Раждане на дете преди заминаване за Квебек?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Раждане на дете преди заминаване за Квебек?

Мнение от mborodin »

Здравейте всички,имаме няколко въпроса,които вълнуват наши близки.Случаят е следният:след успешно интервю през декември 2005 и всичко останало + медицински, на семейтвото им се раждат близначки(тук в България)през юни т.г.,остават им само поканите за визи,НО трябва да се изпратят документи и за децата,медицински и т.н.Може ли някой да ми даде точна информация кои са стъпките през които трябва да минат за да получат всички визи?И колко време приблизително ще им отнеме това?Предположихме,че има съфорумци минали по този път и тук ще получим най-точна информация.Дано успеем да помогнем.Благодарим предварително на всички.
Изображение
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Докато чакат някой да сподели опит може да пратят и запитване до Букурещ по e-mail, в което да обяснят ситуацията така, както ти си я описал. Няма нищо лошо в това - ние им зададохме сравнително тъп въпрос, но хората ни отговориха само след няколко часа (за ориентир писахме бар кода си в писмото).
Честито на родителите :baby:

p.s. Използвахме този e-mail (видяхме го някъде в официалния сайт):
bucharest-immigration@international.gc.ca
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Благодаря за идеята,но все пак ситуацията е следната:хората нямат интернет и са безкрайно заети с бебетата затова ни помолиха да се поинтересуваме дали има някой ,който е минал по този път и как точно са се развили нещата.
Изображение
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Виж мнението на с200 в тази тема:

http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... 2%E8%E7%E8

Дано и други "пресни" родители се включат със съвет. Успех :beer:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Потвърждавам, на мейла от Виена реагираха за часове, а на писмото с акта за раждане и таксата - за дни, за 10 дни максимум ще имат сертификата. Не зная дали и от Букурещ после ще са толкова бързи с медицинските, защото не бяхме направили прегледите тогава и си вървяхме и тримцата по каналния ред (т.е. 3-4 месеца от пращане на документите за медицински в Букурещ до получаване на паспортите с визите).
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Благодаря на всички за отговорите.Значи първо се пращат актовете за раждане + копие на паспортите+таксата във Виена.След като се получат сертификатите се изпращат в Букурещ.И се чакакат медицински за децата и от там нататък е ясно.Ако греша,моля някой да ме поправи.А ако има и други с подобен случай-нека да ми пише как и за колко време са се развили нещата.
Изображение
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

аз бях в такава ситуация мбородин, но детото се роди преди да пуснем док за букурещ. Писах едно писъмце до виена, че имаме дете оттам ни поздравиха и ни поискаха акт за раждане и да платим сумата за дете 150САД май беше. И това изпратихме тези неща плюс копие от нашите сертификати за селекция и тук започнаха мъките от бг пощите сертификата на детето беше изпратен веднага но ние не го получихме започна лудо разследване и скандали с пощите и документа не се намери. след това уведомих Лиза Шрайбер във виена за ситуацията и тя предложи да издаде дубликат който обаче може да се вади само един път и след много размисли аз си дигнах крушите отидох във виена с автобус и си го взех лично от нея и така приключи всико с една екскурзия до виена за която изтупах към 500 кинта за билети и падаръци но си струваше има кво да се види във виена.
NO PAIN NO GAIN
Veronica
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 3:10 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Veronica »

Nie sashto biahme taka, no malkata se rodi sled intervuto i sled kato pratihme dokumentite v Bukuresht. Pratih za malkata ednovremenno iskanite dokumenti vav Vienna i v Bukuresht, kato pomolih s pismo vav Vienna da pratiat v Bukuresht kopie ot sertifikata, estestvenno i prashtate neobhodimite taksi. Kato poluchih sertifikata za vseki sluchai pratih pak kopie vav Bukuresht.
mimka71
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 2:45 pm
Обратна връзка:

Мнение от mimka71 »

Здравейте!
Ние бяхме същия случай. Ноември 2004 минахме интервю и на 16 май 2005 бяхме на медицински. Но аз бях бременна в третия месец и не правих рентгенова снимка. Трябваше да изчакаме раждането на дъщеря ни и след това изпратихме във Виена копие от акта за раждане, копие от задграничния паспорт на малката и платена такса. Получихме много бързо сертификата за селекция и след това го изпратихме в Букурещ отново с платена такса :) Бяхме на медицински през месец март и вече всичко е наред. Получихме си заветните визи и сега ще летим на 28.08. Така , че успех и бързо получаване на визите!
Заключено