Цени за поставяне на шини на детски зъби

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

lilava написа::( Много парички са . Тук брекетите са още към 1500-2000 лв и се плащат разсрочено.
Става ли да се сложат брекети в България, а в Монреал само да се ходи на зъболекар да се затягат? Тази услуга колко струва?
И на мен ми е любопитно - ако брекетите са сложени в България колко струва поддръжката (всеки месец затягане на телчетата / смяна на ластици, такива работи..) :?:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

zaia написа:
lilava написа::( Много парички са . Тук брекетите са още към 1500-2000 лв и се плащат разсрочено.
Става ли да се сложат брекети в България, а в Монреал само да се ходи на зъболекар да се затягат? Тази услуга колко струва?
И на мен ми е любопитно - ако брекетите са сложени в България колко струва поддръжката (всеки месец затягане на телчетата / смяна на ластици, такива работи..) :?:
ако си направиш труда да прочетеш темата ще разбереш, че не може да се сложи шина/брекети в България и да бъде поддържана в Канада от друг стоматолог
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

без да съм навътре в нещата още малко информация по въпроса:
онзи ден имах пациентка с относително лека деформация(само в зъбните редици, без големи отклонение в междучелюстните взаимоотношения). същата е пациентка в този кабинет от поне 15 години и сега е на 22 години. същия стоматолог лекува цялото й семейство от 20-25 години. та това момиче не може да си позволи лечение при ортодонт защото няма въпросните 5-6000, а моя стоматолог не се наема да направи лечение със снемаема апаратура, защото му се вижда сложно....но не там е въпроса: той Стоматологът се е обадил на двете места и в Universite de Montreal и в McGill за да се опита да я включи в ордодотска програма за символично заплатено лечение и резултата е бил отказ и от двете места и то когато се е обадил техен колега за да иска съдействие - това би трябвало да ни говори за възможността на тези програми да поемат пациенти.......
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

А твоя довод означава ли, че хората даже не трябва да опитват да запишат децата си там за лечение ? Защото моя опит показва, че 4-те българчета, които познавам и си лекуват зъбите там не са имали проблеми да бъдат приети. Аз записах голямото си дете преди 3 години, а малкото само преди 3 месеца - и с двете нямах проблем. Ни съм им колега, нито имам връзки, ни децата са ми специални :nenam:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

krimon написа: ако си направиш труда да прочетеш темата ще разбереш, че не може да се сложи шина/брекети в България и да бъде поддържана в Канада от друг стоматолог
Прочетох темата, но не разбрах защо не може. Както и да е, щом не става, не става.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:А твоя довод означава ли, че хората даже не трябва да опитват да запишат децата си там за лечение ? Защото моя опит показва, че 4-те българчета, които познавам и си лекуват зъбите там не са имали проблеми да бъдат приети. Аз записах голямото си дете преди 3 години, а малкото само преди 3 месеца - и с двете нямах проблем. Ни съм им колега, нито имам връзки, ни децата са ми специални :nenam:
споделям моя опит
Заключено