електроуреди нови или употребявани

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от ablood »

Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от pumpy »

Къде е проблема на горното зареждане, освен може би многото вода?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
roumensp написа:
kiro написа:Магазин за уреди втора употреба ... бих взел стар модел пералня с горно зареждане, която не е "high efficiency", произведена в Канада/САЩ . Ако искаш мога да ти обясня защо. успех
За да спести няколкостотин кинта, които после ще трябва да даде за ново бельо на жена си ? Поне тапите за уши не са скъпи, защото наистина ще им трябват. :D
Ей това не го разбрах. Аз си помислих, че тапите са за съседите, защото:
1. при гола жена секса е "неизбежен";
2. от крясъците за скъсаното бельо ще им пропищят на целия блок ушите; :rofl:
Допотопните перални с горно зареждане трещят като пневматичен чук.
Същото е и с миялните машини впрочем, едно време имахме една американска дето се чуваше из цялата къща и след като я сменихме с нов модел на LG не можеш да разбереш, че нещо работи.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Къде е проблема на горното зареждане, освен може би многото вода?
Перат по-зле и са шумни. Освен ако някой не се е излъгал да направи по-съвременен модел, но ако идеш в магазин ще видиш, че почти всички вече са с предно.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от speedy »

roumensp написа:
pumpy написа:Къде е проблема на горното зареждане, освен може би многото вода?
Перат по-зле и са шумни. Освен ако някой не се е излъгал да направи по-съвременен модел, но ако идеш в магазин ще видиш, че почти всички вече са с предно.
От тези с предно има такива, които перат и сушат, което може да е от полза при липса на място (нямам представа доколко добре вършат работа. От моделите с горно зареждане само Самсунг имаха комбиниран вариант - пералня и взривно устройство - но вече май не ги продават.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:Къде е проблема на горното зареждане, освен може би многото вода?
Перат по-зле и са шумни. Освен ако някой не се е излъгал да направи по-съвременен модел, но ако идеш в магазин ще видиш, че почти всички вече са с предно.
Пералнята ми е в помещение в мазата, ако това е българското на basement, тоест не я чувам даже когато пее, че е свършила. За това колко ми е чисто прането не мога да направя изследване, но удобството да не се гъзя пред барабана, а да си взимам прането отгоре е незаменимо, все пак съм висок над 1.90 метра. Да не говоря за обема пране, който поема наведнъж. С две момчета вкъщи, това все още има значение. Единствено Самсунг имаха някакъв recall скоро на тези модели, но дойдоха хората, "оправиха проблема", за който даже не знаех и ми дадоха още една година гаранция.
Моя проблем е с повечето вода, но като си гледам сметката лятото за поливането на тревата, прането ми е реално безплатно от към вода :D

Тези комбинираните не сушат, освен ако нямаш няколко дни да ги чакаш...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от c200 »

ablood написа:Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
Има и сгъваеми телефони и музикални касети още ;)

Освен ако не става дума за миньори, целите във въглищен прах ката ден - всяка пералня ще свърши работа на всякаква температура. Струва ми се, че на тоя континент перилните препарати са по-агресивни от европейските и не им трябва много гореща вода или много дълъг цикъл на пране.
В България хората обсъждат 90-градусови температури, 1200 оборота и плюс на центрофугата , деликатни и пр. програми. Рекламите на перилни препарати там са навред, кой от кой по-избелващ. Тукашните реклами по въпроса сякаш са доста по-малко.
Тук вече години наред я караме на 1 (една) програма, центрофугата върти колкото си иска, останалото е за сушилнята. С горно зареждане, най-евтиния и прост модел, няма жертви. Сушилнята я взехме 3-та ръка преди 12 години, още работи. Имах и пералня 3-та ръка, Inglis Heavy Duty - работи 6 години при мен, преди това поне още 20. Наследника е избиран по цена ($300 за нова машина) и работи като пушка вече 7-а година. Присъединявам се към преждеговорившите почитатели на горното горене. На наплашените от скъсани гащи може да се препоръча пералня с горно зареждане БЕЗ бъркалка, инженерната мисъл е измислила и такива.

