Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

John Smith написа:
pumpy написа:Джони, все още не си ми отговорил къде е проблема с българския език.
Поне 12 грешки в 3 изречения текст са за Слаб (2) с два минуса. Както стана дума, "опаковката" не е добра. Всъщност, проблемът въобще не е в това. С оправдаването си за нормално неиздаване на документ всъщност потвърждава думите на автора на темата. Излиза, че част от думите на kuki не са глупости, а са истина.
Джони, дай да ги видим тези грешки, моля те. И как го сметна на 2--. Аз доколкото си спомням във Френската, 4 превописни грешки бяха една единица, а отделно 3 ударения и/или запетайки се брояха за една грешка.
Дребнавост до шия....
ПЛАщАш В БРОИ И АКО ИСКАш ТИ ИЗДАВАМЕ ФАКТУРА ЗА ТОВА -НА НИКОИ НЕ СМЕ ОТКАЗАЛИ
Видимо фактура се издава на всеки, който я поиска. Аз пак не виждам къде ви е проблема. За какво ги ползвате тези фактури от ремонта на колата ????
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

Ще ти пратя редактиран текст на РМ, щом толкова държиш.
Фактурата се ползва за гаранция, за изписване на разходи, за възстановяване на GST. Ако утре някой се пребие с колата, ремонтирана в подобен гараж, липсата на документ реално означава липса на каквато и да било отговорност от тяхна страна. Ясно е защо не се издава документ в случая (работа на черно), но на мен не ми е ясно защо някои се опитват да оправдават такава практика.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

Гаранция - съгласен съм
изписване на разходи - ако е фирмена колата, но тогава аз няма да си я ремонтирам в кварталния гараж, а при дилър
възстановяване на данъци - също е въпрос на фирма, погледни по-горе.

Сега да си дойдем на думата в тази тема: Някой измекярин, който кара кола за 1500 на 15 години му се повредило нещо, което не може да си оправи САМ (примери за това десетки) и решил да отиде да плати на някого (леле какъв ужас). Този някой обаче му взел повече отколкото той искал да плати, свършил работата по-зле отколкото самия собственик на колата, съгласил се да му вземе в брой, което измекярина със сигурност сам е поискал, за да мине по-тънко и накрая се регистрирал от днес за вчера и плюе, защото по принцип е недоволен от живота.
Ти обаче намираш ГОЛЯМ проблем в българския изказ на един автомеханик и/или тенекиджия. Даже не знаем за какъв гараш иде чер - може да най-обикновенно изчукване на ламарината, от което между другото никой не може да пострада. Изобщо ако не ти прави впечатление, вече 3 страници се занимаваме с глупости, заради някой недоволник.

Получиш личното ти съобщение. Съжалявам, но е ОЧАВАДНО, че е ползван някакъв софтуер за превод на кирилица. Нормално е да липсва "Й". Това е реално единствената грешка. Всичко останало е дребнавост, съжалявам.....
Последно промяна от pumpy на Съб Юни 04, 2011 4:08 pm, променено общо 1 път.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

pumpy написа:Сега да си дойдем на думата в тази тема: Някой измекярин, който кара кола за 1500 на 15 години му се повредило нещо, което не може да си оправи САМ (примери за това десетки) и решил да отиде да плати на някого (леле какъв ужас). Този някой обаче му взел повече отколкото той искал да плати, свършил работата по-зле отколкото самия собственик на колата, съгласил се да му вземе в брой, което измекярина със сигурност сам е поискал, за да мине по-тънко и накрая се регистрирал от днес за вчера и плюе, защото по принцип е недоволен от живота.
Чакай да хвърля боба и да видя дали наистина е така. Кой се оплаква, каква кола кара, какво е ремонтирано, дали някой е доволен от живота по принцип... в тази тема няма като информация. Има като информация от самия сервиз, че фактура дават само когато някой я поиска, иначе си я спестяват. Фактура трябва да се издава винаги - пише го в закона. За неспазване на това условие се отнема лиценз. Ние за някакъв официален сервиз ли говорим или за някакво място, на което някой поправял коли на черно? Ако е второто, то наистина си губим времето. Да прави каквото знае.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

