За новопристигащи - някои изненади

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
anonimen

Мнение от anonimen »

Освен това българинът винаги строи така, че да е за цял живот. После разбира, че това е невъзможно и всеки ремонт струва майка си и баща си. Да не говорим за труда (кърти мазилки, събаряй стени с канго и тп. Познато ви е, нали?)
ani, znaesh li 4e tezi taka "prakti4ni " ku6tichki triabva da se remontirat na vseki 5 godini, zashtoto muhliasvat i v tiah se navujdat razni vredni za zdraveto pleseni?Znae6 li , che edin takuv remont struva 2 puti maika si i ba6ta si? :D :D :D Izob6to za tezi taka "prakti4ni" kartoneni bungala struva6ti po 200K i nagore i iska6ti postoianni remonti.... ami 4udia se kakvo im e prakti4noto, osven dobrata toploizolazia.Da ne govorim, 4e pri edin eventualen pojar izgrarait za 10 min.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

Ani,i az sam edin mnogo polojitelno nastroen chovek.Vse gledam da vidya krasivoto i da ignoriram nekrasivoto,ama dankite sas solta hich ne mi se otdava da ne gi zabelyazvam :)
A za remontite v Bg,ama strashno mnogo si prava.Nashata sasedka reshi ot 50kvadrata da napravi 100.Premesti kuhnyata si na balkona,v protivopolojnata strana na apartamenta,kato za celta izkara de shto imashe parket,ta da prekara voda do balkona...A kuhnyata ya napravi spalnya.Vgradeniya garderob stana mokro pomeshtenie,a ednata stena na banyata ya izkartiha,shtoto starata vana ne mojeshe da izleze,ta posle,kato vkaraha novata pak ya zazidaha(tuka vanite gi chupyat i gi iznasyat na parcheta,ama v BG,taka se raboti).I kato si postroiha i edna tuhlena stenichka mejdu terasite ni...posle gi chakah sumati vreme da si izmajat stenichkata i ot kam nashata strana,che i nie da imame estetichno izdarjan balkon :)
Ei,tova nai-go mrazeh tam,kato doide sabota i nedelya i vsichki kato reshat,che tochno v 7chasa sutrinta tryabva da tupat kilim(varhu praneto ti naprimer)i ako merakliite sa poveche ot edin i ne tupat v sinhron...savsem. Ili da prodaljat ,zapochnatite ot godini remonti...ei,to nyama krai.Takmo ediniya svarshi,na drugiya mu doshla muzata da se "razshiryava".Vikam im,komshuvci,edin den vsichki shte se saberem na parviya etaj,kakto e tragnalo,vseki sabarya,vseki stroi...
Tuk pone ne se budya ot tova,i mi e mnogo dobre.I cvetencata sa mnogo krasivi,osobenno pak v Quebec city.
Pozdravi :)
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

anonimen написа: ani, znaesh li 4e tezi taka "prakti4ni " ku6tichki triabva da se remontirat na vseki 5 godini, zashtoto muhliasvat i v tiah se navujdat razni vredni za zdraveto pleseni?Znae6 li , che edin takuv remont struva 2 puti maika si i ba6ta si? :D :D :D .
Аааааа, това не го знаех. :oops: Още не ми е дерт :lol:
И защо ще са толкова скъпи, като материалите би трябвало да са евтини - картони, гипс и т.п.
Обичам да преча
Plamen

Мнение от Plamen »

