Заем от банка за финансиране на емиграционния процес

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
traveller
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:36 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Заем от банка за финансиране на емиграционния процес

Мнение от traveller »

Здравейте,
интересува ме дали при излизане от България могат да ми направят проблем ако имам непогасен кредит към някоя банка? Правят ли се подобни проверки на напускащите или ако си погасяваш редовно месечните вноски няма проблеми? Моля ако някой е наясно да сподели, но не давайте непроверена информация за да не изникне проблем при евентуалното напускане на страната.

Благодаря
Документи до Виена: 15.04.2005
Потвърждение за получаване - 03.05.2005
Дата за интервю получена 23.05.2005
Насрочено интервю за 19.07.2005-успешно!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Ние навремето питахме в SG за подобен сценарий. Там ни обясниха, че банковите кредити не са държавни вземания и съответно никой не може да ти забрани да излезеш от страната само и единствено заради тях.
Знам, че тази информация не е от голяма полза, но... Защо не идете във вашата банка и не се поинтересувате? Ако толкова не искате да се знае, че ще емигрирате, разкажете някоя история как искате да си вземете някоя къща (примерно), но ви се очертава дългосрочна командировка в чужбина и алабала.
Аватар
pickwick
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 15, 2004 10:09 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pickwick »

Кандидатстваш си за кредит и ако те одобрят си взимаш парите заминаваш си за Канада и от там пращаш на близки пари за погасяване .Не е нужно и препоръчително да казваш в банката че ще напускаш страната
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Мнение от Bimba »

няма все още такава информационна система която да предоставя такава информация. Имаси банкова тайна. Както по напред са писали само при задължения към държавата/Съд, Данъчни и т.н/ мисля над 3000 лв.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Въпросът е многократно дискутиран във форума. За кредитополучателите все още няма такава обезпечителна мярка от страна на банките - "Забрана за напускане на страната." :wink:
Никой няма да ви спре и върне от границата, само защото имате неиздължен кредит. Отделен е въпросът, че граничари, митничари и т.н. няма от къде да знаят кой и какви кредити е взел. Обезпечаването на кредитите не е грижа и задължение на никой друг, освен на самата банка. Няма правно основание тя (банката) да иска каквато и да е помощ от други държавни институции, ако няма съдебно решение за това. А до предвидените и законоустановени обезпечителни мерки, заложени в договора за отпускане на кредита, банката ще прибегне едва при спиране на обслужването му т.е. когато спрат месечните вноски и то за два и повече месеца.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Зимай кинтите,чадо, и запомни написаното по-горе.
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
traveller
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:36 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от traveller »

Благодаря за отговорите. Ако не успея да намеря друг начин, ще изтегля от банка значи :)
Успех на всички!
Документи до Виена: 15.04.2005
Потвърждение за получаване - 03.05.2005
Дата за интервю получена 23.05.2005
Насрочено интервю за 19.07.2005-успешно!
ventzi_78
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 6:25 am
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от ventzi_78 »

Здравейте
(Документи до Виена: 15.04.2005
Потвърждение за получаване - 03.05.2005
Дата за интервю получена 23.05.2005
Насрочено интервю за 19.07.2005)
Хей traveller доста бързо си се оправил, супер:))
Ти днес май трябва да си на интервю. пожелавам ти успех , вече си го минал сигурно , дано да е така. Искам да те питам колко време се подготвяш с френския , а и подробности да споменеш , защото и аз смятам да подаваме с жена ми до 1- 2 месеца.
Благодаря
traveller
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 5:36 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от traveller »

Писах ви на лична, не съм видял, че и тук сте си пуснали въпроса.
Документи до Виена: 15.04.2005
Потвърждение за получаване - 03.05.2005
Дата за интервю получена 23.05.2005
Насрочено интервю за 19.07.2005-успешно!
kostadinz
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:42 am

кредити

Мнение от kostadinz »

Bimba написа:няма все още такава информационна система която да предоставя такава информация.
такава система ИМА, друг е въпроса дали са дали достъп на митниците до нея.
nicky_64bg
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 6:56 am

kredi...

Мнение от nicky_64bg »

Megdu drugoto, problema s kredita i men me mqchi...
Ne moga oshte da vzema reshenie, ot koja banka da teglja...dosta sa neizgodni uslovijata..., no...may njama kak...
Заключено