кой квартал да изберем в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
elitsa.d.slavova
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юни 03, 2008 5:47 am
Местоположение: Montreal

кой квартал да изберем в Монреал?

Мнение от elitsa.d.slavova »

Здравейте,
бих искала да споделите мнението си кой квартал е най-подходящ за новодошли и защо. Благодаря ви много!!!
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Мнение от el Tabernaco »

Kaто начало, отваряш google maps на Монреал(ако питате за Монреал разбира се) и натискаш бутона Satellite. Гледаш къде преобладават къщите с басейни - там със сигурност е яко, но скъпо, няма метро, т.е. необходима е кола. Освен това е трудно да се намери добро жилище без работа на бяло - собствениците са много взискателни. Ако искате децата ви(ако имате де) да учат в добро училище, трябва също да го съгласувате при избора на квартал. Ако не идвате с пари и не смятате да работите а да усъвършенствате езиците ви препоръчвам Вердън, Пон-сен-Шарл, наемите са ниски, метрото е на близо, магазините на една крачка, но както казва един пич - този квартал ме подтиска. Аз лично съм се запътил на север - Ахунтсик - но и там видях едно гето-районче - Terrasse Fleury. Казват, че в Лассал е доста добре,но според преподавателката ми по френски, благодарение на усърдния труд на чернокожото население нанесло се да живее там през последните години, квартала е започнал да губи от стойността си, което особенно си личало надве улици, но им забравих имената.
Това е моето субективно мнение. :beer:
cameron
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 08, 2004 10:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от cameron »

Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

За разлика от Ел Табарнако имам малко по-дългогодишни наблюдения, но съм на същото мнение че Вердън е подтискащ защото сградите са доста стари, Ахунтсик е раят на черните и изобщо всичко над 40 магистрала е наситено с латиноси и черни, липса на добър градски транспорт. За Ласал- хубаво зелено кварталче но с неудобен транспорт, малко настрани от центъра.

Едни приятели скоро пристигнаха и се настаниха в Анжу в 4 1/2 от четириплекс- 600$, наблизо са плаците с магазините а до метрото се стига с много редовен автобус за 5 минути до метро Радисон. Има простор. Има и доста блокове в които се дават апартаменти под наем. Много чисто и спретнато.
Сиренето е безплатно само в капана.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз живея в Сент Лоран близо до Place Vertu. Тук около мен има много зелени площи квартала е чист и спокоен. Училищата били на добро ниво (това съм го чувал от прятели, аз нямам деца). Магазините са млако далече и ще ви е по-удобно с кола. Метро Cote Vertu е на 3 мин път с рейс. Транспорта е редовен. Далечко е от центъра което за мен е малък минус. Съвсем нормален жилищен район иначе.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e що пропускате култовия Кот Ду Неж :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
aseto

Мнение от aseto »

Аз си мисля, че новодошлите нямат да имат много ходения до центъра, поне в началото. А после, ако започнат да учат или да работят в центъра, ще пътуват най-вероятно с градски транспорт. Ако например новодошло семейство се засели в Пиерфон или в НДГ и започне работа или училище в същия квартал, няма да има никакъв път към центъра, освен за разходка.
Струва ми се, че Вил Сен-Лоран е кварталът с най-много работа за новодошли, има удобен транспорт, училища, паркове и т.н. Във Вердан е евтино, но няма работа в самия квартал. От всички квартали, където съм бил, най-малко ми харесват Хочелага и Монреал Нор (както е лафът Монреал Ноар, заради многото чернокожи.) На мен лично ми допадат повече англофонските квартали, но май е въпрос на вкус.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Ако сте привърженици на английския и не толкова на социализма от френски тип тогава изберете - Долард Дез Ормо, Пиерфонд ама да сте близо до влака. Спретнати квартали, англоговорящи, малко далеч от центъра и скоро ще имате нужда от кола, но далеч по-прилични от френските квартали с вид на столипиново.
Има доста къщи но и предостатъчно жилищни сгради. С влака е 25 мин до центъра, многократно по-комфортен от всякакви измислени метра и автобуси.
В центъра ако искате да сте, ще имате много превоз удобен в Ен Ди Джи квартала - по гъчканак е но и всичко е на близо, има и метро, съответно е доста по градско, шумно и мръсно.
Ако сте с деца ви препоръчвам Уест Айлънд, забравете за центъра - не ви трябва децата ви да растат сред наркомани ;)
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

some написа:Ако сте привърженици на английския и не толкова на социализма от френски тип тогава изберете - Долард Дез Ормо, Пиерфонд ама да сте близо до влака. Спретнати квартали, англоговорящи, малко далеч от центъра и скоро ще имате нужда от кола, но далеч по-прилични от френските квартали с вид на столипиново.
Има доста къщи но и предостатъчно жилищни сгради. С влака е 25 мин до центъра, многократно по-комфортен от всякакви измислени метра и автобуси.
В центъра ако искате да сте, ще имате много превоз удобен в Ен Ди Джи квартала - по гъчканак е но и всичко е на близо, има и метро, съответно е доста по градско, шумно и мръсно.
Ако сте с деца ви препоръчвам Уест Айлънд, забравете за центъра - не ви трябва децата ви да растат сред наркомани ;)
Еееее завиждам на някои хора които най-големите недостатъци могат да ги представят толкова убедително като големи преимущества :lol:
Забрави да споменеш само комфортният влак колко често минава.

Да живееш в тези квартали е все едно да живееш в Арманли и да ходиш на работа в Аскиу :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Nonika

Мнение от Nonika »

some написа:... малко далеч от центъра и скоро ще имате нужда от кола...
Това "МАЛКО" е "МАЛКО МНГО". Даже май МНОГО МНОГО. А ако някой ще ходи там по-добре е да си купи ВАН ... така по пътя да може да приспива.
some написа:...но далеч по-прилични от френските квартали ...
А това са поредните форумни глупости. Ангофоните и доста от техните квартали са също толкова мизерни, както и франкофоните. Не опира до езика, а до човека. Това тук май не го разбрахте.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Еее па много бързи сте бре франкофоните.
Докато напиша и вече 2 отговора.
По повод на първия.
Да брат ми, недостатъците за едни са предимства за други. Да живее разнообразието. Аз затова съм тук па много други образи си им харесва Българията и слава богу, иначе кой знай какъв калабалък щеш да стане тука.

Влака когато ти трябва в часовете за ходене на работа е през 15 - 20 мин. Казах вече мисля че не е в центъра. Всеки може да види на картата колко е разстоянието.
Много хора идват и се забиват в най-бедняшките и мизерни квартали щото имало рийшли метро. После кат поседат в мизерията им писва и си стягат куфарите на обратно и Канада кофти.
Ей хора, преди да се залепите на миризливите квартали с метро, си направете сметка дали такъв ви е стандарта.
Според мен както казах ама никой от професорите не го отрази, добър квартал в центъра е Ен Ди Джи, ако на някой му е проблем далечината.

На Ноника, нема кво да коментирам, тя май нищо не каза.
Англофонските квартали били мизерни като франкофонските - е те тва е свещенна глупост.
Няма англофонски квартал толко мизерен.
Всичките социаладжии са на изток.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Което си е истина си е истина - англофонските квартали са по-готини от франкофонските.
Винаги ми е било чудно като някой каже - искам да живея в центъра. И все се каня да питам - де го центъра на Монтреал ?
*** до *** на квадратен метър.

Но за питащата - на запад идват хора които са поживяли поне няколко години в Монтреал. Новодошъл дето иска на кофи да ходи и няма кола, просто няма работа в тази част на града. Затова - НДЖ, Кот де Неж или наоколо, после като ви писне от "центъра" ще отлетите където ви харесва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Nonika написа:
some написа:...но далеч по-прилични от френските квартали ...
А това са поредните форумни глупости. Ангофоните и доста от техните квартали са също толкова мизерни, както и франкофоните. Не опира до езика, а до човека. Това тук май не го разбрахте.
имаш ли статистически данни, с които да подкрепиш твърдението си ?

Факт е, че в west island продължителността на живота е по-голяма и хората имат по-добро здраве.

Когато си позволих, в час по социология да направя коментар " ама там говорят английски, нали ?" колегите ми бяха готови да ме изядат с парцалите, с изключение на две момичета, които живееха на запад. Останалите от групата бяха яко "ло-ло"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На мен лично любимия квартал ми е Плато , но наемите не са много евтини там . Има магазини, ресторанти и паркове за разходка. Крайните квартали само от къщи не ми допадат, за мен това са спални , няма какво да правиш там. Според мен не са добри за новодошли, непременно ти трябва кола.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

mouse написа:За разлика от Ел Табарнако имам малко по-дългогодишни наблюдения, но съм на същото мнение че Вердън е подтискащ защото сградите са доста стари, ....
Според мен няма по-отвратително място в Монреал от Табарнаксити (Вердън), а и там не се говори френски език, а табарнашки диалект на френския език.
Съгласен съм, че е добро място, но за хора които пристигат с идеята да са на социал, и да имат лесен достъп до разпространите на дрога, така те няма да се различават от местните табарнаци които живеят в този квартал (независимо дали са франкофони или англофони)
Няма по-голям ТАБАРНАК от вердъския табарнак :idea:
Публикувай отговор