Търся работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Galata
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 14, 2017 9:07 pm

Търся работа

Мнение от Galata »

Здравейте,
Обръщам се към Администратора и към всички, които четат този форум,
с идеята за създаването на такава страница , тема, категория или както се нарича : "Търся работа".
Мисля че така се умножават шансовете за среща между предлагане и търсене .
Сетих се за това след като говорих с един познат и той ме попита дали не знам някой,който да търси работа, с обща квалификация.
Като го попитах защо не пусне обява ми каза , че предпочита да избере между тези, които търсят, отколкото да получава писма от кой ли не. Освен това не бърза.
Тогава осъзнах, че всъщност има много повече хора ,които четат форумите, отколкото тези, които постват. Такива като мен например.
За сметка на това обаче, има такива, които са във всяка тема, откъде толкова време?
Но това е друг въпрос.
Смятам,че ще бъде от голяма полза за двете страни и за цялата БГ общност, която страда от малко липса на сплотеност, според мен - защо предпочитаме да наемаме или да работим с други нации, но не и с българи.
Освен това тези,на които им предстои тръгване от България ще могат да имат първи контакти и впечатления от пазара на труда...
Аз много вярвам в способностите и потенциала на българите.
Благодаря за вниманието!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Търся работа

Мнение от agent Ozo »

Ами такава страница отдавна е създадена и е озаглавена "Търсене на работа и професионална реализация". Намира се в подфорум 'Приказки под шипковия храст".

Сега ми идва на ум, че може би трябва да се премести на друго място, тъй като Под шипките не се вижда от нерегистрирани потребители, а в случая е важно и те да имат достъп до тази страница.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Galata
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 14, 2017 9:07 pm

Re: Търся работа

Мнение от Galata »

Да,може би ако е по-видима...
Не знаех, че я има.Още по-добре, ще трябва само да се подобри(по-достъпна).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Търся работа

Мнение от optics »

Добре, но отговора не тоя въпрос не е еднозначен. Искаме ли да се вижда от нерегистрирани? Щото тогава автоматично регистрираните придобиват конкуренция която иначе я нямат.
Мнения?

Що се отнася до имането на време - въпрос на приоритети и ефективност. :handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Galata
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 14, 2017 9:07 pm

Re: Търся работа

Мнение от Galata »

Моето мнение е, че по-лесния достъп ще е от полза на всички.
Все пак работата е най-важната част от интеграцията в обществото (за тези,които го искат).
Това ще даде смелост на по-срамежливите и те да се афишират.
Това ще доведе и повече публика на форума, значи повече посещения от различни IP-та в сайта, значи по-висок рейтинг, и защо не сайта да печели от рекламодатели( ако още не е почнал).
Това ще направи форума по-популярен изобщо.
Ако искат да пишат, да се рагистрират.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Търся работа

Мнение от Independent »

Нещо ви се губи на всички, и то е, че за да пишеш във форума, ТРЯБВА да си регистриран. За да пращаш лични съобщения, също. Въпросния подфорум дали ще го изнесат нагоре или не няма да промени тези факти. Единствено ще даде възможност на търсачките да индексират потенциално конфиденциална информация като лични имена, телефонни номера, имейли и т.н.
Всеки си решава къде и какво да публикува, но от страна на форума трябва все пак и малко отговорност да има...
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Galata
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Юни 14, 2017 9:07 pm

Re: Търся работа

Мнение от Galata »

Мм,да.
Ами значи ще трябва да се регистрират, преди да пишат, моя грешка, не бях помислил.
Какво е реалното неудобство, не хипотетичното.
Това ми изглежда последното място, откъдето някой ще ми търси телефона.
Понеже работя с много различни хора, няма ден поне пет навлека да не ми се обадят.
Даже вече не си и задавам въпроса откъде ми имат номера.
Сигурно има поне десет начина - браншови сдружения,търговски вериги, жълти стр., доставчици на тел. услуги, и още кой ли не.
Освен това необходим е само номера и името ти с малко разяснения какво си работил и какво можеш.
Няма кодове, пароли, кредитни карти, адреси, соц. номера и т.н.
Публикувай отговор