виза за САЩ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
nikolaybozhkov
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 12:51 pm

виза за САЩ

Мнение от nikolaybozhkov »

Здравейте
някой вадил ли е скоро виза за Щатите
аз живея в Монреал и съм перманент резидент
интересувам се какви документи ти трябват
про4етох в сайта на консулството
но ако някой скоро е минавал процедурата моля да драсне 2 реда
Благодаря
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: виза за САЩ

Мнение от pumpy »

Паспорт, бележка от службата, училището, лийз за наема, бележка за платена такса и попълнени документи. Интервю за да убедиш служителя, че ще се върнеш.
Нас ни дадоха виза за 1 година и после за още 3, защото сме щели да ставаме граждани та не ни трябвало за по-дълго. Оказа се прав :)
Успех.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: виза за САЩ

Мнение от klisurov »

pumpy написа:Паспорт, бележка ... училището ...
Моля, да бъда извинен, но се надявам се, че е по темата:
Ние със съпругата имаме 10-годишни визи за САЩ.
Децата имаха на два пъти за по една година.
И ние, и децата сме били многократно в САЩ.
Децата имат покана от баба си, която живее в САЩ и е и американски гражданин.
Интервюто им е за средата на февруари.
Принципно ще бъда и аз, носейки и моят паспорт с визата.
Ще взема и PR картите.
Считате ли, че им е необходимо нещо друго освен паспортите (вкл. тези с предходни визи) и поканите?
Благодаря предварително на отговорилите!

Щастлива Нова 2011 Година на всички!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: виза за САЩ

Мнение от pumpy »

Аз не виждам защо да не вземеш бележка от училището, че са във ваканция за периода, когато искат да пътуват. И бележка от твоята работа за някакви доходи също не боли глава - нали трябва да можеш да ги издържаш докато са при баба си и да имат мотив да се върнат обратно в Канада при теб, а не да останат нелегално при баба си....Иначе, получавайки цялото семейство визи, какво ви пречи да останенте нелегално в щатите......
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: виза за САЩ

Мнение от klisurov »

pumpy написа:Аз не виждам защо да не вземеш бележка от училището, че са във ваканция за периода, когато искат да пътуват. И бележка от твоята работа за някакви доходи също не боли глава - нали трябва да можеш да ги издържаш докато са при баба си и да имат мотив да се върнат обратно в Канада при теб, а не да останат нелегално при баба си....Иначе, получавайки цялото семейство визи, какво ви пречи да останенте нелегално в щатите......
Ами-и-и, не знам.
Цялото семейство сме били многократно в САЩ и не сме оставали.
Баба им е по-близо до Монреал, отколкото Торонто до Монреал (New Haven, Connecticut) и сме ходили примерно само за Великден. та какво значение би имало дали са ваканция.
Единствено се замислям за бележка от школото, че все пак учат.
Аз лично така и не проумях, защо на нас ни дадоха визи за по 10 години (първите бяха за по 1 година), а на децата и двата пъти за по една година. Както и да е, ще видим февруари месец.

Благодаря, pumpy!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: виза за САЩ

Мнение от pumpy »

Виж сега и аз не знам...но това не е важно в случая. Важното е какво мисли и знае служителя в посолството. И как е станал от леглото съответната сутрин, а и кой знае още какво. Успех
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: виза за САЩ

Мнение от klisurov »

pumpy написа:... И как е станал от леглото съответната сутрин, а и кой знае още какво. Успех
:y:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: виза за САЩ

Мнение от AniK »

Според мен е най-добре да си подготвиш всички възможни документи, които биха могли да поискат- например, бележка че работиш, бележка от училището, че децата учат и че в периода, в който искат да заминат до Щатите имат ваканция, защото до колкото си спомням в молбата за виза(поне при нас мисля че беше така- преди 4 години) се посочваше и периода, в който искаш да заминеш, както и мястото, където отиваш. Не коства кой знае колко усилия да се изкарат тези документи, така че не виждам причина да не го направиш. По-добре да си подготвен с документите, от колкото да мигаш на парцали, ако ти ги поискат и нямаш такива.А това, че преди многократно сте влизали в Щатите и не сте останали, за тях не е гаранция, че сега няма да останете.Успех!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: виза за САЩ

Мнение от klisurov »

Да се отчета ;) :
На децата им дадоха 5 годишни визи за САЩ.

Подробностите (ако някой се интересува):

Документите, които предоставихме, бяха:
1. Покана от баба им (американски гражданин);
2. Стари паспорти с два броя едногодишни визи и печати за влизане и излизане от САЩ;
3. Бележки (на френски), че децата посещават местни училища.

Това, което "споделихме":
1. И двамата със съпругата имаме 10 годишни визи за САЩ и нееднократно сме били там;
2. Признахме си, че сме на социал.
Обяснихме, че сме учили по програма на COFI, и че в момента съпругата усилено си търси работа,
а аз се подготвям за Ordre des ingénieurs du Québec и ще уча в École Polytechnique de Montréal.
А и децата ще бъдат на гости на баба и дядо. Баба им си има собствен апартамент,
а дядо им има две къщи с няколко апартамента в тях. които дава под наем.

Съветвам ви, да носите актуални снимки, т.к. автомата за снимки в консулството струва 10$.

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор