Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от todor73 »

John Smith написа:
garage bulforce написа:Скъпи ми John Smith, аз съм на мнение че понякога е по-важно да се вслушаш във това което ти се казва,а не да се заяждаш за това каква клавиатура използвам
А аз съм на мнение, че грешката ти е да тръгнеш да се оправдаваш както за фактурите, така и за клавиатурите. За първото - тук е Канада и няма такова положение "така сме свикнали от България". Ако хората искаха да бъдат обслужвани като в България, нямаше да имигрират в Канада. Фактура сте длъжни да издавате, а не само на който си я потърси. Сега на всички е ясно защо при вас може да се плаща само кеш, дори на тези, които никога не са чували за гаража. Звучиш точно като някой тарикат на дребно, с бизнес на черно, който слага части от където дойдат най-евтино без документ, с гаранция каквато си измисли в момента на плащането. За второто - проблемът не е в клавиатурата. Успех с гаражния бизнес!
Първо да уточня, не ги познавам тия от гаража, даже много рядко ходя в гаражи, само в краен случай. В малките гаражи, е честа практика да не се издават много фактури, какво като е Канада, така е и за много други услуги от малките бизнеси, работи се на черно за да съществуват. Примери, с разните разноси на пици, флайерси и т.н. Който иска фактура ще му дадат разбира се, но на много хора фактурата не върши кой знае каква работа, ако все пак искате да сте изрядни отивате в големите гаражи, не само фактура ще ви дадат, но и кафе, но и ще платите по 60-95 $ на час, докато в малките гаражи е 20-25 $.
За много от новодошлите не е дребна тарикатщина, не може човек да си купи една пицарка за 600 $, стане нещо с колата и да отиде да се изръси едно 500 $, докато в малък гараж ще му струва 200 $, то ако беше така човека (новодошъл) щеше да си купи нова кола, та за всеки влак си има пътници както се казва.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от yahoo »

John Smith написа:А аз съм на мнение, че грешката ти е да тръгнеш да се оправдаваш както за фактурите, така и за клавиатурите. За първото - тук е Канада и няма такова положение "така сме свикнали от България". Ако хората искаха да бъдат обслужвани като в България, нямаше да имигрират в Канада. Фактура сте длъжни да издавате, а не само на който си я потърси. Сега на всички е ясно защо при вас може да се плаща само кеш, дори на тези, които никога не са чували за гаража. Звучиш точно като някой тарикат на дребно, с бизнес на черно, който слага части от където дойдат най-евтино без документ, с гаранция каквато си измисли в момента на плащането. За второто - проблемът не е в клавиатурата. Успех с гаражния бизнес!
Подкрепям това изказване. Наистина оставам с впечатление за съмнително легален бизнес за евтино кърпене на стари коли със съмнителна гаранция и неадекватни за Канада методи на разплащане. Ако ми е нужен по-сериозен ремонт за малко по-скъпа кола с един чувал пари в брой ли трябва да отида? И как ще ги изтегля от банката с тези дневни лимити? Всичко това за да се спестят под 3% такси за пеймънт процесинг и евентуално неотчитане на оборота за тези които не искат фактури, защото не остава следа от транзакцията. Странно как си търсят гаранцията при нужда тези без фактурите - по спомени за дата и вид ремонт.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от ablood »

Каква е вероятността John Smith и Kuki да са едно и също лице?

Който иска лицемерно любезно обслужване, да разпише десетина документа и да бъде одран през кредитната си карта, нека ходи в Canadiantire, или при концесионер.

Май съм ви разказвал, как като новопристигнал реших да отида в реномираният Canadinatire, и ме одрусаха $1510 за смяна на скъсан ангренажен ремък (тогавашни пари).
За новодошъл това бяха ужасно много пари, почти колкото струваше колата. С мазна усмивка ми дадоха гаранция и ми позволиха да платя с кредитна карта. Всъщност с 2, защото нямах достатъчно в едната.

Не мисля, че българското квартално сервизче би одрало някого така.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от myhata II »

Той щом човека е забил в малкото сервизче ,значи е преценил че кошницата му е за там а не за"Канадска гума"
Я да питам Смит къде ходи той на ремонти в Торонто ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от todor73 »

Браво бе аблоуд, луда работа, докато на мен ми смениха водна помпа и ремъка за 300 $ в един малък гараж, не са българи, закарах колата вечерта на другия ден в 10 ам беше готова.
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от Nick(olov) »

Аз веднъж съм посещавал гаража и съм доволен.Предиството му е,че работи събота и неделя. Сега си направиха и реклама с тази дискусия ;) .Успех момчета :y:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от yahoo »

Аз също закарах първата ми кола навремето в малък сервиз при едни китайци в Кот де неж уж за по-евтинко като за евтина кола. Нищо и нямаше на колата, но ей така за цялостна проверка да съм спокоен. От дребни неща, които било добре да се оправят ми взеха над $1300 преди 10 години при $30/ч без фактура, още като я взех почна да подскача от недовършени разглобявания, последваха всеки месец по-сериозни ремонти на почти всичко друго и накрая реших да я изхвърля. Отиди доказвай кой какво бил свършил/недовършил и си търси гаранциите. Сега гледам строят друго където им беше сервиза и изглежда не само аз съм бил от недоволните им клиенти.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

todor73 написа:Примери, с разните разноси на пици, флайерси и т.н. Който иска фактура ще му дадат разбира се, но на много хора фактурата не върши кой знае каква работа, ако все пак искате да сте изрядни отивате в големите гаражи, не само фактура ще ви дадат, но и кафе, но и ще платите по 60-95 $ на час, докато в малките гаражи е 20-25 $.
Гаранция на пица или флаер рядко някой си търси, както и животът му и този на другите около него едва ли зависи особено от подобни продукти. Фирмените сервизи наистина работят на около $100/h, но пък имат определени часове да извършат определена операция и ползват части с определено качество и производител. Дали ще платиш 3h по $100 или 6h по $50 за труд e едно и също. Достатъчно е гаражчето да няма някой специален инструмент, а това при сегашните коли се случва често. Дали ще платиш веднъж $600 или ще трябва да ходиш 2 пъти за по $300 е пак едно и също, дори по-зле, ако се смята загубата на време. Между другото, аз сервиз в Канада за $20-25/h не съм виждал, бил той и гараж с разплащане кеш. А ремонт на колата с плащане кеш и без документ всъщност е с гаранция "на честна дума", реално сделка не съществува. И аз съм българин и съм се научил още от България да не вярвам на едни голи обещания.
ablood написа:Май съм ви разказвал, как като новопристигнал реших да отида в реномираният Canadinatire, и ме одрусаха $1510 за смяна на скъсан ангренажен ремък (тогавашни пари).
Твоите конкретни познания по автомобили са такива, че аз на твое място не бих се обаждал въобще в такива теми. В скъсания ангренажен ремък ти може да виждаш само "ремък", а реалното положение да е колата да е "за нов двигател". Такива неясни примери от хора без особена представа за нещата нямат никаква стойност. С едно съм съгласен обаче - Canadian Tire не е правилното място за ремонт. Най-малкото изисква специален подход още преди да са започнали да пипат каквото и да било. Имат голямо текучество на нископлатен и нискоквалифициран персонал. Аз лично дори за смяна на гуми не ходя там.
myhata II написа:Я да питам Смит къде ходи той на ремонти в Торонто ? 8)
Някъде бях споменал в предишни теми, че имам лош опит от 2 български сервиза. Тарикати на дребно с посредствени познания и полулегален бизнес, слагащи най-евтиното възможно на пазара. По колите си оправям всичко сам още преди да се е счупило, а ако условията не ми позволяват и ми трябва сервиз, ходя до един такъв на Active Green + Ross. Веднъж се опитаха да ме излъжат с части, само където не знаеха, че познавам почти всички производители и доставчици на такива. Направих оплакване в централата им и сега ме гледат с особено внимание. Ходя пак там и гафове няма. Ходя и при един българин, разбира се, но го знам много добре какво може и как работи. Бих казал, че е по-скоро изключение, отколкото правило. Почти във всички случаи аз си нося частите, които трябва да се сменят. Почти във всички случаи пристигам в сервиза с решението на проблема и очаквам само някой да ми монтира това, което нямам къде сам.
Последно промяна от John Smith на Съб Юни 04, 2011 9:16 am, променено общо 2 пъти.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pavelyankov »

Китайци-автомонтьори...........не бих рискувал :?:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от Bistra »

optics написа:И в суматохата всички забравиха че куки пусна мухата (не Мухата) и не се чу повече. :o
Да, де и после темата се доразвива от "услужливи" други, ама айде да не се повтарям повече.
За мен това да започваш тема с плюене и оплютия да трябва да се оправдава не е реклама! :|
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от Nick(olov) »

Според мен акаунта kuki e създаден специано за тази тема.Дали е клиент на гаража,никой незнае.Доколкото знам гаража е доста оборотен ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от pumpy »

Джони, все още не си ми отговорил къде е проблема с българския език.
Яхуто му е проблем да ходи с чувала с парите. Хората, които имат дневен лимит на картата си от 500 кинта, често не карат кола, която изисква ремонт за 2000. А и 2000 се взимат от гише под формата на 20 банкноти ;)

Защо не го оставите човека на мира. Ако иска ще приема само кеш, ако иска ще проема само банкови преводи - негов си е бизнеса и ще си прави каквото си иска. Това е свободна страна. На който не му харесва да не ходи там. В крайна сметка никой не е длъжен да се обяснява на някой си анонимен ник в един форум. Що за простотия: регистрираш се от днес за вчера и плюеш с неясни критерии. Мисля, че Коко беше много прав да поиска някакво обяснение за конкретен пример. Също мисле, че понеже такъв не последва, цялата тема е за кофата и изтриване.
Последно промяна от pumpy на Съб Юни 04, 2011 11:06 am, променено общо 1 път.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от ivanko13 »

Те билдърите цели къщи строят само с кеш вие се хванахте за сто кинта дето ги взели хората да изправят някоя ламарина....
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от ablood »

John Smith написа:
ablood написа:Май съм ви разказвал, как като новопристигнал реших да отида в реномираният Canadinatire, и ме одрусаха $1510 за смяна на скъсан ангренажен ремък (тогавашни пари).
Твоите конкретни познания по автомобили са такива, че аз на твое място не бих се обаждал въобще в такива теми. В скъсания ангренажен ремък ти може да виждаш само "ремък", а реалното положение да е колата да е "за нов двигател". Такива неясни примери от хора без особена представа за нещата нямат никаква стойност.
Ти май си кофти човек, предполагащ винаги най-лошото, и не се срамиш да обвиняваш на базата на предположения.

Нищо му нямаше на двигателя. Просто докато открият причината за това че не пали минаха през цялостен tune-up, 2 чаботни часа търсене на проблема + за да важала гаранцията трябвало да ми сменят и водната помпа, всички течности....

Иначе през цялото време си комуникирах с много приятен и образован човек (ще те задоволи откъм грамотност). 5 пъти ми се обажда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Български гараж в Лашин-Иван и Иво,пълна пародия!!!

Мнение от John Smith »

ablood написа:Ти май си кофти човек, предполагащ винаги най-лошото, и не се срамиш да обвиняваш на базата на предположения.
Много съм кофти - казвам каквото мисля право и без заобикалки. Не ти е тази първата тема, в която споделяш нещо за коли. Общото ми впечатление е, че наблягаш на общите и празните приказки. Причината е, че нямаш много идея какво става под капака, но се чувстваш длъжен да кажеш нещо. Каквото прави авторът на тази тема, същото правиш и ти. Одрусали те били $1510, някъде, на някаква кола, за нещо там. Гадове! Със сигурност са ти дали фактура и в нея е пишело за какво си платил $1510, с цени на части и труд. Или не?
pumpy написа:Джони, все още не си ми отговорил къде е проблема с българския език.
Поне 12 грешки в 3 изречения текст са за Слаб (2) с два минуса. Както стана дума, "опаковката" не е добра. Всъщност, проблемът въобще не е в това. С оправдаването си за нормално неиздаване на документ всъщност потвърждава думите на автора на темата. Излиза, че част от думите на kuki не са глупости, а са истина.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Заключено