подаване докумети за визи

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
vladislav0606
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 2:56 am

подаване докумети за визи

Мнение от vladislav0606 »

здравейте
моля запомощта ви
одобриха ни без интервю и получихме сертификатите си за селекция по пощата
сега каква е процедурата за подаване на документи за визи
в Румъния ли се праща всичко?
пращаме по 1 копие от сертификатите
платени такси за визи- какви са таксите , къде и как се плащат
документ за медицински преглед- ясно ни е къде се прават и колко струват, но каква е валидността им
трябват ли отпечатъци
паспортите заедно с тези документи ли се пращат или по- късно
благодаря за отговора
в момента съм в чужбина и имам много слаб достъпдо интернет- не мога да се разтърся и да прочета
надявам се да ми помогнете- тревожа се да не изпуснем някой срок
p,s- визата с валидност 1 год. ли е?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: подаване докумети за визи

Мнение от optics »

Аз съм със стари спомени, но едно време можеше човек да подаде на две места - А) в най-близкото му канадско консулство (ако не живее в България). Можеше и Б) - в Букурещ (защото си българин). За българи живеещи в България - само опция (Б).
Сега не знам дали продължава да е същото.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: подаване докумети за визи

Мнение от Koko »

vladislav0606 написа:здравейте
моля запомощта ви
одобриха ни без интервю и получихме сертификатите си за селекция по пощата
сега каква е процедурата за подаване на документи за визи
в Румъния ли се праща всичко?
пращаме по 1 копие от сертификатите
платени такси за визи- какви са таксите , къде и как се плащат
документ за медицински преглед- ясно ни е къде се прават и колко струват, но каква е валидността им
трябват ли отпечатъци
паспортите заедно с тези документи ли се пращат или по- късно
благодаря за отговора
в момента съм в чужбина и имам много слаб достъпдо интернет- не мога да се разтърся и да прочета
надявам се да ми помогнете- тревожа се да не изпуснем някой срок
p,s- визата с валидност 1 год. ли е?

Владиславе, съвета ми е да намериш по-добър интернет и да отделиш време за да прочетеш по-внимателно какво пише в официалните сайтове, а и също така тук във форума където има доста информация по въпроса. Ето няколко полезни линка:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... dence.html"

http://www.cic.gc.ca/english/e-services/index.asp"

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=43219"

Опасност да изпуснете някой срок поне за сега няма, но самата процедура по получаване на визите може да отнеме доста време, затова съвета ми е действайте без отлагане.

В момента пакета документи за визи първо се изпраща в офиса в град Сидни, провинция Нова Скоша, а вече след като те ги обработят и всичко е наред - ще ги препратят към офиса по местоживеене. Ако се намирате постоянно в друга държава за повече от година, то би трябвало да проверите кой канадски офис отговоря за държавата в която живеете.

Не ми известно канадските власти сами по себе си да искат отпечатъци от пръстите, но ако се налага да извадиш документ за това че не си осъждан в друга държава, то тогава вече зависи за коя държава говорим и какви са техните изисквания.

За да правите медицински прегледи, първо трябва да получите формулярите от канадските власти, а вече след като ги направите, те ще са валидни за точно една година. Срока на визите е обвързан със срока на медицинските, т.е. като знаете до коя дата са валидни медицинските, би трябвяло до същата дата да е валидна и визата.
Паспортите също се изпращат на по-късен етап, и то едва когато получите покана за това.

На база това което пишат другите кандидати из форума ми се струва че в момента сроковете по тази част от процедурата са разтеглени много във времето и имаше случай на хора на които медицинските изтекоха без да са получили покани за визи, т.е. не се наемам с прогноза колко време ще отнеме.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор