За новопристигащи - някои изненади

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Plamen написа:Защото труда е съкп...я сега си представи колко ще ти струва БГ къща, построена /ако могат/ от тукашни майстори...майката и бащата не стигат...цялата рода трябва да включим в цената. А и взимаш кредин на 3 август...на 3 септември ти е първата вноска...ако не ти пука строй 2 години и плащай наем и заем...май ще включим и родата на мажа ти... :wink: :P .
Аз се чудех на скъпите ремонти, за които писа "анонимен". Къщата ще си я купя готова :wink: , "когато му дойде времето" :wink:
Като гледам, дървените тераски и стъпала можем и ние сами да си ги сковем или ремонтираме. Та даже и платната, с които покриват стените вътре. Е, за фасадата, ако ще я сменяме, май бая ще се озорим, ама нея пък що да не си я оставим старата? Плесените в тухли виреят ли? :lol:

За дрехите, Пламене, си много прав. Освен мърлящината (която също е от практична гледна точка:що да се перем, като пак ще се нас...м? :lol: ) всичко друго ми харесва, щото е практично. Но това го писах вече.
Взех да се повтарям, затова айде :beer: и чао!
Обичам да преча
Plamen

Мнение от Plamen »

anito написа: Като гледам, дървените тераски и стъпала можем и ние сами да си ги сковем или ремонтираме. Та даже и платната, с които покриват стените вътре.
Ами аз това правя за сега само с мебелите...пък се оказа че познанията ми по дърводелство от детството ще са ми много полезни тука...хоп дъсчица, хоп пиронче и ето ти нова стая...тия платна, както ги наричаш са картонени и са напоени с гипс. Модерни технологии...
Пък за прането има и още едно обяснение...пералня 1,5 /в добрия случай/ + прах за пране 20 ина цента + простор + разправии+ губене на време...абе като на никой не му пука що да не си ходиш натюр...а някои и на мирис го докарват... :shock:
anonimen

Мнение от anonimen »

Сам още нещо...не си го изкарвайте на хората...ако са толкова тъпи защо си дадохте праичките да им дойдете в държавата...
Koi govori za tupotia?I koi e znael kakvo e ,predi da doide?Abe mnogo ti e "interesen" dovoda.Dai da vuzhvaliavame vsi4ko sega po taia pri4ina.
Plamene , za6to mi se struva, 4e go priema6 mnogo li4no tova koeto se komentira, osobeno ako ne e polojitelno spored tvoite predstavi?
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

anonimen написа:
Сам още нещо...не си го изкарвайте на хората...ако са толкова тъпи защо си дадохте праичките да им дойдете в държавата...
Koi govori za tupotia?I koi e znael kakvo e ,predi da doide?Abe mnogo ti e "interesen" dovoda.Dai da vuzhvaliavame vsi4ko sega po taia pri4ina.
Че то, докато си бяхме в БГто, все това слушахме: американците колко са тъпи, канадците колко са ограничени...
А ние, ехеееей - направо върха на сладоледа. И като е така, що даваме мило и драго да им дойдем в тъпите държави? И те като са толкова тъпии като им е толкова скапано всичкото, как ги постигнаха всички тия тъпотии на науката и техниката и тези финансови резултати, които ти цитираш и т.н.
Естествено, че трябва да се посочват недостатъците, но да се обявява всичко, което различно от нашето виждане и възпитание, за тъпо?! :?:


Дезоле, малко се разпалих, ама ми омръзна всяка тема да се превръща в тотално очерняне на Канада. Често и аз им се ядосвам на "тия тъпънари" (това си е мое, нокой не цитирам), но май е когато не става на моята и пак се изненадам от нещо.

Изместихме темата, както почти винаги.
Айде да няма сърдити :beer:
Обичам да преча
anonimen

Мнение от anonimen »

...
Последно промяна от anonimen на Нед Авг 03, 2003 7:07 pm, променено общо 1 път.
Plamen

Мнение от Plamen »

anonimen написа:Plamene , za6to mi se struva, 4e go priema6 mnogo li4no tova koeto se komentira, osobeno ako ne e polojitelno spored tvoite predstavi?
Само така ти се струва... :roll: . Пък и аз предпочитам да се опитам да разбера новите си съграждани вместо да ги наричам с разни епитети...
А въпреки че с анонимни по принцип не говоря ще ти кажа- ако не бях съгласен с чуждото мнение името ти вече нямаше да фигурира в списъка на регистрираните... :idea:
anonimen

Мнение от anonimen »

