Transfer na CAD ot Canada v BG

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
toma_neverni
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 7:31 am
Местоположение: bg-canada

Transfer na CAD ot Canada v BG

Мнение от toma_neverni »

Zdraveite, ot izvestno vreme sum v BG i parite ,s koito doidoh sa na privurshvane.Otidoh do avtomat na banka DSK /sus znak na avtomata "PLUS" / i s iznenada ustanovih , che ne moga da teglia pari. Slujitelia ot DSK, otgovariasht za kartite mi kaza, che kartata mi ne e mejdunarodna?! Pritejavam zelena debitna karta na Canada Trust i slujitelia ot TD me uveri ,che s neia moga da teglia ot vseki avtomat,pritejavasht suotvetnia znak.
Niakoi izpadal li e v podobna situacia i kakvo shte me posuvetvate? Kum smetkata imam i chekove no ne znam dali v BG mogat da se osrebriavat.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Kakvi mezhdunarodni karti, kakvi gluposti? Teglih si nevednazh ot Balgaria s karta na Bank of Montreal. Naj-obiknovena debitna karta, nikoga ne sam tarsila njakakva po-specialna. Opitaj ot drug bankomat.
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Ste se varnem tam kadeto bjahme predi 3 dni na temata za kartite.
Eto oste primenri che tozi variant ne e reliable ( da moze da se razchita )
Nervite, vremeto, obikolki ot banka na banka ne se brojat nali.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdrasti
toma_neverni

Prati mi lichno saobstenie, nameri si PC s internet i problema ti e resen sled 30 min

Pozdravi

Hullboy
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

survivor написа:Opitaj ot drug bankomat.
toma_neverni, банкоматите на Булбанк и ОББ също трябва да работят с твоята карта.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Banki

Мнение от pumpy »

hullboy написа:Zdrasti
toma_neverni
Prati mi lichno saobstenie, nameri si PC s internet i problema ti e resen sled 30 min
Pozdravi
Hullboy
моралния и етичен дух на търговеца проговори у него :wink:

към неверника:
така е дребна душице - като си избрал най-нечестния, опасен, скъпоструващ, неморален и неетичен начин да си разполагаш със собствените пари в БГ. сега се обади на честния бизнесмен от Отава и след 30 минути и около 20 кинта ще ти оправи картата да работи от всички автомати по света.............,
а грешка ще ти прати от твоите пари по Western Union

между другото каква е панацеята за клиенти на NBC, която има безименни карти и не поддържа e-mail money transfer ???
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

моралния и етичен дух на търговеца проговори у него

към неверника:
така е дребна душице - като си избрал най-нечестния, опасен, скъпоструващ, неморален и неетичен начин да си разполагаш със собствените пари в БГ. сега се обади на честния бизнесмен от Отава и след 30 минути и около 20 кинта ще ти оправи картата да работи от всички автомати по света.............,
а грешка ще ти прати от твоите пари по Western Union

между другото каква е панацеята за клиенти на NBC, която има безименни карти и не поддържа e-mail money transfer ???
Добре, супер честни забарю, да чуем твоето предложение за решението на Тома Неверни - как да си ползва парите с неработеща дебитна карта?

Вместо да нападаш Хълбой, дай идея какво да се прави.
Щото аз в такава ситуация не 20, а 200 кинта ще дам
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

iliana написа:
моралния и етичен дух на търговеца проговори у него

към неверника:
така е дребна душице - като си избрал най-нечестния, опасен, скъпоструващ, неморален и неетичен начин да си разполагаш със собствените пари в БГ. сега се обади на честния бизнесмен от Отава и след 30 минути и около 20 кинта ще ти оправи картата да работи от всички автомати по света.............,
а грешка ще ти прати от твоите пари по Western Union

между другото каква е панацеята за клиенти на NBC, която има безименни карти и не поддържа e-mail money transfer ???
Добре, супер честни забарю, да чуем твоето предложение за решението на Тома Неверни - как да си ползва парите с неработеща дебитна карта?

Вместо да нападаш Хълбой, дай идея какво да се прави.
Щото аз в такава ситуация не 20, а 200 кинта ще дам
свитата се включи в подкрепа......вие в този офис сте царе на характеристиките - да не е час от образователния процес ?
питах аз ако беше клиент на NBC какво става, но отговор не получих
...
разни идеи за да си независим:

не разчитам на непроверени методи
пробвам си картата от втората сметка
пробвам си картата от ING
пробвам кредитните си карти
пробвам пътническо чекове, които винаги си нося
търся пари назаем в БГ, които послее връщам от тук
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

не разчитам на непроверени методи
пробвам си картата от втората сметка
пробвам си картата от ING
пробвам кредитните си карти
пробвам пътническо чекове, които винаги си нося
търся пари назаем в БГ, които послее връщам от тук
Ето това вече е по темата.
Ти пробваш, и хубаво че не разчиташ само на един източник на пари. Въпроса е обаче дали Тома Неверни е предвидил резервен вариант.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Kakto ti imas njakolko karti zasto i choveka da njaama. Te moze i da ne sa s nego dori v BG. Dostatachno e da moze da si vleze v smetkata prez internet.
Otdelno moze da ima priateli v Canada. Ti njamas li takiva koito da ti pratjat 300 CAD ako e spesno.
Ako njamas zalko za teb. Zastoto az imam ne za 300 a za ......... po dobre da ne pisa.