anito написа:
anonimen написа: ani, znaesh li 4e tezi taka "prakti4ni " ku6tichki triabva da se remontirat na vseki 5 godini, zashtoto muhliasvat i v tiah se navujdat razni vredni za zdraveto pleseni?Znae6 li , che edin takuv remont struva 2 puti maika si i ba6ta si? :D :D :D .
Аааааа, това не го знаех. :oops: Още не ми е дерт :lol:
И защо ще са толкова скъпи, като материалите би трябвало да са евтини - картони, гипс и т.п.
Защото труда е съкп...я сега си представи колко ще ти струва БГ къща, построена /ако могат/ от тукашни майстори...майката и бащата не стигат...цялата рода трябва да включим в цената. А и взимаш кредин на 3 август...на 3 септември ти е първата вноска...ако не ти пука строй 2 години и плащай наем и заем...май ще включим и родата на мажа ти... :wink: :P . Когато Жак Картие дошъл по тия места /той е бил по-луд и от нас/ си построили къщи, модерни, като във Франция...първата зима изсекли близката гора и пак умирали от студ...и тогава разбрали, че е много по-важно да ти е топло, отколкото да си модерен /това важи и за дрехите, но мърлявщината с нищо неможе да си извини/. Такива ми ти работи...Аз винаги се опитвам да намеря логично обяснение за нещата...и поне до сега намирам...пък баща ми построи къща на 3 етажа...по 120 квадрата всеки...да имало за децата...едното е на 300 км. от тази къща...другото на 7000... :roll:
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

anito написа:Аааааа, това не го знаех. :oops: Още не ми е дерт :lol:
И защо ще са толкова скъпи, като материалите би трябвало да са евтини - картони, гипс и т.п.
Ами нали точно това казах още в началото - не са скъпи дървените къщи, а земята която според свето била без пари :lol:

Искам да запитам защо непременно трябва да се прави основен ремонт на къщите на всеки 5 години ? Това твърдение също е заблуда. Мои приятели живеят в къща, която е строена през 60-те и не съм разбрал да са й правени 8 основни ремонта :cry: Къщата си е стабилна, няма никакви вредни гадини и не е трепнала даже. В момента струва около 470 к . А що се отнася до разни плесени и пр. - тия неща се почистват със специални препарати, ако изобщо има нужда, а не се налага да се бутат стени :lol: Иначе ще стане като тая дето някой си си изгорил юргана за да изгони въшката в него :P
Your dreams may be closer than you realize !
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Niko »

Plamen написа: Когато Жак Картие дошъл по тия места /той е бил по-луд и от нас/ си построили къщи, модерни, като във Франция...първата зима изсекли близката гора и пак умирали от студ...и тогава разбрали, че е много по-важно да ти е топло, отколкото да си модерен
Te mai parvata zima biaha izmreli ot skorbut v koraba si, ne ot stud... :roll:
:wink:
Plamen

Мнение от Plamen »

Niko написа:
Plamen написа: Когато Жак Картие дошъл по тия места /той е бил по-луд и от нас/ си построили къщи, модерни, като във Франция...първата зима изсекли близката гора и пак умирали от студ...и тогава разбрали, че е много по-важно да ти е топло, отколкото да си модерен
Te mai parvata zima biaha izmreli ot skorbut v koraba si, ne ot stud... :roll:
:wink:
Правилно...измрели са от скорбут...повечето. Аз говоря за първата зима в която са били на сушата и като са се опитали да правят селище...нали пак той е бил...доколкото си спомням той не умира от скорбут...Ей, Нико, честно да ти кажа липсваше ми...и други се заяждат с мене, но ти го правиш най-добре... :beer: :wink:
Аватар
Niko
Мнения: 192
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 10:44 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Niko »

Plamen написа: Ей, Нико, честно да ти кажа липсваше ми...и други се заяждат с мене, но ти го правиш най-добре... :beer: :wink:
Ne se zaiajdam ve4e, Plamene. Vazhi6tavam se ot tova, koeto pravi6 (imam v predvid Foruma). Znam, 4e nosi6 na maitap, zatova si pozvoliavam ot vreme na vreme da te zaka4am. Bez lo6i 4uvstva...
:beer:
anonimen

Мнение от anonimen »

Andi написа:Искам да запитам защо непременно трябва да се прави основен ремонт на къщите на всеки 5 години ? Това твърдение също е заблуда. Мои приятели живеят в къща, която е строена през 60-те и не съм разбрал да са й правени 8 основни ремонта :cry: Къщата си е стабилна, няма никакви вредни гадини и не е трепнала даже. В момента струва около 470 к . А що се отнася до разни плесени и пр. - тия неща се почистват със специални препарати, ако изобщо има нужда, а не се налага да се бутат стени :lol: Иначе ще стане като тая дето някой си си изгорил юргана за да изгони въшката в него :P

Ne e zabluda Andi.Minalata godina zatvoriha 3 uchilishta i edna bolnitza v Quebec, to4no zaradi tezi pleseni i zaradi tova che postroikikite ne sa remontirani 4esto.Plesenite se razvivat vytre v stenite i preparati ne pomagat.No v 4astnite domove tezi proverki ne se praviat iavno, ta koito iska moje da si jiveei 30 godini bez remont. :D :D :D
anonimen

Re: отговор на Бастуна

Мнение от anonimen »

sveto написа::metro: Бастуне, днес жена ми срещнала един новодошъл българин, пристигнал на 26 юли, 4овек със собствена фирма в България който сам си говорел: Къде съм дошъл аз, какво правя тука, как жена ми ще я понесе тази грозотия - тя ходи с елегантни дрехи, а тук вси4ки са по дънки и маратонки (жена му пристига следващата седм :metro: ица)

Та виждаш, не съм само аз, дето мисля така. А вси4ко това го пиша, за да знаят хората какво да о4акват. Ако им хареса, толкова по-добре, но да не се питат като този новодошъл къде са попаднали. Канада не е Европа и изглежда доста по-разли4но, а това много подтиска в набалото (докато се свикне - след 20 години, както казва д-р Трейман)
dunki i maratoni.... :D :D Sega se hodi masovo s anzuzi za ofizialno.A vijdali li ste kak se pliosvat na poda na metroto? :)
Аватар
Гой
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:58 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Гой »

Понякога даже и лягат. :roll: .А бе канадци-жители на развита страна!
Mtl Гой
Plamen

Мнение от Plamen »

Нико, мерси за добрите думи...обаче няма да е лошо ако нещо се на...м да ми теглиш една м...а като в доброто старо време... :wink:
За останалите...нещо не ви разбирам мислите на всички тука...ходели с дънки и анцузи, седели по земята живеели в къщи с мухъл...айде сега да се разберем. Аз както винаги се опитвам да намеря разумно обяснение. И съм сигурен че такова има. За себе си съм разбрал едно. Канадците са такива, каквито искат. И за разлика от "великите, културни" имигранти са разбрали, че модата е още една излишна условност, още едно ограничение на човешката свобода. Аз илчно предпочитам 1000 пъти един небрежно облечен човек, отколкото облечен по последна мода простак...а това че се въргалят по земята...това че от 3,5 милиона жители 3,5 са седнали на земята значи ли че всички канадци са прасета...А и не забравяйте че тука има хора от всякакви култури. Един ден мойта колежка китайка ме пита- "Абе, вярно ли е че всички европейци си облизват пръстите като се наядат" /видяла го поне на 100 филма/. Ами да, викам, че то и аз го правя най-редовно...За нас, китайците това е ужасен навик...знам също че в някои култури оригването е прието като нормално...ами това е Канада. Научете се да разбирате и приемате другите каквито са...и не мислете че вашите /респективно- нашите/ навици и модни тенденции са най-меродавни.
anonimen

Мнение от anonimen »

...
Последно промяна от anonimen на Нед Авг 03, 2003 7:09 pm, променено общо 2 пъти.
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

Eiii
kwo ste se hwanali da im obsyjdate drehite i kyshtite na tezi Kebekari?
Posle pak Plamen sha kaje che sme nadhwyrlili trafika :wink:
Loshoto e che tuk V Quebec e neprilojima nashata pogoworka :
"Po drehite posreshtat, po uma izprashtat"
Shtoto mai kwito sa im drehite takiwa sa i mozycite im ...

Inache i az predpochitam " 1000 пъти един небрежно облечен човек, отколкото облечен по последна мода простак... "
obache che tuk kakto i da se oblechat, po-umni nqma da stanat ... :cry:
Plamen

Мнение от Plamen »

Сопоко за трафика...вече можете да си отпускате душите колкото искате...и поезия и проза...и "Война и мир"...нема ядове.
Сам още нещо...не си го изкарвайте на хората...ако са толкова тъпи защо си дадохте праичките да им дойдете в държавата... :shock: . А и не можете да ме убедите, че държава в която се продавт всички световни видове :beer: е тъпа...нем начин просто.. :roll:
Заключено