Бомбардие?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Dupik
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 5:18 am
Местоположение: Монреал

Бомбардие?

Мнение от Dupik »

Здравейте, интересувам се има ли работещи в Бомбардие. Бих искал да споделят (може и на лични) трудно ли е там, на смени ли се работи, доволни ли са, абе изобщо всякаква информация ще е от полза. Благодаря на всички отзовали се с някаква информация, защото е много важно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Бомбардие поминалата седмици уволни повечето си работници.
Когато докопат нова тлъста поръчка пак ще наемат. Те са си така. Густо, ама несигурно :(
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Съвсем не ти препоръчвам да работиш там, работата там е монотонна.
Освен ако не ти харесва такъв вид работа, монотонна в производството.
Освен тва говорих с един колега от там (аз работих дълги години в Air Canada като механик) и той ми сподели че е на CSST (тия които ти плащат докато си неспособен да работиш поради проблем произхождащ от работното място) защото като почнал работа го излъгали че ше го сменят от едно работно място на друго, той поискал това няколко пъти, те нищо не направили и му се скапал лакътя и го пратили на прекфалификация като специалист по компютрите ...
Искрено те съветвам да потърсиш другаде работа, там даже и обстанофката е ужас, имах колеги от там които ми споделиха че за да получиш еди кво си (например преместване на по-добър обект) трябвало да черпиш бригадира и не знам си още кви подобни идиотшини.
+ тва за да работиш в сферата на самолето-строенето трябва да имаш железни нерви и да нямаш къща на изплащане щото от време на време съкращават почти сички и ти като пресен ше бъдеш съкратен пръф ...

Чао и успехи :-)
:beer: :beer: :beer:
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Пропусна само да кажеш, че фирмата се води като един от бастионите на табарнокуата и имигрантите са меко казано ....
Успех!
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Има Bombardier Aerospace, Bombardier Transportation и Bombardier Recreational. Засега съкращавата само при шейните, едноколките и тям подобни бъзикни. Влаците и самолетите са си добре, мръсни имигранти има, и то на проектантски и мениджърски позиции. Освен това там няма само заварчици и прочее синдикална сган, а също много инженери, компютърджии, секретарки, HR. Така че задай правилния въпрос, иначе ще ти отговарят само тънки познавачи на местната действителност :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

KVS написа:Пропусна само да кажеш, че фирмата се води като един от бастионите на табарнокуата и имигрантите са меко казано ....
Успех!
Е, тва може да се промени, другото което казах сигурно няма да се промени.
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

c200 написа:Има Bombardier Aerospace, Bombardier Transportation и Bombardier Recreational. Засега съкращавата само при шейните, едноколките и тям подобни бъзикни. Влаците и самолетите са си добре, мръсни имигранти има, и то на проектантски и мениджърски позиции. Освен това там няма само заварчици и прочее синдикална сган, а също много инженери, компютърджии, секретарки, HR. Така че задай правилния въпрос, иначе ще ти отговарят само тънки познавачи на местната действителност :)
Ти с много хубава действителност го запозна.
Ако ги нямаше заварчиците и прочее синдикална сган, секретарките щяха да го смучат на компютърджиите шото нямаше да има друго кво да се прави, ма не знам кой щеше да им плати за тва и с чии пари ...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Marginal39 написа: ... имах колеги от там които ми споделиха че за да получиш еди кво си (например преместване на по-добър обект) трябвало да черпиш бригадира и не знам си още кви подобни идиотшини.

Ми то като в БГ-то тва. Ама някои може да са си свикнали на такива неща и да си им харесва много.

Лично аз също съм виждал подобни простотии в друга фирма.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

filipne написа:
Marginal39 написа: ... имах колеги от там които ми споделиха че за да получиш еди кво си (например преместване на по-добър обект) трябвало да черпиш бригадира и не знам си още кви подобни идиотшини.

Ми то като в БГ-то тва. Ама някои може да са си свикнали на такива неща и да си им харесва много.

Лично аз също съм виждал подобни простотии в друга фирма.
Мдааааа....
Целуването на задници не е измислено в БГ :roll:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

filipne написа:
Marginal39 написа: ... имах колеги от там които ми споделиха че за да получиш еди кво си (например преместване на по-добър обект) трябвало да черпиш бригадира и не знам си още кви подобни идиотшини.

Ми то като в БГ-то тва. Ама някои може да са си свикнали на такива неща и да си им харесва много.

Лично аз също съм виждал подобни простотии в друга фирма.
Може, мене лично не ме кефи и тва е една от причините да се махна от БГ.
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от коце »

Ако можеш да започнеш в Бомбардие хич недей да му мислиш. Условията на труд и заплащането са много по-добри спрямо редица други предприятия. Ако веднъж влезеш и се установиш и ако се харесаш на колегите си в това число и на шефа при кандидатстването за друга позиция(което е много по вероятно да стане в голямя фирма) те ще се произнесат добре за теб а тук това е важно.
Много по-вероятно е обаче да те посрещнат с доста предубеждения и да те провокират да сбъркаш за да те изхвърлят основателно,както и ако има съкращения последния дошъл първи си заминава.
Поведението на човека в обществото е най-трудното за овладяване изкуство и по важно е какво другите си мислят за теб отколкото какво ти мислиш за себе си.
Не че само4увствието не е важно но ако е без покритие(разбирай признание) ситуацията става доста комична.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Бомбардие?

Мнение от martin_1 »

Малко да повдигна темата и да актуализираме информацията :)

Някой може ли да даде актуална информация в какво състояние е компанията в момента, търсене, съкращения, условия на труд, придобивки и т.н.

Моля да пишат хора, които наистина са запознати от кухнята, а не просто за бля бля :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Бомбардие?

Мнение от Kan_Tangra »

Ти сериозно ли?

Питаш какво е търсенето на компютърни услуги в бомбардие?
В тема на 10 години.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Бомбардие?

Мнение от balbi »

Kan_Tangra написа:Ти сериозно ли?

Питаш какво е търсенето на компютърни услуги в бомбардие?
В тема на 10 години.
:) Трябва да се актуализира инфото Тангра! Тук за твое сведение няма промяна! Драсни на ЛС как е из БГ-то :)
<<Малко офтопик>>

Марто малки фирми, с малко служители, в малки населени места - това е само жокер :)
Публикувай отговор