Дата и час: Нед Апр 20, 2014 12:10 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 3:57 am 

Здравейте на всички съфорумци, ние със съпрега ми сме кандидат емигранти но при подготвяне на първите документи се сблъскахме с първия проблем, а именно трудовата книжка. Предишния работодател на съпруга ми не я е попълнил и понеже не се разделиха в добри отношения и сега отказва да го стори. Обърнахме се към Инспекцията по труда но там казаха, че могат да му направят проверка но не и да го заставят да я попълни. Моля споделете някои от вас вадил ли е справка от НОИ за трудов стаж и дали тази справка замества трудовата книжка , във форума чета противоречиви мнения и затова искам да се обърна към тези които са минали процедурата за Канада именно с такъв документ от НОИ без трудова книжка. Предварително благодаря на тези които ще пишат :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 4:16 am 

Би трябвало извадката от НОИ да е същественият документ. Трудова книжка и аз мога да си напиша и да сложа печат от картоф на произволна фирма. Проверка за достоверността се прави именно чрез извлечение от НОИ така че споко достатъчен документ е :D . Друг е въпроса как стоят нещата в самото НОИ, щото работодателя явно не прелива от почтеност :x .
Всъщност като работиш на четири места и си загубиш, откраднат ти и пр. трудовата книжка не си губиш стажа, нали така, просто вадиш нова

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 5:28 am 

Здравей, аз съм вадила справка от НОИ. Отиваш на първия етаж, 106 или 107 стая ..не помня точно. Там се издава единствения официален документ, който важи и за чужбина. Това става обаче срещу трудова книжка, тоест по нанесеното в нея те си правят нужните справки и след това ти издават този документ. Незнам какво става в случай, че даден трудов стаж не е отразен в нея. Просто отиди и попитай. Лошото е, че става бавно, около месец, и срещу сумата от 12лв....която разбира се на фона на парите които изтичат по процедурата е ...капка в океана :D

07.2007 -сертификати
15.08.2007 -баркодове
18.09. -медицински
05.10.-OK медицински
05.11.- покана за визи
10.12 ВИЗИ
01.02.2008 Welcome to Canada

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2007 10:38 am 
Аватар

И аз съм вадила справка от НОИ (преди година и половина) и оттам ме върнаха да ходя по старите фирми - едната беше сложила един печат по-малко, другата шефът не се подписал, където трябва.. Ходих, направихме промените и тогава ми приеха книжката в НОИ, за да ми издадат справката. Не знам как става във вашия случай, но пробвайте, питайте в НОИ. Успех

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]