Стандарт и минимална работна заплата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Aries koito napisa

може да наемеш тристаен апартамент с още двама приятели,

Kade gi namiras tezi dvama priteli v Canada? Na letisteto kato pristignes?Aries to tuk palno s priateli samo deto nestata ne se razvivat taka.

A po skoro taka. Zvanis na objava za v kojato dvama tarsjat treti chovek za da deljat 3 staen ap.. Tezi dvama sa palni idioti, bezrabotni ot Indai ili Pakistan, koito te draznjat s mirizmi na mandzi koito gotvjat v kuhnjata i s oste hiljada drebni nesta.
S koito dvama ako se saberes ste ostanes tsjal zivot na min. zaplata.
Bachelor с включен кабел и интернет е около 450 долара на месец (в ВС)
Vapros 2.

Не мога да разбера какво ви бъркат парите за храна. Значи 4-членно семейство живее нормално с под 600 долара на месец за храна а сам човек не би могъл? .

Nikoga ne sam kazval che e dobre za hrana 600 dolara na 4 -ma choveka. Zabravjas che ot tezi 4-ma 3 -ma jadat v kasti.
Kogato si sam hodis na rabota za da izkaras min. zaplata. Hrana ili trjbva da si kupis ili da si nosis ot v kasti. Po skoro e parvoto. V lobito na sgrada s ofisi ima zavedenja kadeto slice ( parche ) pizza e 2.99 $, vsichko drugo poveche ot 2.99 + tax.. Kak se izkarva denja s 5 $ na den togava?
Ne e vse edno da si parzis jaitsa v kasti i da si v ofisa.
Ами ще си носиш храна от къщи. Никъде не съм казал, че ще можеш да живееш като баровец.
Vapros 3

И накрая да те попитам, колко от хората имигрирали тук са имали месечен ЧИСТ доход над 1000 кинта на месец в БГ

Pak izmesti spora. Spora e min. zaplata v Bg i min. zaplata v Canada.
1000 lv. na mesets ne sa min. zaplata v BG.
Sravnjavame jabalki i krusi.
Ти беше този, който ревеше, че никой от тези, които пристигат тук, не са получавали минимална заплата в БГ. Затова ти и казвам, че даже 1000 кинта месечно в БГ вече са малко. Пък ти ако искаш продължавай да си твърдиш, че сравнявам ябълки и круши...
Hullboy nikoga ne e bil na zaplata v BG. Na 20 godini zamina student v chuzbina. Tam rabotese vecher, sabota i nedelja i sabra kapital. Kato se varna v Bg sled kato zavarsi . investira tozi kapital i stana rabotodatel i taka dokato tragna za Canada. Rabotodatel stana i vednaga sled zavarsvane na oste edna spetsialnost v Canada.
Hullboy ne chaka min. zaplati nito zaplati vaobste.
Hullboy dava zaplati.

Sas vsichkite si znanja i umenja Hullboy ste go e sram ot sebe si ako e na min. zaplata, nezavisimo v BG, Canada ili na lunata.

Hullboy
Все някой трябва да работи. Не могат всички да въртят частен бизнес (защото ще заприлича на БГ - всеки шеф, работници нема).
Въпрос на избор е дали ще си "Бизнесмен" или "прост работник".
Пак не каза какъв ти е бил дохода в БГ. Дали не си ти този, който сравнява ябълки и круши.
Замисли се малко преди да пишеш глупости (като онази, че стандарта в Канада бил 36 000 на член от семейството, за да се живее нормално) и остави настрана първосигналното си мислене.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canada

Мнение от miteto »

hullboy написа:Kogato si sam hodis na rabota za da izkaras min. zaplata. Hrana ili trjbva da si kupis ili da si nosis ot v kasti. Po skoro e parvoto. V lobito na sgrada s ofisi ima zavedenja kadeto slice ( parche ) pizza e 2.99 $, vsichko drugo poveche ot 2.99 + tax.. Kak se izkarva denja s 5 $ na den togava?
Ne e vse edno da si parzis jaitsa v kasti i da si v ofisa.
Не разбрах що по-скоро трябва да е първото. Някакъв закон ли има ? Какво пречи на въпросния "имагинерен" пич дето го описваш да си опържи яйцата вкъщи и да си ги занесе в работата ? Ама Хълбой, мисли за икономиката моля те, ако всички си купуват junk-food, ще фалират фирмите които произвеждат lunch bags :lol:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bp_de написа:VorGrigorov - ли4но мое мнение- способноста да се правят пари не зависи от титлите и образуванието на ли4носта или пък къде по света се намира.
А лично мое наблюдение (и освен това световна статистика) е, че по-скоро е в обратно пропорционално отношение.
P.S. ОбразОван
bravo

Мнение от bravo »

Parite mi stigat za nujdite v momenta. I taka sam 6tastliva, 6toto imam 2 prekrasni, krasivi , umni i u4enolubivi deca, slava Bogu, zdravi sme, ostanaloto.....dreme mi, znam, 4e sled godina, 2, 3 6te pe4elia pove4e, no ako sam bolna, ili niakoi ot semeistvoto mi, i miliardi niama da mi pomognat.

