Проблем при визите

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
tonq
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 3:31 am

Проблем при визите

Мнение от tonq »

Уважаеми съфоромци ,след като направихме медецинските и получихме ок на тях, получихме писмо в което искаха да дадем даните на човекат, който ни е представлявал,тъй като забелязали някви сходства с поне един файл още в техния офис.
След усилена кореспонденция подтвърдихме, че такъв човек,който да ни представлява не сме наемали.След това те поскаха дипломата на жена ми, и на 17.12.2009 им я пратих и от тогава до сега когато ги попитам на каквъв етап е нашата кандидатура за виза получавам един и същ отговор,че документите все още се разглеждат.
Въпросат ми е имало ли е други колеги по съдба, със същите проблеми и как са процедирали те?? И възможно ли е проверкада да отнеме повече от 7-8 месеца,тъй като съм и работил в Щатите 6 години,имам предвид полицейската проверка?

предваритено благодаря на всички, които откликнат, дискотират и дават съвети
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Проблем при визите

Мнение от Linko »

Мисля, че досегашен рекордьор във форума е Milenka. Те чакаха визите си цели 9 месеца. Що притеснения и нерви събра през това време само тя си знае, но вече е в Канада и дори казва, че е било за добро забавянето.

Та има ги такива забавяния и никой не може да предположи кога и защо ще се получат. Но в правилата за процедурата си го пише, че е възможно, а от статистиката за работата на отделните бюра за издаване на визи също се вижда, че се случва и на практика. Предвидена е дори възможността ако срокът на забавяне надвиши 12 месеца да се изпратят на кандидат-имигранта нови формуляри за медицински изследвания. Защото направени един път, те са валидни само за 12 месеца напред.
Така че въоръжете се с търпение, пращайте всичко каквото ви поискат и не се мъчете да пророкувате и предугаждате мислите на имиграционните чиновници. Безполезно е.

Пожелавам ви да не е с месеци чакането!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
tonq
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 3:31 am

Re: Проблем при визите

Мнение от tonq »

Linko написа:Мисля, че досегашен рекордьор във форума е Milenka. Те чакаха визите си цели 9 месеца. Що притеснения и нерви събра през това време само тя си знае, но вече е в Канада и дори казва, че е било за добро забавянето.

Та има ги такива забавяния и никой не може да предположи кога и защо ще се получат. Но в правилата за процедурата си го пише, че е възможно, а от статистиката за работата на отделните бюра за издаване на визи също се вижда, че се случва и на практика. Предвидена е дори възможността ако срокът на забавяне надвиши 12 месеца да се изпратят на кандидат-имигранта нови формуляри за медицински изследвания. Защото направени един път, те са валидни само за 12 месеца напред.
Така че въоръжете се с търпение, пращайте всичко каквото ви поискат и не се мъчете да пророкувате и предугаждате мислите на имиграционните чиновници.
Безполезно е.

Пожелавам ви да не е с месеци чакането!


:handshake: Благодаря за коментара явно няма много хора с такива проблеми. :?:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Проблем при визите

Мнение от miteto »

tonq написа:И възможно ли е проверкада да отнеме повече от 7-8 месеца,тъй като съм и работил в Щатите 6 години,имам предвид полицейската проверка?
По непотвърдени данни проверката която се прави чрез ФБР (за престоя ти в САЩ) може да отнеме 6 месеца като нищо. Не се притеснявай обаче, това не са български чиновници, щом си получил отговор, че документите все още се разглеждат, значи това е така. Ако са решили да те "резнат" по каквато и да е прични, няма да ти казват че още се разглеждат ами ще ти пратят писмо в което обясняват защо ти отказват визи.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Проблем при визите

Мнение от Mi6o76 »

Да,има такива случаи.Дори наскоро,медицински ОК септември месец и искаха на хората постоянно нови неща,в техният случай още 2 пъти медицински.Визи получиха краят на януари или началото на февруари.Знам колко е неприятно!
Желая успех от все сърце!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Re: Проблем при визите

Мнение от thesaint »

Стой, ние сме с теб!!!
Знам, че си говорим и пием кафето, но реших да те подкрепя и тука, защото ти обещавам "La ou il fait bon vivre" да си пием бирите на барбекю в задния двор на къщата до басейна и децата да си играят наоколо ! ! ! :party: :angel:
Документите до Виена - 19.12.2008
Accusé de réception - 28.02.2009
Поканата за интервю - 06.05.2009
Интервю - 18.06.2009 -УСПЕШНО !!!
Док. Букурещ - 30.07.2009г.
Получени баркодове - 19.08.2009г.

Bonne chance !

V.A.S.
;)
Публикувай отговор