Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mikre
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 9:06 am
Местоположение: Montreal

Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от mikre »

Здравейте, знае ли някой къде мога да занеса на ремонт един обикновен цифров фотоапарат Фуджи с повреден обектив? И дали има смисъл? Какви са цените на поправките? Дали да не купя нов ( старият струваше около 180 $ на Bureau en gros)? Ако имате опит по темата, моля споделете. Благодаря!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от pumpy »

Купи си нов. Преди години пробвах да си ремонтирам сонито в Монреал и се оказа, че е много по-евтино да си купя нов. Сервиза, в който аз отидох се намираше някъде на Декари, като се слезе на Намюр и се ходи малко на север по булеварда.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от Ascao »

И аз потвърждавам: купи си нов. Има що-годе свястни фотоапарати за 80-120$. Вчера питах в Бюро ен Гро колко ще струва да ми почистят лаптопа от прахоляка и ми казаха 80$+тах, пък за ремонт не знам колко ще искат...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
mikre
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 9:06 am
Местоположение: Montreal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от mikre »

Благодаря ви за подкрепата :) И аз така предполагах, а същото ме посъветва и един от техниците в някакъв сервиз за фотоапарати, чийто тел. номер намерих малко по-късно в жълтите страници.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от IFF »

Ascao написа:И аз потвърждавам: купи си нов. Има що-годе свястни фотоапарати за 80-120$. Вчера питах в Бюро ен Гро колко ще струва да ми почистят лаптопа от прахоляка и ми казаха 80$+тах, пък за ремонт не знам колко ще искат...
На предишната ми работа бяхме срещу една бензиностанция, всичкото компютър се носеше там периодично и се продухваше с въздуха за гумите. Що прахоляк излизаше....
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от seeker »

На нашия Canon му смехнихме обектива с двигателчето за 250$. Целия апарат струва около 400-500$. Сега работи добре. Беше в магазин Lozeau, но не помния улицата. Ето ти сайта: http://www.lozeau.com/en-CA/catalogue/cameras/"
mikre
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 9:06 am
Местоположение: Montreal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от mikre »

Благодаря, да- знам за този магазин. Доста надале4е ми е и по тази причина потърсих друг вариант. А проблемът с фотоапаратчето е много нелеп: синът ми го изпусна на пода, не е сериозен удар, повреди му се механиката на обектива, сиреч вариото,а самият обектив си е в ред и дава признаци, че "иска" да се движи. Може би повредата не е голяма, но наистина май е по-добре да купя нов :) Поздрави на всички съпричастни:)
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

mikre написа:Благодаря, да- знам за този магазин. Доста надале4е ми е и по тази причина потърсих друг вариант. А проблемът с фотоапаратчето е много нелеп: синът ми го изпусна на пода, не е сериозен удар, повреди му се механиката на обектива, сиреч вариото,а самият обектив си е в ред и дава признаци, че "иска" да се движи. Може би повредата не е голяма, но наистина май е по-добре да купя нов :) Поздрави на всички съпричастни:)
И при нас се случи същото преди няколко дни :) , фотоапаратът ни е Canon, струваше 150-тина долара при покупката, тогава купихме и 4 годишна гаранция (купен е в Best Buy и в момента е на ремонт там). Искам да Ви кажа, че покрай малките деца доста гаранции използвахме :lol: (видеокамерата ни по същия начин, при изпускане се развали и ни я оправяха 2 пъти и отново имаше гаранция) и може би си заслужава да се направи....., но разбира се всичко е въпрос на случайност, винаги има и вариант никога да не се ползва.
Успех с новата покупка! :y:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от John Smith »

На апарат, който струва $150, да се купи 4 години гаранция е леко пресилено, защото след само 2 години за същите пари ще има на пазара поне 2 пъти по-добър апарат. Когато цената на стария е вече около $50, то не си заслужава разправията със сервизи. Освен това, повреда от изпускане, заливане, настъпване и т.н. не е гаранционна повреда и с пълно право може да бъде отказан безплатен ремонт.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
meriger
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 3:34 pm
Местоположение: Montréal, Rive Sud

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от meriger »

John Smith написа:На апарат, който струва $150, да се купи 4 години гаранция е леко пресилено, защото след само 2 години за същите пари ще има на пазара поне 2 пъти по-добър апарат. Когато цената на стария е вече около $50, то не си заслужава разправията със сервизи. Освен това, повреда от изпускане, заливане, настъпване и т.н. не е гаранционна повреда и с пълно право може да бъде отказан безплатен ремонт.
Ами който има да дава по 150$ през две години за фотоапарат - прав му път! Не виждам какво му е пресиленото на 19-те долара гаранция за 4 ГОДИНИ ;) - въпрос на вкус! А дали ще разберат, че апаратът е повреден при изпускане - кой знае?!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от John Smith »

