За новопристигащи - някои изненади

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

[quote="Canuck"]Dali e grozno ili krasivo, tova e vapros na vkus, Sveto, obache da generalizirash tolkova mnogo ne e gotino. Ti izkara Canada nay-shibanata strana. Ayde be! tryabva li da izrejdam vsichki gotini sgradi v Canada? Vav vseki golyam kanadski grad ima pone nyakolko gotini sgradi, kuli, zamaci, parlament, muzei, katedrali...

canuk - няколко сгради не правят облика на града

и в центъра на софия има хубави сгради, но всичко останало е гмеж, за разлика от центъра на виена, където всички сгради са хубави -направо може да се каже че е невъзможно да се намерят лоши

но тук ства въпрос за жилищните квартали, защото ти не живееш в катедралите или музейте, а в апартамент в най-добрия случай в къща
и най- лошото под наем - така че НЕ МОЖЕШ ДА ПРОМЕНЯШ НИЩО дори и да искаш и да имаш възможност
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

"скъпо" и "евтино" са доста относителни понятия - винаги трябва да се съпоставят към заплатите

напр. в Полша цена на 1 кв.м. е 900 Е, но към 600 Е заплата
в Бг скочи от 300 Е на 500 Е, но при 150 Е заплата
къде е по- скъпо?

а в Канада?
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

monny,в пловдив вече се продават луксозни нови кооперации на цена 700е кв.м!позната си купи апартамент в кооперацията на планет+гараж,за малко повече от 100 000евро!
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Цени на имоти в Пловдив

Мнение от Rocy Basso »

Цените на новото строителство в широкия център - ресторан стадиона, ВИХВП е 380 Euro на квадратен метър - монолит. Това е за нормално жилище, ако искаш лукс и супер център цените навсякъде са високи.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

400евро кв.м за широк център,евтино ли ти се вижда?!?при заплати 200/300лв,при необходимост от още 20 000/30 000 лв за да обзаведеш един 3стаен(освен ако не искаш да се превърнеш в някъкъв антиквариат),при ток достигащ зимата до 400лв(ако се отопляваш на него,освен ако не си играеш на лотария със здравето си-тогава около 100/150),+всички други разходи!?!
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Цени на имотите?

Мнение от Rocy Basso »

Много хора на запад не живеят в така нареченото City. На 15-20 км от Пловдив може да си вземеш къща за 10 000 лева и за още толкова да я стегнеш добре. Балона с цените на имотите в БГ ще се спука рано или късно. Където и да си по света всичко опира до $.
Дали в Канада бунгало на 50 км от City-то за 200 000 или в БГ монолит на 20 км от Пловдив за 20 000 избора си го прави всеки сам.
Макар че на 20 км от София цените са други...
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

Rocy Basso,ако приемем твоя вариант,се появява ново перо в разходите-транспорт!извинявай много,но 4 члено семеиство да патува до града,разположен на 20км,това на ден колко прави?ще ти одговоря:мин 10лв=22x10=220лв/на месец+всички останали разходи?
Rocy,малко ти са неуместни(бих казал дори обидни) сравненията на бг с "на запад"
п.с.прекратявам спора замалко,защото излизам в ситито на кафе :wink:
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Здравейте Хора, аз също съм нов член всъщност, но от доста време следя дискусиите тук - много за полезни и забавни.
Но това което ме впечатли е този труд за изненадите за новопристигащи.
Възхищавам се на това колко енергия и емоции се изхабиха за същият, защото някой експерт пише такъв труд и говори пълни глупости, а другите му се връзват и започват да го оборват. В общи линии неговото произведение звучи като оная приказка "нашто дете си е най-убавото и най-умното", а ако вникнеш по дълбоко стигаш до следното "от Витоша по-високо нема и от Искъро по-дълбоко нема, епа нема" и т.н.
Не искам да звуча грубо затова имам една молба към г-н Естета - колега ти си живял в бг нали, нека тогава те помоля за една лична услуга напиши един подобен труд и за бг, много ми е интересно къде сме живели или живеем в момента, как изглежда Бг и София в според твоя европейски изтънчен поглед. Благодаря ти предварително.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

Katy написа:
Letichteto v Montreal ne e hubavo.A tova v Sofia po-hubavo li e?

A verno li e che v Bulgaria si nosich prevruskite i cherchafite v
bolnicata?

Kuchtite ne sa grozni i se chudia kak mojech da jiveech tam, kudeto
ne ti e priiatno?

I sam MNOGO CHTASTLIVA!
За Мирабел не мога да кажа нищо,тъй като още не съм го виждал,но за Трюдо(бивш Дорвал) личното ми мнение е,че това в София е по-хубаво.

За София на мен или на мои близки и познати не знам да се е случвало такова нещо,а за останалата част на България не мога да коментирам!

За къщите съм напълно съгласен с теб-много от тях са страхотни и ми допадат като дизайн,колкото за блоковете съм напълно съгласен със Свето-с изключение на тези от бетон и някои от новите модели бараки,са грозни и общо взето еднообразни.

А това последното заедно с здравето е най-важното и го пожелавам на всеки :D :dance: :thumbsup: :beer2:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

az pqk vidiah na vitoshka do edin mercedes i ....edna karuchka - beha amnaise ciganeta v neia i sqbiraha kvo li ne :D mnogo me vpechatli :D
vidiah i suma ti koli na sot, sod i sie horata, sqbludavaha reda dremeiki v kolite pak po vitoshka, a be kvo li ne vidiah. :?
vidiah sqsto kak edin microbus pred men zaseche na pqtia edin goliam mercedes po varna-burgas, i vleze v edna ulica na edno selo...mercedesa trygna podire mu s mrqsna gaz....vikam ko stana e ... steli da go sqvetvat poveche da ne pravi taka. hvala na takivi hora :D
bg e nomer 1
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

todor73 написа: bg e nomer 1
Чул те Господ
rath1100
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Окт 16, 2004 10:55 pm

Re: За новопристигащи - някои изненади

Мнение от rath1100 »

sveto написа: Дългът обаче вече е почти изплатен и правителството започна да увеличава парите за здравеопазване, така че ситуацията навярно ще се подобри.
kade gi chetesh tezi gluposti i nebivalici??? kade pishe che dalga e "почти изплатен "????
Ti govorish li angliiski ili frenski?????
Заключено