Radvam se na slanceto, na liatoto, i na semeistvoto si. Kato doide zima, i na snega 6te se radvam. Parite sa ni6to ako ti e prazna du6ata!

Inak moje da prodaljavate sas smetkite....va6i sa, 6tom niama ni6to po-cenno v jivota, moje $$$$$$$ da go zamestiat
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bravo написа:Parite mi stigat za nujdite v momenta. I taka sam 6tastliva, 6toto imam 2 prekrasni, krasivi , umni i u4enolubivi deca, slava Bogu, zdravi sme, ostanaloto.....dreme mi, znam, 4e sled godina, 2, 3 6te pe4elia pove4e, no ako sam bolna, ili niakoi ot semeistvoto mi, i miliardi niama da mi pomognat.

Radvam se na slanceto, na liatoto, i na semeistvoto si. Kato doide zima, i na snega 6te se radvam. Parite sa ni6to ako ti e prazna du6ata!

Inak moje da prodaljavate sas smetkite....va6i sa, 6tom niama ni6to po-cenno v jivota, moje $$$$$$$ da go zamestiat
Съгласен съм с теб, Браво. Парите не са проблем... когато ги имаш.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bp_de написа: survivor - ако мин заплата е само за на4ало -ок -но и на4ало е относително понятие....може да е 1 месец,1 година, 10 години
Razbira se che e za nachalo... pone za men i za 100 % ot balgarite, koito poznavam v Canada, a te ne sa nikak malko. A na kojto mu stiga i za postojanno i se chuvstva dobre taka - ami ok, struva li si da se terzaem zaradi nego. Vazhnoto e chovek da ima izbor.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Canada

Мнение от beckythomas9 »

Aries написа:Телефона е точно толкова без "външни" разговори. За това си има най-различни доставчици с цени от 8 до 1 цент на минута.
За тока - не знам къде си и защо ти е толкова скъп тока, но тук в ВС ти гарантирам, че не е толкова...
Телефонът и на мен ми е толкова без 'външни" разговори, но понеже много говоря с "външни" хора, го докарваме до към 100$ на месец. Това го смятам за нищо! Имали сме сметки и от 600$, но те бяха при екстремни обстоятелства. Зная за опциите с Интернет, но моя компютър отказва да работи с тях. Има си причина.
Токът ни е толкова - между 75 и 150$ на месец, от които реално за ток плащаме между 30$ и 50$; всичко останало са такси. Така сме ние Онтарийци - плащаме дълговете на Хидро.....
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Vsichko e nachin na gledni tochki tova si e !!!!:))
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

beckythomas9 написа:Телефонът и на мен ми е толкова без 'външни" разговори, но понеже много говоря с "външни" хора, го докарваме до към 100$ на месец. Това го смятам за нищо! Имали сме сметки и от 600$, но те бяха при екстремни обстоятелства. Зная за опциите с Интернет, но моя компютър отказва да работи с тях. Има си причина.
Не е необходимо да ползваш компютъра. Не ми се струва възможно да няма фирми, които да предлагат разговори на достъпни цени (8 цента за минута) с БГ през домашния ти телефон.
Токът ни е толкова - между 75 и 150$ на месец, от които реално за ток плащаме между 30$ и 50$; всичко останало са такси. Така сме ние Онтарийци - плащаме дълговете на Хидро.....
За тока нямам представа. Щом казваш значи е така. Ние пък си имаме Медикъл такса. Интересно на кого ли дълговете плащаме?
Що се отнася до сметката за ток - тука имаме две такси и цена на тока.
Едната такса е Basic charge в размер на 0,1193 долара за ден.
Втората е Regional transit levy - 0,0624 на ден, т.е. ако изобщо не ползваш електроенергия ще заплатиш 5,45 за 30 дена (месец).
Отделно електроенергията струва 0,06050/kW.h
На всичко това естествено трябва да начислиш GST.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Canada

Мнение от beckythomas9 »

