Стандарт и минимална работна заплата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

VorGrigorov написа:
Chudia se, iasno li mu e na bp_de (i na drugite radeteli na 'V Kanada na minimalna zaplata = mizeria!') primerno kak jiveiat v Balgaria nauchen rabotnik v BAN i aspirantka neuspeli da se dorediat za obshtejitie v Studentski grad? Kak im se izprashtat ot selo kompoti, liutenitsi i t.n. po reisove za da ima kakvo da iadat? Kak obuvki za 60 leva samo se sanuvat? Da ne prodaljavam, che pobesniavam...
Ами на нас точно ни е съвсем ясно :D , та затуй си отварям устата де...
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

За мен лично отговорът е в зададеният въпрос. :D :D :D
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Re: Canada

Мнение от beckythomas9 »

Aries написа:
Мен ако питаш и 2 заплати по 50 бона пак няма да са достатъчни. Ми нали ще трябва да се плаща за яхта, за къща, за два ягуара (или БМВ-та)...
Те разходите край нямат...
Ако си мислиш, че с този годишен доход човек може да си позволи яхта и два ягуара, мнооооого сериозно грешиш. Колкото по-висок е дохода, толкова повече са и разходите - високи данъци, няма детски, няма данъчни облекчения почти за нищо. Какви ягуари, какви пет лева......

Aries написа:

Към горните ми сметки мога да добавя следното. При наличие на две деца и половинка картинката става следната:
1. Наем – 850 (двустаен)
2. Храна – 600
3. Ток – 25 (защо ли не се променя?)
4. Телефон – 30 (също без разлика)
5. Кабел – 30 (и това е същото)
6. Интернет – 30 (същото)
7. Медикал – 108
8. Транспорт – 95 (живеете близко до училище и ако единия не ходи на работа то не му е необходима карта)
9. Разни – 25 + 3х25
10. Домакинство – 25 + 3х25
11. Лични – 50 + 3х50

Нарастването е 804 долара, детските са 514, GST нараства с 31 имахме оставащи средства 430 долара. Сега ще остават 150-200 долара.
Ако за теб това не е живот недей да заблуждаваш тези, които едвам връзват двата края в БГ, че тук ще мизерстват.
Вярно, че няма да могат да си позволят яхта, ресторанти, срещи с изтъкнати тарикати, но те не са можели да си позволят тези неща и в БГ.
Хайде стига моля ви се с тези писаници, че тука с 4000 се мизерствало и как на някои хора им паднал 14 пъти стандарта, като дошли тук.
Тук обаче трябва да работиш и ако нямаш хъс за това, по добре си стой там.
Малко по-различни са ми сметките - тока и телефона са много "подценени" в твоите сметки - ако човек води презокеански разговори няма начин да плаща 30$ на месец за телефон. Освен това за ток плащаме над 50$ на месец само за "услугата" (за трафика). Цялата сметка ще я пропусна. А за какво е "медикал"? Допълнителна застраховка?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bateto написа:За мен лично отговорът е в зададеният въпрос. :D :D :D

:beer2:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Nauchen rabotnik s 15 dolara na chas i nauchen rabotnik s 8 dolara na chas ne e edno i sashto....pak zapochnahme s jabalkite i portokalite...
I az mislja che otgovorat e v zadadenia vapros...
25 dolara za razni....napravo si e raztochitelstvo... :roll:
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Aries

Aries ti mai barkas kakvo sam kazval. Hullboy nikoga ne kazval losa duma za Canada i nikoga ne kazval che v Canada standarta na zivota mu bil padnal 14 pati po nisko ot tozi v BG.
Tova sa izkazvanja na drugi hora.

S kakvo ne si saglasen?
S tova moe izkazvane:

che za 400 $ v Ontario moze da se naeme samo staja, ne garsionera, a staja.

Ne znam kak se izkarva mesets sas 150 $ na mesets za hrana. 150 $ / 30 dena = 5 dolara na den. 5 dolara / 3 pati na den hrana = 1.66 $ za zkuska , objad ili vecherja. ( 1 hljab 600 grama struva 1.69 $, kofichka kiselo mljako stuva 1.99 $ )

V Ontario samo dopalnitelnite taksi kam smetkata za tok struvat 25 dolara ( dostavka, podrazka na mrezata ) samia tok ne sam go vkluchil vaobste.


