Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

kapitan написа:Имам въпрос. Примерно,ако майка ми иска да дойде. Не ми трябва "супер виза",щото тя няма да седи повече от месец и не ми се плащат разходите за мед. застраховка. Така,при онлайн апликацията,при попълване на въпросника,ми дава въпрос за родствената връзка на госта и като напиша,че тя ми е майка,искат преведен документ за родствена връзка.
Моят ли или нейният акт за раждане? Не ми е ясно? Според мен,моят,щото на нейният не пише,че в бъдеще,че аз ще съм й син..ха-ха
Не става ясно,защото пишат изисквани документи на госта,а не на мен. Мога и да греша,не знам.
Ако напиша,че нямаме родствена връзка,ще има ли някакъв проблем за визата?
Проблема е,че тя не е в Б-я и ще е трудно да се намери и преведе акта й за раждане и да се приложи.
Твоя акт за раждане е единствения който показва роднинската връзка, така че няма смисъл да се чудиш... копие, превод (дори и от теб става) и всичко е наред. Много от нещата изглеждат друсмислени при попълването, но явно не се впрягат много защото приемат доста неща на доверие и на базата на това че носиш отговорност пред закона според декларацията на финала.
До сега не съм имал проблеми
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Здравейте!

Имам нужда от вашия опит и мнение. Пътуваме скоро към Торонто, а жената е бременна. Естествено се притеснява за 100 неща, освен това сме с още едно мъниче на 2 годинки. Затова много ни се иска още на третия пейчек (примерно), който получа, да поканим майка й на гости. Доколкото успях да се информирам - изискванията за Супервиза няма толкова скоро да можем да покрием, а и на майка й ще й дойде в повече идването за толкова дълго, като за начало 6 месеца й стигат. Та смятаме да подадем за туристическа виза документи като приложим моите пей чекове,на жената пейчекове, ако има такива, банкови стейтмънти, че имаме средства, на бабата банкови стейтмънти от бг, резервация за билет, както и тревъл застраховка за времето, което ще е с нас, може би преведен нотариален акт, ако изобщо е нужен... А да, и ако е важно - бабата е пенсионер, на 70 години е.

Въпросите, за които ми трябва вашето мнение и помощ са - има ли ограничение колко време трябва да си бил в Канада, за да можеш да поканиш гости? Документите, които смятаме да приложим достатъчни ли са? Има ли някой канил толкова скоро гости с успешен резултат?

Благодаря предварително за отговорите!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за родители - документи

Мнение от optics »

Виж сега... тука има един принципен момент. Поканата не е задължителна. Аз съм имал гости от България без да съм им пращал НИЩО ! Освен това и нямам никаква родствена връзка с тях.
Поканата е само един елемент от цялата галимация с която помагаш на служителя издаващ виза да повярва, че туристът няма да е в тежест на Канадската държава. Това на първо място означава че ще си тръгне на обратно в уречения срок (или по-рано). На второ място - че не е болен и безпаричен.
Така че споко и каквито документи вадиш се води от тези съображения.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за родители - документи

Мнение от optics »

В тая връзка.... ако си се сприятелил във фейса с любимата дъщеря на султана на Бруней и тя ти пише - Лъчо, кво ще каеш да ти дойда за 2 месеца на гости?... Дали ще й трябва покана за виза ?
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
lucky_2014
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Окт 25, 2014 9:00 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от lucky_2014 »

Хахаааа :) Абе, съмнявам се, че жената ще е доволна да поканим дъщерята на султана на Бруней вместо бабата, въпреки че тя със сигурност ще има повече шансове за виза...

Ще се съсредоточа върху бабата засега - на третия месец, след като сме в Торонто, ще й напишем една покана, ще приложим документи, че ние имаме пари, че тя има пари, евентуално пейчекове разни (дано да имаме такива дотогава), медицинска застраховка и резервация за билет и да видим... Застрахователя, който намерихме тук във форума и ще ни прави нашите застраховки, като наближи заминаването, ми спомена, че има вариант да си направиш застраховка и ако се откажеш достатъчно време преди заминаването, ти връщат всички пари, защото реално не си ползвал продукта... така че ако съм разбрал правилно, ще можем да приложим застраховка.