Естествено, че ще разберат. Подбит обектив, пясък вътре, вода и т.н. са неща, които не се покриват от стандартната гаранция и се виждат без анализ в лаборатория. Best Buy и Future Shop не поправят нищо, пращат нещата в сервиз на друга фирма. При това не ги пращат веднага, а чакат да се посъберат и ги пращат 1 път в месеца. Средната продължителност на ремонт е около 6 седмици, освен ако по някаква случайност клиентът не е донесъл нещото няколко дни преди изпращането към сервиза. Ако някой иска да си чака толкова време един поочукан 3+ годишен евтин тогава и без реална стойност сега апарат, то може. Стига желание да има.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от ablood »

В някои магазини, ако си купиш гаранция, можеш да върнеш дефектния продукт 3 години след покупката и да си получиш парите, с които да си купиш нов модел.
Разбира се нещата се менят всяка година. Прекалено много араби и други тарикати злоупотребяват със системата и тя се самонагажда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

John Smith написа:Естествено, че ще разберат. Подбит обектив, пясък вътре, вода и т.н. са неща, които не се покриват от стандартната гаранция и се виждат без анализ в лаборатория. Best Buy и Future Shop не поправят нищо, пращат нещата в сервиз на друга фирма. При това не ги пращат веднага, а чакат да се посъберат и ги пращат 1 път в месеца. Средната продължителност на ремонт е около 6 седмици, освен ако по някаква случайност клиентът не е донесъл нещото няколко дни преди изпращането към сервиза. Ако някой иска да си чака толкова време един поочукан 3+ годишен евтин тогава и без реална стойност сега апарат, то може. Стига желание да има.
Въпросът е и в желанието и в много други неща.
Ако фотоапаратът се развали 2 месеца след покупката и нямаш право на retour, а фотоапаратът си е още нов и си струва парите, тогава какво правиш, пак ли да вървят по дяволите 150-те долара?!
Всичко е много е относително, гаранциите са като застраховките -сключваш ги, заплащаш за тях - дали ще ги ползваш, божа работа?!?! Иначе ми е известно, че BEST BUY + FUTURE SHOP нямат локална сервизна база, това че, написах отгоре, че фотоапаратът ми е на ремонт там, не го приемай буквално :),просто така се казва. Това е и още една причина, на сервиза в който изпращат повредените артикули, да не им пука как е повредена техниката, те поправят и си взимат необходимото и то доста солено почасово възнаграждение. 2 пъти ми оправят видеокамера повредена при изпускане - как не разбраха, нямам идея, точно може би, защото не им пука...
Така че, аз лично ще карам още малко със стария фотоапарат, накрая просто ще го хвърля за рециклаж и ще си купя един Canon Rebel - на който задължително ще купя гаранция, защото 500 долара съвсем няма да ми се дават през 2 години ако се развали и така до края на света...... ;)
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от John Smith »

DIMELBE написа:Ако фотоапаратът се развали 2 месеца след покупката...
Има си гаранция към производителя без никакви планове на търговеца. Разгледай си внимателно и условията на кредитните карти, които ползваш. Ползването на някои карти удвоява гаранцията на производителя. Т.е., ако продуктът идва с минималната 1 година гаранция и ползваш такава карта, примерно VISA Gold Rewards на RBC, то гаранцията става 2 години, при това безплатно, защото самата карта няма Annual Fee. Мисълта ми е, че има повече варианти от предложението на BestBuy или Future Shop. А иначе те ще предложат Extended Warranty Plan и на USB Stick за $15. Нямат против да вземат 15-20% отгоре върху печалбата от 50-150% в цената.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ремонт на цифрови фотоапарати- инфо?

Мнение от DIMELBE »

John Smith написа:
DIMELBE написа:Ако фотоапаратът се развали 2 месеца след покупката...
Има си гаранция към производителя без никакви планове на търговеца. Разгледай си внимателно и условията на кредитните карти, които ползваш. Ползването на някои карти удвоява гаранцията на производителя. Т.е., ако продуктът идва с минималната 1 година гаранция и ползваш такава карта, примерно VISA Gold Rewards на RBC, то гаранцията става 2 години, при това безплатно, защото самата карта няма Annual Fee. Мисълта ми е, че има повече варианти от предложението на BestBuy или Future Shop. А иначе те ще предложат Extended Warranty Plan и на USB Stick за $15. Нямат против да вземат 15-20% отгоре върху печалбата от 50-150% в цената.
:y: да така е, за това съм с две ръце ОК, това между другото е много важна информация, която може да се paste-не в темата Хитрини в Монреал (тя темата е по-скоро хитрини в Квебек, но хайде :D ), ще е полезна за много хора :handshake: .
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Публикувай отговор