Vseki koito zevee v Ontario moze da potvardi che tova e vjarno.
Hullboy pise vinagi obektivnata istina.

Az ne sam saglasen obache s tova tvoe tvardenie za pesteneto na 300 $ na mesets ot minimalnata rabotna zaplata
Aries napisa:
Остават 300 долара, които могат да бъдат спестени или похарчени за други персонални нужди (цигари, алкохол, заведения...)

Ti naistina li iskas da se hranis s 5$ na den, da zivees v staja i da delis banja, toaletna, kuhnja s drugi za da spestis 300 $ za (цигари, алкохол, заведения...)
Az bih si vzel garsionera za 600 – 700 i togava njama spesteni 300 $.

I zasto ni objasnjavas na nas za min. zaplata tuk i min. zaplata v BG?
Kolko ot nas sa bili na min. zaplata v BG?
Nali ni izbiraha, bjahme na intervju , s ezitsi, s universiteti, s diplomi, staz po spetsialnostta.
Bas hvastam che 95 % ot foruma ne sa bili na min. zaplata v BG.
Ako e taka ili sa izlagali na intervjuto ili tozi koito gi e pusnal ( imigratsionen sluzitel e nekadarnik )

Vsichki tezi nesta sa mnogo interesni ako ides na megdana v edno rodopsko selo kadeto 80 % sa bezrabotni ili ides vav Fakulteta tsiganski kvartal v Sofia i tam objasnjavas kakvo moze v BG s min. zaplata i kakvo moze v Canada s min. zaplata, Zastoto tezi hora sa naistina na min. zaplata
No si sbarkal auditorjata tuk na kojato go razpravjas. Saglasen sam che v Canada s min. zaplata moze da se kupi poveche ot kolkoto s min, zaplata v BG.

Ne moze da sravnjavame horata tuk vav foruma minali po protsedura za legalna imigratsaia ( spetsialisti, eksperti, visisti, biznesmeni ) koito nikoga ne sa bili na min. zaplata v BG. s horata ot rodopskoto selo i tsiganskata mahala koito sa i v momenta na min. zaplata.

Tezi hora sa razlichni grupi, s razlichni kachestva, s razlichni vizdanja tsennosti za zivota.

Horata za tova iskat po 10 000 CAD na vlizane v Canada za sam chovek, zastoto znjat che s tezi pari, s ezik i kachestva ste si nameris rabota za 1 – do 6 msetsa nai verojatno za poveche ot min. zaplata.
Min. zaplata ja ostavi za uchenitsi, studenti, refugee ( bez ezik, kachestva i universitet ) mestni hora s 8 klas obrazovanie.
Tova za horata za min. zaplata v Canada.
Zasto ni slagas nas horata ot foruma i potentsialnite novi emigranti v tazi grupa. na:
uchenitsi, studenti, refugee ( bez ezik, kachestva universitet ) mestni hora s 8 klas obrazovanie.
Az ne se vizdam v tazi grupa, nito mi se iska da vidja horata ot forumva v neja. Ako e taka az sam v gresen forum.
No po skoro te vizdam teb na megdana v rodopskoto selo kak objasnjavas na 80 % ot bezrabotnite

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Вто Авг 01, 2006 11:58 am, променено общо 2 пъти.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Re: Canada

Мнение от ts »

beckythomas9 написа:
Малко по-различни са ми сметките - тока и телефона са много "подценени" в твоите сметки - ако човек води презокеански разговори няма начин да плаща 30$ на месец за телефон. Освен това за ток плащаме над 50$ на месец само за "услугата" (за трафика). Цялата сметка ще я пропусна. А за какво е "медикал"? Допълнителна застраховка?
Забрави високите тел. сметки. 4 месеца говорих без пари до БГ и UK (с часове), сега плащам по 1 цент за минута. Ето го линка http://www.voipdiscount.com/en/index.html За САЩ и Канада (стационарни и мобилни тел.) може спокойно да ползваш Скайпа - абсолютно безплатни... или поне до края на тази година.

Ама тока ни е 30 $ без майтап! Вече шести месец... че и пращат сметката на два месеца...
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Di ana написа:Nauchen rabotnik s 15 dolara na chas i nauchen rabotnik s 8 dolara na chas ne e edno i sashto....pak zapochnahme s jabalkite i portokalite...
Kade vijdash iavalki i portokali? Nauchnia rabotnik beshe s 15 dolara na chas, no izdarjashe saprugata si t.e. ako i dvamata chlenove na mlado semeistvo bez detsa zapochnat na 8 dolara na chas niama li da e sashtoto?

Tova koeto se opitah da kaja beshe che DORI PRI EDIN RABOTESH PO SPETSIALNOSSTA SI V KANADA NA MINIMALNATA STAVKA ZA CHOVEK S PH.D. JIVEEHME PO-DOBRE OTKOLKOTO V BALGARIA NA NE MINIMALNA ZAPLATA PO SASHTATA SPETSIALNOST + STIPENDIATA NA JENATA.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Тез дето мислят, че отговорът е в зададения въпрос да не вземат да се хецнат от МНОГО мислене... :wink:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

ts - маи не си обърнал внимание на последните думи -за субективноста.Няма нисто ло6о да има и доволни от мин заплата -въпрос на ли4н избор и амбиции.

survivor - ако мин заплата е само за на4ало -ок -но и на4ало е относително понятие....може да е 1 месец,1 година, 10 години


VorGrigorov - ли4но мое мнение- способноста да се правят пари не зависи от титлите и образуванието на ли4носта или пък къде по света се намира.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

bp_de написа: VorGrigorov - ли4но мое мнение- способноста да се правят пари не зависи от титлите и образуванието на ли4носта или пък къде по света се намира.
Uvajavam lichnoto mnenie kato takova - zatova ne bih ti kazal che ne si prav.

Prosto za informatsia bih iskal da spodelia s teb, che za bolshinstvoto hora v Balgaria s obrazovanie i titli v prirodo nauchnite oblasti e nevazmojno da pecheliat dobre i da rabotiat po spetsialnostta si.

Sashtite tezi hora dostigat zaplati ot po 50-80 K na godina v Kanada bez problem sled 3-5 godini. Viarno, 50-80 K ne sa koi znae kolko pari kato absoliutna stoinost, no pozvoliavat dobar jivot. V tazi vrazka, ne sam saglasen s teb i moeto lichno menie e che v niakoi obshtestva titlite i obrazovanieto (v prirodo nauchnite oblasti) se tseniat, a v drugi ne i tova se otraziava priako na sposobnostta da se praviat pari.
Последно промяна от VorGrigorov на Вто Авг 01, 2006 12:50 pm, променено общо 1 път.
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

beckythomas9 написа:Ако си мислиш, че с този годишен доход човек може да си позволи яхта и два ягуара, мнооооого сериозно грешиш. Колкото по-висок е дохода, толкова повече са и разходите - високи данъци, няма детски, няма данъчни облекчения почти за нищо. Какви ягуари, какви пет лева......
Ми кой е казал годишен? Месечен бе, месечен... :)
Aries написа:
Към горните ми сметки мога да добавя следното. При наличие на две деца и половинка картинката става следната:
1. Наем – 850 (двустаен)
2. Храна – 600
3. Ток – 25 (защо ли не се променя?)
4. Телефон – 30 (също без разлика)
5. Кабел – 30 (и това е същото)
6. Интернет – 30 (същото)
7. Медикал – 108
8. Транспорт – 95 (живеете близко до училище и ако единия не ходи на работа то не му е необходима карта)
9. Разни – 25 + 3х25
10. Домакинство – 25 + 3х25
11. Лични – 50 + 3х50
Малко по-различни са ми сметките - тока и телефона са много "подценени" в твоите сметки - ако човек води презокеански разговори няма начин да плаща 30$ на месец за телефон. Освен това за ток плащаме над 50$ на месец само за "услугата" (за трафика). Цялата сметка ще я пропусна. А за какво е "медикал"? Допълнителна застраховка?
Телефона е точно толкова без "външни" разговори. За това си има най-различни доставчици с цени от 8 до 1 цент на минута.
За тока - не знам къде си и защо ти е толкова скъп тока, но тук в ВС ти гарантирам, че не е толкова...
Медикал е MSP (Medical service plan) и е задължителен за резидентите на ВС. Цената е между 54 (сам човек) и 108 (семейство с 2 и повече деца).
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

bp_de написа:ts - маи не си обърнал внимание на последните думи -за субективноста.Няма нисто ло6о да има и доволни от мин заплата -въпрос на ли4н избор и амбиции.

survivor - ако мин заплата е само за на4ало -ок -но и на4ало е относително понятие....може да е 1 месец,1 година, 10 години


VorGrigorov - ли4но мое мнение- способноста да се правят пари не зависи от титлите и образуванието на ли4носта или пък къде по света се намира.
Абе, приятелю, не че се заяждам, ама ще кажа, че удоволствието от минималната канадска заплата не е свързано с размера на личните ти амбиции толкова, колкото с личния ти опит и размазаните ти амбиции в БГ. Тая заплата ти дава възможност да дишаш, да си събереш мислите и да осъществиш - стъпка по стъпка - амбициите си; докато минималната заплата в БГ или ти натиска главата в блатото или ти бие шута, та летиш чааааак до Канада.

