Искам малко разяснение..

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
anilevi
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 4:58 am

Искам малко разяснение..

Мнение от anilevi »

въпросите са два:
1.каква е продължителността на интервюто(предполагам че е индивидуално,но нека всеки сподели неговото колко е било)
2.как да разбера какви познания са необходими ако си заявил 4 ниво-примерно или 5/6?

Питам тъйкато всеки сам дава оценката за собствените си познания но на базата на какво
Благодаря предварително

пп:По препоръка ние писанме 5/6 водещ кандидат а аз 3/4 :lol:
iva
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Здрасти, ами нашето интервю продължи около 50 минути. За мен, водещия бяхме писали 6/5 френски и 6/5 английски, а за жена ми 5/5 френски и 4/3 английски. Тези нива ги достигнахме, ако може да се каже , че сме ги достигнали, въпреки че на мен ме писаха франкфон в сертификата, ама това е друга бира:) , та учили сме около 3 месеца по 2 пъти в седмицата по 2 учебни часа граматика, после прекъснахме за около 1 година мисля и след това още около 5 месеца почти и само по примерните въпроси и примерни интервюта си правехме с учителката и това пак по 2 пъти по 2 часа на седмица. Не сме учили френски нито аз нито жена ми преди това.
Успех:)
DCS Виена: 28.12.2006
Интервю: 22.08.2007
Док Букурещ: 05.09.2007
Баркодове: 09.10.2007
Направени медицински: 09.11.2007
О.К. Медицински: 23.11.2007
Покана за визи: 09.01.2008
Визи: 29.01.2008
В Канада:29.02.2008
kaka_dora_Luk4o
Мнения: 343
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 6:02 am
Местоположение: Plovdiv-Montreal

Мнение от kaka_dora_Luk4o »

Съжелявам че не мога да помогна много но понеже видях че сте си писали като нашите нива френски и викам да се обадя и аз :D За продължителността специално при Corine Laurendeau прерових руския форум и установих че е между 40 мни и 1час и 15 мин - от вас зависи. Иначе аз също съм водеща с 5/6 а мъжа ми с 3/4 (не маи с 4/5 ) и се надявах въпросите да не са толкова завъртяни но 1 съфорумничка ми каза че и тя е била с 5/6 и въобще не били лесни въпросите. Това не е за да ви плаша а за да споделя каквото знам. Много успех ви желая ще стискам палци на 30.11 а като минете (в което съм уверена) драснете някой ред да кажете какво точно е било
Изображение
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

без да искам някой да обида или някой да се почувства засегнат от това, което ще кажа мисля че е крайно време да се престане с този ученическо-студентски манталитет и да стане ясно, че интервюто не е студентски изпит и тука не се учи за 3, първо, защото цената на поправката е доста висока, а и пък няма гаранции, че ще стане и второ тук нищо не се предоставя на готово(става въпрос за интервюто). Какво имам в предвид: може интервюто теоретично да трябва да продължи 40 мин, вие да сте перфектни до 35 мин, на 36 обаче, ви задават въпрос за който не сте подготвен и насочвате интервюто в съвсем нова насока и вместо 40 мин то продължава 65 мин и вместо да го вземете ви късат. За да съм по-красноречив мога да доразвия сюжета и да вмъкна , въпросните действия стават не в 36 , а в 39 мин-справка мача ЦСКА-Тулуза(болен фен съм на ЦСКА)

и така времето на интервюто не само зависи от това, кой е интервюирания, ами най-вече от това кой е интервюиращия
нашето продължи 40 мин, а вместо да се пуска тази тема аз не знам защо спряхме да използваме добрата стара търсачка и там като се въведе темата и периода , като предварително се знае около кои дати са били изпитните сесии хората са писали
не ми обръщайте иначе много много внимани желая ви успех, но съвета ми е малко по-самостоятелно, така после успеха ще е по-сладък
anilevi
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Яну 16, 2007 4:58 am

Мнение от anilevi »

s.b. написа:без да искам някой да обида или някой да се почувства засегнат от това, което ще кажа мисля че е крайно време да се престане с този ученическо-студентски манталитет и да стане ясно, че интервюто не е студентски изпит и тука не се учи за 3, първо, защото цената на поправката е доста висока, а и пък няма гаранции, че ще стане и второ тук нищо не се предоставя на готово(става въпрос за интервюто). Какво имам в предвид: може интервюто теоретично да трябва да продължи 40 мин, вие да сте перфектни до 35 мин, на 36 обаче, ви задават въпрос за който не сте подготвен и насочвате интервюто в съвсем нова насока и вместо 40 мин то продължава 65 мин и вместо да го вземете ви късат. За да съм по-красноречив мога да доразвия сюжета и да вмъкна , въпросните действия стават не в 36 , а в 39 мин-справка мача ЦСКА-Тулуза(болен фен съм на ЦСКА)

и така времето на интервюто не само зависи от това, кой е интервюирания, ами най-вече от това кой е интервюиращия
нашето продължи 40 мин, а вместо да се пуска тази тема аз не знам защо спряхме да използваме добрата стара търсачка и там като се въведе темата и периода , като предварително се знае около кои дати са били изпитните сесии хората са писали
не ми обръщайте иначе много много внимани желая ви успех, но съвета ми е малко по-самостоятелно, така после успеха ще е по-сладък
благодаря за съвета,не не се обиждам
ще потърся,въпреки незнам кога са били предните сесии
кака....-разбира се ще пиша.Успех и на вас
iva
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

ами майската 01.05-28.05(нещо такова), а сега тази през август виж си целия август щото не си спомням. И пак ви желая успех
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Аз не виждам нищо лошо в това да си споделяме инфо.Въобще не разбирам защо трябва да я караме "по-самостоятелно",след като можем да си помогнем едни на други.Нали за това е форума?Аз също се интересувам от това къде се намирам в подготовката си за интервюто и за това писах една тема"Кой по какво се готви за интервюто?",като се надявах да разбера кои колко се е готвил за дадено ниво и по какви материали и оттам да разбера аджеба аз добре ли се готвя за моето ниво и да разбера къде съм.Само дето има много малко отговори и на този етап не може да се направи обобщение все още.
Gele33
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:13 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Gele33 »

Нашето интервю продължи 1час и 10 минути , въпреки че закъсняхме с влизането , хората преди нас се забавиха 20 минути , влязохме в 10,20 и излязохме 11,30 . След нас имаше чакащи за 11,00 , всичко е много индивидуално , зависи накъде ще тръгне разговора . Водещ кандидат френски 7/6 англ.4/3 , което означава да можеш да отговаряш на въпросите и да можеш да разказваш за работата си , за трудовия стаж , какво мислиш да правиш като отидеш в Квебек , в кой град , защо Квебек и т.н. Френския е много по-важен имахме само 2 въпроса на английски .
;-)
Публикувай отговор