Aries написа: Не е необходимо да ползваш компютъра. Не ми се струва възможно да няма фирми, които да предлагат разговори на достъпни цени (8 цента за минута) с БГ през домашния ти телефон.
Що се отнася до сметката за ток - тука имаме две такси и цена на тока.
Едната такса е Basic charge в размер на 0,1193 долара за ден.
Втората е Regional transit levy - 0,0624 на ден, т.е. ако изобщо не ползваш електроенергия ще заплатиш 5,45 за 30 дена (месец).
Отделно електроенергията струва 0,06050/kW.h
На всичко това естествено трябва да начислиш GST.
Аз толкова плащам, че и по-малко (не с България; по 3 цента на минута), но говоря с часове. Жени, к'во да прай'ш..... :lol:

За тока - зависи от гъстотата на населеност. Ние се водим с "нормална гъстота" - , т.е. плащаме по-скъпа такса за доставка. Цената на тока е 5.8 цента/киловатчас до 1,000 кв през зимата и до 600 квч през лятото; оттам нагоре е 6.7 цента; към действително отчетените киловатчаса се прибавят още 10% за загуба по трасето; отгоре на това плащаме такса за доставка (която, както казах за нас е над 50%), имаме и около 10% дължими за дълга на Онтарио Хидро. Така сметката ни става доста солена.......

Мед. застраховка и ние започнахме да плащаме от мин година, процент от заплатата е.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

beckythomas9 написа:Аз толкова плащам, че и по-малко (не с България; по 3 цента на минута), но говоря с часове. Жени, к'во да прай'ш..... :lol:
:D :D
За тока - зависи от гъстотата на населеност. Ние се водим с "нормална гъстота" - , т.е. плащаме по-скъпа такса за доставка. Цената на тока е 5.8 цента/киловатчас до 1,000 кв през зимата и до 600 квч през лятото; оттам нагоре е 6.7 цента; към действително отчетените киловатчаса се прибавят още 10% за загуба по трасето; отгоре на това плащаме такса за доставка (която, както казах за нас е над 50%), имаме и около 10% дължими за дълга на Онтарио Хидро. Така сметката ни става доста солена.......

Мед. застраховка и ние започнахме да плащаме от мин година, процент от заплатата е.
Разни провинции, разни обичаи... само за инфо - какъв процент?
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Miteto koito napisa:

Не разбрах що по-скоро трябва да е първото. Някакъв закон ли има ? Какво пречи на въпросния "имагинерен" пич дето го описваш да си опържи яйцата вкъщи и да си ги занесе в работата ?
ще фалират фирмите които произвеждат lunch bags.


Ti parzenite jaitsa v lunch bag li si gi nosis v ofisa? Jades gi studeni ili gi toplis v Microwave v ofisa?

Ne slizas li v kafeto s kolegite pone 2 -3 pati v seditsata za da ste zaedno da imate sotsialen kontakt ili si hrupkas jaitsata ot v kasti v agala v lunch rooma sam, vseki den i taka do pensja.

I kakvo mislis che govorjat za teb hubavite kolezki ot ofisa? Ne zabravjai che si ergen ( sam ) i se oglezdas za madami osven ako ne si obraten.
( nasia geroi e sam maz ot Bg koito izkarva po 16 000 na godina v Canada )

Cool v ochite na kolezkite sa tezi maze v kafeto koito sa zabavni, razkazvat istorii ot predisnata vecher kade sa bili, cherpat po njakoe kafe kozezkite, a ne tezi v agalcheto na lunch rooma koito si hrupkat jaitsata v lunch bag doneseni ot v kasti.
Ima li ergen ( sam ) maz koito ne iska da e cool, i da pokani gotinata madama ( kolezka ) ot ofisa na sresta? Eto tova e zakona na logikata i na realnia zivot Mite, a ne zakona na jatsata v lunch baga doneseni ot v kasti.

Ili poveche ti haresva varianta vecher v agalcheto v kuhnjata v kasti s indietsa i pakistanetsa, prez denja v agalcheto na lunch rooma i taka do pensia za da se spestjat 300 $ za koito Aries kazva che e vazmozno.

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Вто Авг 01, 2006 6:14 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

VorGrigorov написа: Sashtite tezi hora dostigat zaplati ot po 50-80 K na godina v Kanada bez problem sled 3-5 godini.
Samo niakoi ot tiah i to dosta trudnichko. :D :D
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

za da si Dobre v Ca ti triabvat minimum 2K. na mesec chisto i to na chovek. tova e za da si dobre. ostanaloto si e chista proba mizeria. zashto e taka. razhodite na chovek sa min. 1k. i za poveche ekstri e ostanalata hiliadarka. inache ne stava. koito iska ia spestiava koito iska si ia harchi. :shock: :beer: :beer: :beer:
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

какво сте се заяли всички с Ариес. С $150 на месец за храна се изкарва и е възможно без лишения
Заключено