Да попитам още нещо, като си признавам, че за това се обърках от сайтовете... Вече има онлайн апликейшън - към нея можеш да прикачиш сканирани като файлове всичко, примерно горните документи, които описах, така ли? Или се пращат на хартия? Или има и двете опции? Каква е ролята на Канадския визов център в София, защото по нашата процедура тоя Канадски визов център играеше ролята на куриер и то скъп куриер - аз за нашите визи не го ползвах, тъй като ми излизаше точно 10 пъти по скъпо отколкото с Еконт! Ако може да ме ориентирате, ще съм благодарен.
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Tania12345 »

lucky_2014 написа:Хахаааа :) Абе, съмнявам се, че жената ще е доволна да поканим дъщерята на султана на Бруней вместо бабата, въпреки че тя със сигурност ще има повече шансове за виза...

Ще се съсредоточа върху бабата засега - на третия месец, след като сме в Торонто, ще й напишем една покана, ще приложим документи, че ние имаме пари, че тя има пари, евентуално пейчекове разни (дано да имаме такива дотогава), медицинска застраховка и резервация за билет и да видим... Застрахователя, който намерихме тук във форума и ще ни прави нашите застраховки, като наближи заминаването, ми спомена, че има вариант да си направиш застраховка и ако се откажеш достатъчно време преди заминаването, ти връщат всички пари, защото реално не си ползвал продукта... така че ако съм разбрал правилно, ще можем да приложим застраховка.

Да попитам още нещо, като си признавам, че за това се обърках от сайтовете... Вече има онлайн апликейшън - към нея можеш да прикачиш сканирани като файлове всичко, примерно горните документи, които описах, така ли? Или се пращат на хартия? Или има и двете опции? Каква е ролята на Канадския визов център в София, защото по нашата процедура тоя Канадски визов център играеше ролята на куриер и то скъп куриер - аз за нашите визи не го ползвах, тъй като ми излизаше точно 10 пъти по скъпо отколкото с Еконт! Ако може да ме ориентирате, ще съм благодарен.
Аз това лято подготвях документите на родителите си за подновяване на визи и доколкото разбрах от сайтовете на cic и канадският визов център в София не можеш да подадеш директно, чрез спедиторска фирма, документи до посолството на Канада в Румъния, а трябва да минеш задължително през този визов център. On Line не беше възможно да се кандидатства за визи. На сайта на този визов център има информация за документите, който трябва да изпратиш, но също трябва да провериш и необходимите документи в сайта на cic и на канадското посолство в Румъния. Аз изпратих следните документи за доказване на приходи: relevé T4, служебна бележка къде работиш и каква годишна заплата имаш, покана (която е задължителна), служебна бележка от работата на родителите ми (какво работят! заплата и че имат отпуска), преведен нотариален акт за собственост. Не съм им правила застраховка.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

Tania12345 написа:
Аз това лято подготвях документите на родителите си за подновяване на визи и доколкото разбрах от сайтовете на cic и канадският визов център в София не можеш да подадеш директно, чрез спедиторска фирма, документи до посолството на Канада в Румъния, а трябва да минеш задължително през този визов център. On Line не беше възможно да се кандидатства за визи. На сайта на този визов център има информация за документите, който трябва да изпратиш, но също трябва да провериш и необходимите документи в сайта на cic и на канадското посолство в Румъния. Аз изпратих следните документи за доказване на приходи: relevé T4, служебна бележка къде работиш и каква годишна заплата имаш, покана (която е задължителна), служебна бележка от работата на родителите ми (какво работят! заплата и че имат отпуска), преведен нотариален акт за собственост. Не съм им правила застраховка.
:tmi:

2 пъти миналата година паспорти диретно до Румъния без никакви проблеми... от товеа което знам, посредничеството на визовия център изобщо не е задължително...и всичко през сайта на CIC... без много формалности и специални бележки...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Покана за родители - документи

Мнение от NaviD »

alkaponbg написа:
Tania12345 написа:
2 пъти миналата година паспорти диретно до Румъния без никакви проблеми... от товеа което знам, посредничеството на визовия център изобщо не е задължително...и всичко през сайта на CIC... без много формалности и специални бележки...
Сега, миналата година така беше до някой си юни и после свърши. Сега ако искаш да подаваш има 2 варианта - он лайн и през визовия център в София. Ще попитате откъде знам - ами просто и аз така директно в Румъния( както обикновено ) и ми ги връщат с едно ясно писмо и адреса на ВЦ в София( били ги получили 3 дни след нововъденията). През сайта им става доста леко и безплатно, но канения трябва да изпрати някои папири в ПДФ.

Успех и си мислете за застраховки, че аз вместо застраховка последния път експресно купувах еднопосочен билет на меко казано неприятни цени.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Павел »

NaviD написа:
alkaponbg написа:
Tania12345 написа:
2 пъти миналата година паспорти диретно до Румъния без никакви проблеми... от товеа което знам, посредничеството на визовия център изобщо не е задължително...и всичко през сайта на CIC... без много формалности и специални бележки...
Сега, миналата година така беше до някой си юни и после свърши. Сега ако искаш да подаваш има 2 варианта - он лайн и през визовия център в София. Ще попитате откъде знам - ами просто и аз така директно в Румъния( както обикновено ) и ми ги връщат с едно ясно писмо и адреса на ВЦ в София( били ги получили 3 дни след нововъденията). През сайта им става доста леко и безплатно, но канения трябва да изпрати някои папири в ПДФ.

Успех и си мислете за застраховки, че аз вместо застраховка последния път експресно купувах еднопосочен билет на меко казано неприятни цени.

Абсолютно вярно - миналата седмица на един приятел са му върнали документите от Букурещ и са му казали, че ако не иска да подава он лайн, задължително трябва да мине през визовия център в София.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Tania12345
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Яну 04, 2015 9:58 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Tania12345 »

On Line не беше възможно да се кандидатства за визи.[/quote]

Наистина може да се кандидатства online. Явно съм объркала нещо и затова не ми се е получило. Съжалявам за подвеждащата информация.
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

Точно това имах в предвид, никога не съм пращал документи за заявка за виза до Румъния :!: , всичко онлайн, а когато пратят покана за паспортите ги пращаме до Румъния, а не до визовия...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
mitko_r
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 3:53 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от mitko_r »

Здравейте, искам да поканя родителите си на гост и мисля да подам молбата за визи он-лайн, обаче не знам, мога ли да използвам един акаунт и за двамата?
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от alkaponbg »

mitko_r написа:Здравейте, искам да поканя родителите си на гост и мисля да подам молбата за визи он-лайн, обаче не знам, мога ли да използвам един акаунт и за двамата?
Да, просто единия е водещ в заявката.
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от krisskka »

Здравейте,
Да споделя и аз моя опит. Един месец след като мой близък приятел получи отказ за туристическа виза, пуснахме отново документите онлайн. Преводите ги бях правила аз /не съм заклет преводач, дори не съм преводач/, поканата беше от мое и на мъжа ми име и не сме я заверявали в общината. Приложихме копие на резидентските карти само към нея. Решението отне 4 дни, но в крайна сметка резултата е многократна виза за Канада. Паспорта го изпрати и получи чрез Еконт срещу скромната сума от 17 лв. и нямаше никакъв проблем, че не е ползвал визовия център в София.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

При он лайн кандидатсване за туристическа виза, как точно се качват документите? Питам защото е лесно ако има само по един документ от определена категория, но когато са два и повече? На сайта на правителството не е пояснено.Казват само в какъв формат да са файловете и с каква големина, и ако е от няколко страници документа, да е на един файл!
Публикувай отговор