Само не разбирам на тоя континент, където удобството е издигнато в култ - как така още няма и сушилни с горно зареждане. Колко по-лесно ще е да прехвъряш от пералня с горно горене в сушилня с такова. Ама не, трябва да се гънем в противоестествени пози.
В къщи въпросът е решен впрочем - дейността е аутсорсната на тийнейджър срещу заплащане и/или заплашване, както дойде.
По темата - електро уреди има от $400 за 4-те общо (хладилник, печка, пералня, сушилня) до колкото си искаш. Предни, горни, умни, прости, бели, иноксови, черни, червени и т.н. Аз лично бих избирал по цвят :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от Rall »

ablood написа:Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
:D Хубаво е да се знае, че на неарделталците им дреме на чепатата тояга, ти колко си възмутен... :rofl:
Dead Eyes See No Future
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от Павел »

Rall написа:
ablood написа:Продължавам да се възмущавам как някои неандерталци ползват в 21 век пералня с горно зареждане или мастилен принтер.
:D Хубаво е да се знае, че на неарделталците им дреме на чепатата тояга, ти колко си възмутен... :rofl:
Да не говорим, че в Северна Америка предното зареждане дойде поне 20 години след Европа, буквално преди 5-6 години и много се съмнявам дори и днес, дали и половината домакинства са преминали от горно на предно. Освен, че са по-удобни за зареждане, тези с горно имат много по-малко електроника и са направо вечни, поради която причина платените лаундромати никога няма да минат на перални/сушилни с предно зареждане. Ние минахме на предно зареждане (LG, кълна се в тази марка, когато става на въпрос за домашни ел уреди), чак преди 2 години. Що се касае до съсипване на дамското бельо - хората са измислили едни мрежести "кесии" в които бельото се слага и намалява триенето и от там удължава живота. Що се касае до мъжкото бельо, на моите черни шорти белите кантове отстрани още си седят :rofl:

И се съобразявайте с това, че в повечето случаи новите емигранти са с ограничен бюджет, така че по-леко с Миелетата или корейските. В Костко оня ден мернах изложени пералня + сушилня с предно за по 600-ish, но не обърнах внимание на марката.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от the_coach »

Павел написа: Що се касае до мъжкото бельо, на моите черни шорти белите кантове отстрани още си седят :rofl:
Павка, дядо ми имаше едни такива парашутни гащи :rofl:
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от Павел »

fighter написа:
Павел написа: Що се касае до мъжкото бельо, на моите черни шорти белите кантове отстрани още си седят :rofl:
Павка, дядо ми имаше едни такива парашутни гащи :rofl:
Е аз ги купих от него :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от roumensp »

Павел написа:
fighter написа:
Павел написа: Що се касае до мъжкото бельо, на моите черни шорти белите кантове отстрани още си седят :rofl:
Павка, дядо ми имаше едни такива парашутни гащи :rofl:
Е аз ги купих от него :D
Има ли още, че и аз да си взема, щото последните такива ги скъсах в 8-и клас. :D

А пералнята с горно не ти ли наръфваше наполеонките ? :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от optics »

Аз май съм единственият дето целия тоя спор откъде да влизат дрехите не го схванах.
И след като веднъж са влезли, откъде се явява тая разлика дали къса или не къса бикини?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от MrGeek »

Понеже аблъда малко се поизхвърли, ето какво представлява една наистина неандерталска пералня с горно зареждане, в която основно са се въртяли цитираните по-горе парашутни гащи. :D

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: електроуреди нови или употребявани

Мнение от optics »

Да! И маркуча за изпускане трябва да се държи високо - както е в момента инак няма какво да спре водата да изтече.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор