za ezikovoto nivo na pridrugavashtiia

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

za ezikovoto nivo na pridrugavashtiia

Мнение от alexa »

Obrushtam se kum suforumcite koito veche sa minali intervu.
Bihte li mi kazali ot znachenie li e nivoto na vladeene na ezik ot pridrugavashtiia kandidat ?
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Re: za ezikovoto nivo na pridrugavashtiia

Мнение от gez »

alexa написа:Obrushtam se kum suforumcite koito veche sa minali intervu.
Bihte li mi kazali ot znachenie li e nivoto na vladeene na ezik ot pridrugavashtiia kandidat ?
Aide stiga be hora - kak moje da si pomislite dori, che moje da ne e ot znachenie????!!!!! Razbira se, che ima - i to ogromno znachenie nivoto na pridrujavashtia!!!!!! V niakoi sluchai dori reshavashto.....taka che da uchi i toi/tq..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Blagodaria za s[podelenoto vigdane Gez,no bih gelala da chuia mneniiata i na drugi hora.
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Мога да ти кажа при нас как беше. Задаваше въпроси не само на водещия, но и на придружаващото го лице. Успяхме да си защитим нивата, които бяхме писали и това ни донесе още точки, а не ни ги намали. Това е!

Ако придружаващото лице или водещият не успеят да защитят нивото на френски език, което са писали или покажат по-ниско ниво, така рискуват да им се намалят точки за владеене на език, а оттам и общия сбор точки, необходими,за да ви одобрят и да ви издадат сертификат за селекция.

Така че сами си преценете дали е необходимо да се знае добре езика или не от лицата, които кандидатстват по програмата за Кебек. :wink:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

За езиците

Мнение от Linko »

Здравей alexa!
Може би е необходимо да се доуточни въпроса ти така: "До каква степен пречи (помага) знаенето на френски език от придружаващия кандидат?" Поне аз така разбирам въпроса ти, защото е пределно ясно, че този факт има значение.
Отговора на твоя въпрос се намира в следния документ:
"Dernière version disponible
À jour au 9 décembre 2003
c. I-0.2, r.3.01
Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants
étrangers
Loi sur l'immigration au Québec
(L.R.Q., c. I-0.2, a. 3.4)"

Ако кандидатсвате по програмата PROFESSIONS EN DEMANDE, ще загубите (спечелите) до 8 точки, а по програмата EMPLOYABILITÉ ET MOBILITÉ PROFESSIONNELLE съответно - до 4 точки за езиковите познания по френски на придружаващия кандидат.
Вие си преценете дали тези точки са ви необходими или не.
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Alexa, pri nas syshto tova beshe ot mnogo goliamo znachenie. Ne znam kolko tochki davat, no az biah vodesh kandidat sus sredno nivo na frenski, a saprugata mi bseshe s otlichen frenski. Pochti prez cialoto vreme tia govoreshe, a az samo si podgotviah izrechenia i se namesvah ot vreme na vreme. Taka interviurishtia si govoreshe s neia, no ostana s mnogo dobri vpechatlenia i ot moia frenski :)
Taka che ne mislete samo za tochkite, vsichko moje da bude izpolzvano i da bude vash + (ili minus :()
Uspeh i neka se stiaga pridrujavashtia...
Аватар
Американски Орел
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 30, 2004 8:11 am
Местоположение: Град на Хълма

Мнение от Американски Орел »

Нивото на езика по френските стандарти трябва да е високо.
Все пак за френкските неща винаги се е държало на езика !!!
Не се чудете ами наблегнете на езика... :nut:
dora
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 2:20 am

Мнение от dora »

Razbira se ,che e ot znachenie ! Ne se znae kam kogo ste obarne poveche vnimanie intervjuirashtija ! Ne riskuvaite,uchete i dvamata ! Nie sme na intervju na 14 april i uchim zaedno-pochti na edno nivo sme -zaedno potavame ili se spasjavame !
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Blagodaria mnogo na vsichki! Sled intervuto shte vi razkaga suvsem podrobno kak e proteklo vsichko-kakuvto i da e izhodut.
Uspeh na vsichki!!!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: За езиците

Мнение от yaiuat »

alexa написа:.....или не.
Точките на втори кандидат не се дават за англииски а само за френски при това те са 50% от тия на водещия. Водещия може да вземе по френски максимум 16т. за френски а втория кандидат максимум 8т. Това е положението Минке :? :wink:

двете Панорами са = на около 300 часа. Това в никакъв случай не повече от 6-7 по формулярите.(~8-9 точки) Е, разбира се винаги може да се защити повече на интервюто :D :beer: :D

Тия с търсени професии вземат 12 точки за професия като за втори кандидат няма значение дали е с търсена професия. За това някой път те ги разместват :wink: че предимно този с търсена да е водещ. Към EMPLOYABILITÉ ET MOBILITÉ PROFESSIONNELLE се минава ако няма търсена професия при това тука се дават 8 точки но само ако се събират от приложението към тоя закон. (малко предварително точкуване с единствена цел за 8 точки само за професията) Ко човек не е стърсена професия и не се съберат тия 8т. чувай Гергино тогаз :D :beer: :D :)
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Според мен ако основният кандидат се справя отлично с езика вторият може и да е на по-слабо ниво. Ние сме подобен случай - аз съм 12/12 френски и английски, а половинката 4/4 (даже бих казала, че в действителност е по-зле) и френски и английски. На интервюто му зададоха само 2 въпроса за работата на френски, а той се оплете и точно нищо не каза. През цялото време само с мен си говориха и даже се смяхме накрая, че той не разбра, че сме приети. Но, както всички казват, при всеки е индивидуално!!! А ние си имахме доста точки като цяло и може затова да не са се заяждали с него.
Успех на всички, които ги чака интервю!!!
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Мнение от gez »

alexa написа:Blagodaria za s[podelenoto vigdane Gez,no bih gelala da chuia mneniiata i na drugi hora.
Alexa, nadiavam se, che ne si se zasegnala po niakav nachin ot moeto mnenie. Az prosto iskah da pokaja absolutna kategorichnost, koqto spodelqt i drugite saforumci!!!!!!!!!!!! Vse pak vie si nosite otgovornostta, no vse oshte imate vreme da podobrite polojenieto - ne se kolebaite!!!!!!!!!
Gez
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Pri nas nyamashe znachenie neznanieto na ezika ot strana na pridrugavashtoto lice,t.e. az,znaeh samo sava,a inache proveryavashtiya me pita dosta ne che ne me pita ,no kato si orvorih ustata da mu progovorya se nalogi da se namesva prevodachkata.
Botzo

Мнение от Botzo »

Аз се придържам към emyangels, но нас ни питаха и двамата да обясним кой каво работи каде ...... защо искаме да имигрираме втори път и така ........ много зависи от човека който ви изпитва. Субективизма е голям. Ако иска да ви закопае .......... ще иска и от втория член ...........

Късмет !!!
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

Аз като водещ кандидат имам добро ниво на владеене на френски, а съпругът ми - нулево. На интервюто /август 2003 г./ г-н Ла Рю му изчете доста дълга лекция, как се учудвал, че още не е дори направил опит да започне да го учи. Но това не ни попречи да вземем сертификатите, макар и след една седмица, тъй като не бяхме направили оценка на апартамента. Получихме отказно писмо, но не заради езиците.
Заключено