Hi Ot koia banka da si kupia travel check...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
silvia74
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 5:52 am

Hi Ot koia banka da si kupia travel check...

Мнение от silvia74 »

Zdr .ako moje niakoi da me posavetva koi travel check vajat v
Canada
I ot koia banka da si gi kupia.
thankk you.
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ZouZou »

Само малко информация. Булбанк взема такса от 0.5% при купуването на травел чекове. Има банки и с по-висок процент. Може някъде да има и с по-нисък, но аз ниамам информация.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Ние също проверяваме това и засега сме стеснили кръга си на избор до следните банки : Хеброс (там, след предварителна заявка, могат да ти издадат пътнически чекове на Американ Експрес в канадски долари); Биохим; ОББ; Булбанк; ЦКБ.
Проучването продължава...
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Ние ги купихме от Булбанк, както каза по-горе ZouZou, банката си взима 0,5%. При нас беше доста напечено - в банката нямаше травъл чекове на Америкън Експрес (не купувайте други, които ще се опитат да ви пробутат) и успяхме да ги купим 3 дни преди пътуването.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

zdrawej ,
az kupih ot OBB i Postbank w USD , taksata e 0.5 % wyrhu sumata (American Express ), nastoiawah i za po-golemi stojnosti , da ne sa po 100 $ .
Opitwam se da namerq i CAD cash , okaza se dosta trudno .

uspeh
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

Preporychvam vi Hebros, mislia che komisionnata beshe 0.2% a ako e goliama sumata davat i preferencialen kurs. Chaka se okolo 2 sedmici.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Значи ние сме се минали - 1% във ПИБ. Ама проверете де, това беше преди две лета. Имат чекове Америкън Експрес от по 100 щ.д.

А някой знае ли дали БГ банките признават тая екстра, че като имаш златна ВИЗА, няма комисионни за травъл чековете? И ако да - в коя банка?
Chris
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 3:44 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от Chris »

днес в Булбанк в Русе ми отговориха, че не издават/продават пътнически чекове в САД. Само в USD или EUR.
Някой знае ли какво е мнението на служителите в централата им в София?
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Америкън Експрес са си в USD, но това тук не е проблем - сменят ги навсякъде.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Sneji написа:... При нас беше доста напечено - в банката нямаше травъл чекове на Америкън Експрес (не купувайте други, които ще се опитат да ви пробутат) ...
Аз съм ползувал чекове и на Американ Експрес, и на Томас Кук, и с никои не съм имал проблеми ...
Chris
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 3:44 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от Chris »

след проучване - Булбанк, Биохим и ОББ не издават пътнически чекове в САД. За чекове в USD комисионата за издаване е 0.5%.
Знаете ли дали въобще някоя от банките издава чекове в САД? Дали има смисъл да обикалям и по други?
Изгодни ли са курсовете в Канада когато се осребряват пътнически чекове в USD?
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

Ne znam zashto hem pitate, hem ne chetete. PIB, Bulbank, OBB viatyr i mygla. Vse dyrveta shto se otnasia za pytnicheski chekove.
Kazvam vi ako iskate nai-malka komisionna idete v Hebros.
Imaite v predvid che poniakoga slujitelkite ne znaiat che bankata prodava pytnicheski chekove v CAD. Tezi koito sa na informaciata ne sa mnogo v chas. Tova vaji ne samo za Hebros a po princip. Na men taka mi biaha kazali v plovdivskia klon na Hebros che imali samo v USD i EUR, no sled kato im kazah che v web site-a im pishe che prodavat v CAD togava zvynnaha na nachalnickata na syotvetnia otdel i razbraha che naistina prodavali i v CAD. Taka che moia syvet e idete v klona na Hebros i ako niakoi vi kaje che ne prodavat v CAD poiskaite da se sreshnete s shefa na otdela koito otgovaria za pytnicheskite chekove.
Заключено