Plamen написа:
anonimen написа:Plamene , za6to mi se struva, 4e go priema6 mnogo li4no tova koeto se komentira, osobeno ako ne e polojitelno spored tvoite predstavi?
Само така ти се струва... :roll: . Пък и аз предпочитам да се опитам да разбера новите си съграждани вместо да ги наричам с разни епитети...
А въпреки че с анонимни по принцип не говоря ще ти кажа- ако не бях съгласен с чуждото мнение името ти вече нямаше да фигурира в списъка на регистрираните... :idea:
Eh, ami kakvo chaka6?Mahni go! 8)
A da sum anonimen si imam pri4ini.No az si vzimam belejka.Iz4ezvam. :metro: :roll:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Анонимен, недей така с рогите, бе човек! :P
Извинявай, ако и аз налях масло в огъня.
Дай да заравяме томахавката ( все пак в страната на седящия бик сме :wink: ) и да пием по една огнена вода. Ааааа, нама да можем, и пак Пламен е на дъното - не вади 100-грамката :wink:
Недей да си толкова обидчив :lol: То ако и другите бяха така, нямаше да остане никой да пише тука

По липса на друго ай :beer:
Обичам да преча
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

anonimen написа: Eh, ami kakvo chaka6?Mahni go! 8)
A da sum anonimen si imam pri4ini.No az si vzimam belejka.Iz4ezvam. :metro: :roll:
Pi6i, pi6i, ne se sardi. :roll:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

anito написа:Че то, докато си бяхме в БГто, все това слушахме: американците колко са тъпи, канадците колко са ограничени...
А ние, ехеееей - направо върха на сладоледа.
И аз съм забелязал, че българите в Канада или сме много възхитени от новата родина или смятаме, че това е най-лошото място на света, много рядко ще срешнеш човек с умерени възгледи.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

На мен ми се ще да поуравновесим кантара, защото има и хубаво, и лошо, като навсякъде. Явно не успявам да се изразавам достатъчно ясно. То си е трудно да пишеш. Ако се чуваме - друга работа: ще се засмееш, ще повишиш тон, ще снижиш, човекът отсреща ще разбере (вероятно) какво искаш да кажеш. Ако не, пак ще поясниш... и т.н.
Но при писането тези екстри ги няма.
Всеки път, някой като изрази мнение, се намира друг, да го прати в едната или другата крайност. Първият се засяга или се опитва да обясни и тя става една :roll:
Обичам да преча
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

vladi написа:И аз съм забелязал, че българите в Канада или сме много възхитени от новата родина или смятаме, че това е най-лошото място на света, много рядко ще срешнеш човек с умерени възгледи.
A, ima, ima i hora optimisti ! :)

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Mark написа:
vladi написа:И аз съм забелязал, че българите в Канада или сме много възхитени от новата родина или смятаме, че това е най-лошото място на света, много рядко ще срешнеш човек с умерени възгледи.
A, ima, ima i hora optimisti ! :)
Да, аз познавам такива, а преобладаването на писимистите си обяснявам с това, че хората са си създали навик да се оплакват още от БГ. И аз самия се усещам понякога, че в отношението си към Канада повтарям отношението към България преди да дойда.

Преди няколко месеца беше проведено изследване, което показа, че българите сме едни от най-песиместичните народи, а в него влизаха и много държави с по-нисък жизнен стандарт...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Вярвам, че Великата Ложа на Бастуните ще оправи положението!
Нема да се плашите! :D
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Eheee, kvo pravite be hora?! Takmo da resha da se porazmotaya edin weekend i ste naplnili foruma s interesni mneniya bez da moga da se vklyucha, no I'm back. :lol:
Nyama kakvo da sporim, vsichko e vaprso na vkus, mene me kefyat neizmazanite kashti s gotini cherveni tuhli, s gradinki i livadi otpred. Iskam lichno da podryazvam az livadata edin den, a kato imam deca i kato porastnat, shte im davam jobni pari, ako podryazvat redovno livadata, dokat nie si piem birata s jenata i razni priyateli. Oops, pak se razmechtah, moment da se vrna na zemyata. :lol: OK, kakto veche se spomena, navsyakade e taka, ima grozni i krasivi sgradi vav vsichki strani, a shto se otnasya do postoyanno oplakvashite se, abe az pak da popitam why the fuck vsichki teya deto im se struva Canada tolkova gadna ne hodyat v bg ili nyakade drugade?! Riba naprimer mi obyasni mnogo dobre oshte v stariya forum zashto e tuk i kakvo ya kefi v Canada, i e dosta obektivna, kakvoto ne ya kefi si go kazva jenata, ama i na byaloto cherno ne kazva. No, nikoy drug ne e spodelil zashto stoi tuk kato e tolkova gadno?! Oshte neshto, na mene Belgiya mi e lyubimata evrostrana i znam razni neshta za neya, taka che moga da spomena za vsichki tezi, koito se zahlasvat kolko stari sa vsichki evrosgradi i kakvi "jalki imitacii" sa severnoamerikanskite na crkvi, zamaci i t.n ot Evropa i samo 100-200 godini stari. Sajalyavam, che tryabva da vi razocharovam, obache Belgiya e bila totalno izorana po vreme na dvete svetovni voyni i mnogo ot teya "stari" flamandski zamacheta i crkvi deto gi gledate, koito sa naistina super, samo s edna podrobnost, che sa prepostroeni sled voynite i may ne sa tolkova stari kolkoto izgeljdat i shte izleze, che v Quebec City ima po-stari sgradi, primerno!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Заключено