И мое лично мнение е, че титлите и образУванието много често определят колко пари ще правиш, особено в цивилизования свят.

Хайде, повече няма да споря, това си е мое мнение! :beer:
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Canada

Мнение от Aries »

hullboy написа:Zdraveite

Kam Aries
Хълбой, никъде не съм казал, че минималната заплата трябва да е целта на имигранта.
Това, доколко ще си разпростираш чергата, си е лично твой избор - може да наемеш тристаен апартамент с още двама приятели, а може и сам да живееш в него - въпрос на личен избор.
Не мога да разбера какво ви бъркат парите за храна. Значи 4-членно семейство живее нормално с под 600 долара на месец за храна а сам човек не би могъл?
Що се отнася до заплатите - всички с тлъстите пачки (5-10 бона в зелено на месец) да си седят там където ги правят (ако могат). Тука ще им се види нанагорно.
И накрая да те попитам, колко от хората имигрирали тук са имали месечен ЧИСТ доход над 1000 кинта на месец в БГ? Защото това е горе-долу еквивалента на минималната заплата тук.
P.S. Лично ти, каква заплата получаваше в БГ?
Оопсс, забравих, че си "работил" на магурата и не си имал заплата...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Canada

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kam Aries koito napisa

може да наемеш тристаен апартамент с още двама приятели,

Kade gi namiras tezi dvama priteli v Canada? Na letisteto kato pristignes?Aries to tuk palno s priateli samo deto nestata ne se razvivat taka.

A po skoro taka. Zvanis na objava za v kojato dvama tarsjat treti chovek za da deljat 3 staen ap.. Tezi dvama sa palni idioti, bezrabotni ot Indai ili Pakistan, koito te draznjat s mirizmi na mandzi koito gotvjat v kuhnjata i s oste hiljada drebni nesta.
S koito dvama ako se saberes ste ostanes tsjal zivot na min. zaplata.

Vapros 2.

Не мога да разбера какво ви бъркат парите за храна. Значи 4-членно семейство живее нормално с под 600 долара на месец за храна а сам човек не би могъл? .

Nikoga ne sam kazval che e dobre za hrana 600 dolara na 4 -ma choveka. Zabravjas che ot tezi 4-ma 3 -ma jadat v kasti.
Kogato si sam hodis na rabota za da izkaras min. zaplata. Hrana ili trjbva da si kupis ili da si nosis ot v kasti. Po skoro e parvoto. V lobito na sgrada s ofisi ima zavedenja kadeto slice ( parche ) pizza e 2.99 $, vsichko drugo poveche ot 2.99 + tax.. Kak se izkarva denja s 5 $ na den togava?
Ne e vse edno da si parzis jaitsa v kasti i da si v ofisa.

Vapros 3

И накрая да те попитам, колко от хората имигрирали тук са имали месечен ЧИСТ доход над 1000 кинта на месец в БГ

Pak izmesti spora. Spora e min. zaplata v Bg i min. zaplata v Canada.
1000 lv. na mesets ne sa min. zaplata v BG.
Sravnjavame jabalki i krusi.

Hullboy nikoga ne e bil na zaplata v BG. Na 20 godini zamina student v chuzbina. Tam rabotese vecher, sabota i nedelja i sabra kapital. Kato se varna v Bg sled kato zavarsi . investira tozi kapital i stana rabotodatel i taka dokato tragna za Canada. Rabotodatel stana i vednaga sled zavarsvane na oste edna spetsialnost v Canada.
Hullboy ne chaka min. zaplati nito zaplati vaobste.
Hullboy dava zaplati.

Sas vsichkite si znanja i umenja Hullboy ste go e sram ot sebe si ako e na min. zaplata, nezavisimo v BG, Canada ili na lunata.

Hullboy
Заключено