относно самолетните билети

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pufa
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 7:17 am
Местоположение: BG

относно самолетните билети

Мнение от pufa »

Тъй като още не мога да се ориентирам относно полетите и самолетните билети имам един въпрос: възможно ли е двупосочния билет да е по-евтин от еднопосочния (София-Торонто)?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

естествено 4е може.
Не търси логика в цените на авиокомпаниите.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

обикновено е така , еднопосочния е по-скъп .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

:-)
Аватар
PoLuX
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 10:01 am
Местоположение: Торонто (екс - Варна)
Обратна връзка:

Мнение от PoLuX »

tochica написа:обикновено е така , еднопосочния е по-скъп .
Как така? Относително по-скъп ли имаш предвид, че ми се струва доста нелогично един еднопосочен билет да е 500 Евро, а двупосочен 400 :-) Вярно е, че всякакви случаи сигурно има, но пък чак обикновено да е така, не ми се вярва.
foxxbatter

Re: относно самолетните билети

Мнение от foxxbatter »

pufa написа:Тъй като още не мога да се ориентирам относно полетите и самолетните билети имам един въпрос: възможно ли е двупосочния билет да е по-евтин от еднопосочния (София-Торонто)?
Ако имаш напредвид под това дали еднопосочният е по-скъп от 50% от двупосочния такъв е напълно вярно. :wink:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

питаш за Торонто, но аз да си кажа за Монтреал :wink:
двупосочен от тук, през Лондон-614Е
еднопосочен/същия маршрут/-1197Е
Бритиш.
Еър Франс, двупосочен.-632Е, еднопосочен-1732Е
навсякъде става въпрос за най-евтината класа, билетите са електронни.
...мразя мастика без айрян...
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

Tотев, през Бг няма ли да ви излезе по -евтино
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

мисля, че няма голяма разлика, пък ако има , не се знае колко бири ще изпия по кръчмите и дали няма да ми излезе по-скъпо :wink:
ако някои има обяснение защо има толкова голяма разлика между двупосочните и еднопосочните билети, ще съм благодарен да сподели.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

като правило съм чувал че еднопосочния е 70-80% от цената на двупосочния, като при еър франс е най голяма преебавката :) никога не е на половин цена, както е логично да си помислим :cry:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

totev -ми питаи да ди кажа бе Сър :D
самолет4ето нали лети в 2 те посоки-е ама ако към 1 място отидат 100 40века пак се 4ърнат- 70 - компанията няма да прибере достата4но кинти-та затова кат си купува6 еднопсо4ен се полу4ава по4ти така4е си и пла6та6 и връстането-без зна4ение 4е няма да го ползва6 -тои самолета пак сте си има разходи :D и някои требе да ги плати.
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Сашо, бързата проверка показва близо 100% отгоре на еднопосочния, но съм проверявал само тези компании.
bp_de , знам че това е логиката но май се застраховат на връщане самолета да е абсолютно празен :D
като практика, доста мой приятели заминаха с еднопосочни с надежда като спестят някои долар тогава да си вземат двупосочни от Канада.Разликите не бяха такива!Мислите ли че има някаква балтия,че билета е с фиксирани дати или че е електронен, макар да не звучи логично...или нещо друго...
...мразя мастика без айрян...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

totev написа:Сашо, бързата проверка показва близо 100% отгоре на еднопосочния, но съм проверявал само тези компании.
...
ами когато идвах насам, в София, не се сещам коя агенция, подробно ми обясниха за тез проценти. Иначе верно онлайн ако искаш да купиш еднопосочния излиза по-скъп
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

въздушният транспорт се подчинява на малко по различни сметки .
цената се определя например и от пазара на тръгване , и датата на тръгване , фиксирани дати или отворен билет за връщане има малка разлика , винаги е добре да се купува двупосочен билет дори да нямате намерение да го ползвате .
по същата причина има агенти които предлагат да се купи билет софия-монреал-софия , а да се позлва само монреал-софия , което в повечето случаи води до проблеми , ако авиокомпанията прави проверка преди полета на всички закупени билети .
билетът трябва да се ползва в последователността , в която е издаден , в противен случай се анулира .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Заключено