John Smith написа:
pumpy написа:Сега да си дойдем на думата в тази тема: Някой измекярин, който кара кола за 1500 на 15 години му се повредило нещо, което не може да си оправи САМ (примери за това десетки) и решил да отиде да плати на някого (леле какъв ужас). Този някой обаче му взел повече отколкото той искал да плати, свършил работата по-зле отколкото самия собственик на колата, съгласил се да му вземе в брой, което измекярина със сигурност сам е поискал, за да мине по-тънко и накрая се регистрирал от днес за вчера и плюе, защото по принцип е недоволен от живота.
Чакай да хвърля боба и да видя дали наистина е така. Кой се оплаква, каква кола кара, какво е ремонтирано, дали някой е доволен от живота по принцип... в тази тема няма като информация. Има като информация от самия сервиз, че фактура дават само когато някой я поиска, иначе си я спестяват. Фактура трябва да се издава винаги - пише го в закона. За неспазване на това условие се отнема лиценз. Ние за някакъв официален сервиз ли говорим или за някакво място, на което някой поправял коли на черно? Ако е второто, то наистина си губим времето. Да прави каквото знае.
То така погледнато в тази тема няма никаква информация. Има само едно неопределено мрънкане, от някой супер неизвестен срещу български гараж, който има право да си избере как да му се плаща. Фактура на никого не е отказана. Не можеш да виниш другите за нещо, което не си си поискал.
kuki
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:23 am

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от kuki »

Няма,какво да обеснявам!
Работят по български,таксуват по канадски.Жестоко се лъжете
ако мислете,че взимат по 20-25$на час за труд.
Аblood,не се заяждам с теб,но като ти гледам броя на
изказванията май си залепен пред компа с Ц200.
Не го приемай лично,просто си такъв.Хора всякакви
Вместо да си помагаме,ние се прецакваме.
Наздраве на всички и да сте живи и здрави
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от Rall »

Абе понеже некъде в мнениятя се спомена клишето, че от добрия и реномиран сервиз ти зависи живота, принципно дали има статистика колко от тежките произшествия са по технически причини? Аз като чета вестници и гледам телевизия причините винаги са в тия дето въртят геврека - заспали на волана, неправилно изпреварване, дрогирани, пияни, без опит и с превишена скорост... Та тия приказки за живота и здравето... дрън, дрън!
Dead Eyes See No Future
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от novotel »

Тъй като от три изписани страници май само двама са ходили в този гараж, реших и аз да се изкажа като техен клиент. Бил съм точно три пъти в този гараж и съм доволен. Спестих пари (колата ми е евтина и не виждам смисъл да влагам много в нея). Бяха ми предложени няколко варианта за избор на части, всеки с различна цена и качество, разбира се. Сам избрах каква част да ми бъде сложена. Попитаха ме за фактура - отказах. Платих в кеш, защото така исках аз, а не защото са ме задължили. Ще ходя отново там, дори и да не са в час хората с пунктуацията или граматиката;) Монтьори са, не са филолози все пак. МИР ВАМ! И само като допълнение - за пореден път ме изумява "компетентността" на някои хора по отношение на всичко, включително и за гараж, където никога не са стъпвали. Разбирам пусналия темата, той все пак е бил клиент, макар и недоволен. Ама останалите...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

kuki написа:Няма,какво да обеснявам!
Работят по български,таксуват по канадски.Жестоко се лъжете
ако мислете,че взимат по 20-25$на час за труд.
Аblood,не се заяждам с теб,но като ти гледам броя на
изказванията май си залепен пред компа с Ц200.
Не го приемай лично,просто си такъв.Хора всякакви
Вместо да си помагаме,ние се прецакваме.
Наздраве на всички и да сте живи и здрави
Значи пусналия темата сам я затваря. Отказва да даде малко повече подробности за плюенето си. Ние сме длъжни да му повярваме, защото се ползва универсалното "българска работа".
Успява сам да се характеризира "вместо да се помагаме, ние се прецакваме"
Коко къде си с катинара ???

Между другото, като гледам клиента като механика на ниво бългаски език ;)
Заключено