Do predi 3 dena kartata bese mnogo sigurna daze i s chuzdo ime.
Sega na rodninite mai ste trjbva da se prastat
- kreditni karti
- travel chekove
- karta ot vtora - treta banka ( rezerven variant )
- tarsjat pari na zaem koito posle sina ste vrasta ot Canada

Samo da pripomnja che burata i njakoi banki v BG vzimat 5 % service charge ako dadete traval chekove ili kreditna karta.
S drugi dumi ako cheka ili kartata e za 100 njama znachenie kakva e valutata te gledat na tazi suma kato na 95.

Pozdravi

Hullboy
VenV
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Фев 08, 2005 3:46 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от VenV »

Пробвай пак или от друг автомат.
От БГ съм теглила без проблем от Royal Bank и CIBC дебитни карти.
Родителите ни от години редовно ползват дебитни карти на Bank of Montreal и Scotia Bank и до сега не са имали проблеми.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Banki

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа: Samo da pripomnja che burata v BG vzimat 5 % service charge ako dadete traval chekove ili kreditna karta.
S drugi dumi ako cheka ili kartata e za 100 njama znachenie kakva e valutata te gledat na tazi suma kato na 95.

Pozdravi

Hullboy
ти си болен! кви 5% кви гърнета :shock:

Аз пък ще му кажа на томата как за 2 мин. ще има всичките си пари по произволна сметка в БГ.
Пумпи го видя, така че хилбой айде малко поспри, че стана вече грънчар, то не беше данъчни съвети, то не беше трансфери, а никъде не казваш какво да правим със зелената валута.
Или чакаш аз да давам акъл?
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

От БГ съм теглила без проблем от Royal Bank и CIBC дебитни карти.
Родителите ни от години редовно ползват дебитни карти на Bank of Montreal и Scotia Bank и до сега не са имали проблеми.
Все хубави банки. Само че на Тома Неверни картата е от ТД. До колкото си спомням Ивет също имаше проблем с карта на ТД.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Banki

Мнение от hullboy »

Zsdraveite

BG Montreal

Bi li kazal kolko pati si smenjal travel chekove ili iskal smjana ( da poluchis BG leva ot CAD kreditna karta ) v buro v Sofia ili na moreto?
V buro v provintsjata v malak grad moze vaobste da ne predlagat takova nesto.
Mnogo bura v BG vaobste njamat bankova smetka.
Kade da depozirat chekovete ili slipa ot kreditna karta? Zasto njamat ? Zastoto bankite ne gi iskat za klienti. Te sa konkurentsia.
Podobna e situatsiata v Canada. Ot 6 banki samo polovinata otkrivat smetki za bura.
Za tvoe svedenje samo kompanjata kojato obsluzva kreditnata karta karta ste zadarzi 2-3 % ot tezi 100 CAD ili 2-3 CAD.. Ste depozira v smetkata na buroto 97 - 98 no ne i 100.
Ako njamat smetka vaobste ne stava.
Njama zanchenie dali e buro ili magazin za obuvki.
Buroto sasto iska da specheli 1- 2 %
Ne me karai na teb da objasnjavam.

Da ne stane kato minalia pat kadeto puskas razporedbi na CRA za da se okaze che ne si gi chel.

Za tova koeto me pita ne prastam pari do PayPal.
Moga da priema e-mail money transfer v CAD i da kazes kade da pratja USD.
Moga v tvoja US smetka v Canada.
Moga v tvoja ili chuzda njakade po sveta.
Moga da ti dam draft ili cheque platim na teb ili drugo litse.

Pozdravi

Hullboy
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Re: Transfer na CAD ot Canada v BG

Мнение от bbb »

toma_neverni написа:Zdraveite, ot izvestno vreme sum v BG i parite ,s koito doidoh sa na privurshvane.Otidoh do avtomat na banka DSK /sus znak na avtomata "PLUS" / i s iznenada ustanovih , che ne moga da teglia pari. Slujitelia ot DSK, otgovariasht za kartite mi kaza, che kartata mi ne e mejdunarodna?! Pritejavam zelena debitna karta na Canada Trust i slujitelia ot TD me uveri ,che s neia moga da teglia ot vseki avtomat,pritejavasht suotvetnia znak.
Niakoi izpadal li e v podobna situacia i kakvo shte me posuvetvate? Kum smetkata imam i chekove no ne znam dali v BG mogat da se osrebriavat.
Probvai drugo giche.Teglil sam mnogokratno bez nikakav problem ot giche na DSK s karta na TD.
Последно промяна от bbb на Сря Май 10, 2006 7:13 pm, променено общо 1 път.
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Заключено