесно .
и друго , ако единия не работи , остатъка не е ли отрицателен , тоест от 1216 да вадиш всички посочени разноски ?
а ако работи и втория , тогава сметнете и втора карта за транспорт , евентуално за децата , нищо че у-щето е зад ъгъла , те не искат ли да се видят с някой през седмицата , или ползват картите на родителите ?
а зъболекар включва ли се в мед. карта в БС ?
а ако за да е по-конкуретноспобен на пазара бащата реши да купи с " готови пари " :D кола на старо , бензина , застраховките и поддръжката на колата равняват ли се на една карта , която не се купува сега ? не че се разваля всеки ден , ама като стане трябва да се плаща .
не ме разбирайте погрешно , пак казвам на хартия с ГСТ и детски изглежда чудесно , но в действителност е много по-трудно .
за храната мисля скоро да скенирам една от касовите бележки и да ви покажа какво купувам аз за един човек , защото се спекулира много с разходите за храна .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Да де и все пак колко от вас са стояли на 8$ за повече от няколко месеца...Обикновено до 2 години заплатата се удвоява/ако не те мързи и имаш мозък/,после си или на годишна заплата+бенефитс или собствн бизнес,въобще вървиш напред...Според мен темата започна с това,че тук с минимума оцеляваш "по-добре"от колкото в БГ и сигурно в 99% от случаите е вярно.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

jess написа:Според мен темата започна с това,че тук с минимума оцеляваш "по-добре"от колкото в БГ и сигурно в 99% от случаите е вярно.
а с максимума със сигурност е по-добре с в БГ :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

jess написа:ДОбикновено до 2 години заплатата се удвоява/ако не те мързи и имаш мозък/
Pak svobodni suchinenia. :D :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

tochica написа: а ако работи и втория , тогава сметнете и втора карта за транспорт , евентуално за децата , нищо че у-щето е зад ъгъла , те не искат ли да се видят с някой през седмицата , или ползват картите на родителите ?
а зъболекар включва ли се в мед. карта в БС ?
а ако за да е по-конкуретноспобен на пазара бащата реши да купи с " готови пари " :D кола на старо , бензина , застраховките и поддръжката на колата равняват ли се на една карта , която не се купува сега ?
Точица, недей да търсиш под вола теле. Притрябвало му е на някой да купува на децата си месечни карти, защото 1-2 пъти в седмицата ще ги изведе някъде. Училището като е до 4 часа и имат да учат, през седмицата колко пъти мислиш че ще има време да обикалят из града? Колата в Монреал не е от първа необходимост с този транспорт. Става въпрос за началото, че в началото едно семейство с 2 минимални заплати и 2 деца (и детските за тях) може да се справи съвсем прилично, смея да твърдя - по-прилично отколкото семейство със средни доходи в България. Предполага се че човек преди да имигрира си оправя зъбите, а колкото за поддръжка, хайде сега - 50 долара за кариес от време на време все ще може човек да си позволи. Като си стъпи човек на краката след адаптационния период, вече мисли и за по-горните нива на пирамидата на Маслоу :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Икономията майка на мизерията.
Аз съм от 5 години в канада,започнах на минимална заплата 8д на час ,след 6 месеца ми я поеишиха двойно.Ха сега ,ако сте добри матемаъици познайте колко ми е часовата ставка.Според мен някъде към 56,68 ,но съм толкова пиян в момента ,че не мога да я сметна точно. :D :D :D
И второ бях много по щаслив когато работех на минимална ставка ,животът беше розов ,жена ми ме слушаше ,парите ми стигаха ,имах бит и култура.Сега на тия 56,68 се чудя кое първо да сменя една на 34 за две по 17 или старото си Порше с ново Мазерати.
Ай кен беливет. :(
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А бе не знам как е с вас, но съм забелязала че с покачването на заплата и разходите се качват т.е мизерията става все по голяма и по голяма. :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canada

Мнение от miteto »

poumpy написа:
Jane написа:
hullboy написа: I kakvo mislis che govorjat za teb hubavite kolezki ot ofisa? Ne zabravjai che si ergen ( sam ) i se oglezdas za madami osven ako ne si obraten.
( nasia geroi e sam maz ot Bg koito izkarva po 16 000 na godina v Canada )

Cool v ochite na kolezkite sa tezi v kafeto koito sa zabavni, razkazvat istorii ot predisnata vecher kade sa bili, cherpat po njakoe kafe kozezkite, a ne tezi v agalcheto na lunch rooma koito si hrupkat jaitsata v lunch bag doneseni ot v kasti.
Интересна тема. Влязох, зачетох се, различни мнения, цифри, емоции, разнообразие с две думи. Но това не е всичко, имало и по-важно лекция на тема - "Как да сте cool в офиса, но при две условия: да сте ерген и да не сте обратен." Ако сте обратен обаче или не сте ерген, д*** да ви е яко, ей там наказани, без хубави колежки, сами в ъгъла с яйцата си. :cry: :P
За хубавите колеги нищо не се каза, което означава само едно - че ни беше поднесено още едно толкова съкровено признание - нашия лектор не бил обратен и яйца не хапвал нито на очи, нито по панагюрски. :P
само не разбрах с кои яйца....
честно казано зада работиш на 8 кинта на час то все не ми се вярва да си в офис с готини, самотни колежки, чакащи покана за интересна вечер...такава заплата вси повече ми звучи като на работа във фабрика, където lunch box-a ми се вижда нещо нормално, но то момчето по- ги разбира тези работи, той очевадно е по повърхностните, cool разговори по кафенета и барове :wink:
Момчето Хълц май не знае на кой свят е, ма то е нормално от блясъка на прожекторите мое да се разфокусира погледа и има заслепяване :lol:
Възниква и друг въпрос - ами ако някой иска да "кърти камъни" (This dude ROCKS) или "да Е Човекът" (He's the man) вместо просто да е "хладен" (cool) ? А Хълц, кво ша кайш, мое па някой да не иска да е "хладен" (cool) ами да е "горещ" (hot) за пред готините колежки ? Спомни си Парис Хилтън - "That's hot!". Тогава требе ли да се ядат яйца или не ? И да бъдат ли горещи или не ?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Стандарт и минимална работна заплата

Мнение от Ivan1007 »

Aries написа:Ако реши да използва RRSP лимита си (2995 долара) рефънда ще нарастне на 1175 долара.
Излиза, че реалния доход е 1217 + 1175/12 + 29,50 = 1344 долара .
Тук малко си се позаплеснал в сметките. Щото ако си използваш RRSP лимита 2995 долара трябва да ги спестиш и замразиш в RRSP. Та сметката е всъщност:
1217 + 1175/12 + 29,50-2995/12=1344-249.58=1094.42
Не съм ти проверявал другите сметки, но си заслужава да се спомене че да спестяваш в RRSP на минимална заплата си е глупост.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ajde be kvo plachete i smiatate? Koj kara tuk ot vas na minimalna? Kvo se uspivate pak?Minimalnata e napravena za........../robi/.Vie takiva li ste? :D :D :D
kakвото потърсило,такова намерило
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

аз затова в предната тема , вече не знам коя на брой дето се спори по същия въпрос , казах , че в Канада се живее с минималната заплата а в България се преживява .
но действителността е твърде различна , и смятам , че с минималната заплата в Канада , при така описани разходи и приходи се води мизерен живот .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Заключено