Интервю - Проблем - Успех

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Интервю - Проблем - Успех

Мнение от Bimba »

Е най сетне и аз да си отдъхна и да се похваля т.е да споделя с вас нашата радост.Не беше лесно,бяхме подготвени как ще протече интервюто от приятели и от Форума,но при нас беше друг сценарий.
Интервюто протече някак странно.Мадам Волси разговаряше основно с преводачката сравняваха док. и аз все чаках да ми обърне внимание и да си "поговорим"малко.Та говорят си те и аз се ослушвам кога ще дойде моят ред и различавам в пороя от френска реч познат въпрос като дори не ме поглеждат, но разбирам че мен питат на колко години съм-отговорих вниманието пак е към преводачката нещо си говорят и ми разглеждат дипломите и хоп пак чувам познат въпрос Какво сте учила? Отговарям. В този дух продължихме нататък доста се узорих да отсявам въпросите зададени из между разговора им. Поне очаквах да ме погледне след като разговаря с мен. Та приключиха с мен и се прехвърлиха на съпрута ми който при въпроса А вие мосю говорите ли френски? бързо бързо си призна Не и по-добре отколкото да им губим времето. Та имаше малко комични ситуации на които всички се смяхме дори и каменната преводачка.Атмосферата малко се поразчупи. Следваха малко напътствия как без език не ще се оправим там и т.н.
Единият ни коз за който се хвана е това, че мъжът ми записа малко преди интервюто курс към Алианс франсез,но нямаше с какво да го докажем и другия коз ни беше Братовчедката в Монреал на която имахме само телефон и ел.адрес. Та по някое време подписахме някакви документи с неясно за мен съдържание, но нищо не ни дадоха на нас. Волси пожела във вторник съпрутът ми да се разходи пак до София и да й занесе док. от Алианс франсез, че учи там и точния адрес на братовчедката ако не Бай бай така поне я разбрах.
И това беше каза ни довиждане и ние напуснахме залата с пръст в уста.нито Да нито Не а пак в очакване Ужас. Три ужасни дни и нощи ще ли ни пусне или не!
Та до днес по обед ДАААААА и ние Успяхме.
Пожелавам успех на всички и Учете!!! не като нас :)
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Bimba, честито!
:lol: :lol: :lol: Стискахме Ви палци, тъй като знаем за Вас задочно от общи познати!!!
Да не забравите да се похвалите на Рене!!!
Ние се замотахме с две седмици и ето го резултата- сега се вбесяваме... иначе щяхме да сме заедно на интервюто!!! :beer2:
Изображение
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

bonjour

Мнение от borsay »

cestito i kasmet napred
vnenovbg
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2004 2:17 am
Местоположение: Montreal , Qc
Обратна връзка:

Мнение от vnenovbg »

Честито !!!
Всеки прави , каквото може !
Аватар
Фъстъчка
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 12:36 pm
Местоположение: Варна, БГ

Мнение от Фъстъчка »

Ей, Бимба, честито! Айде сега успех ви желая и за останалите дУкИменти да се оправят безпроблемно!
Искам да питам: разбирам, че половинката ти си признала,че френски не знае. Мойта половинка упорито отказва да го учи... :shock: А учителката ни по френски ни убеждава,че вече няма такива работи-трябва задължително да знаят и двамата кандидати, иначе никакъв "pass" няма да ти дадат...Ха де! :? :roll:
Последно промяна от Фъстъчка на Вто Дек 07, 2004 2:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

:haplio: :beer2: Честито и от нас....
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Честито и от мен :D
Знаех си, че всичко ще мине ОК. Винаги има някакви подводни камъчета. Дано при вас това да е било единственото :wink:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
Bydi
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2003 5:52 pm
Местоположение: Vancouver, BC
Обратна връзка:

Мнение от Bydi »

Честито и късмет занапред без спънки и препятствия! :beer:
Както не може да има човек без лице, без образ, така и душата не може без вяра.
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Мнение от Bimba »

Благодаря ви на всички за пожеланията и поздравленията.Много се радвам, че има такова място, в което можем да споделяме препятствията и успехите си по трудния път към Канада. Пожелавам на всички да успеят да осъществят мечтите си :lol: .
Misty
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Юли 12, 2004 3:49 pm
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от Misty »

Честито и от нас!!
...значи не сме само "ние"проблемни с езика/силната половинка визирам/... :D :shock:
Ами в такъв случай..УРА!! за българската жена-умна красива и интелигентна!!!
:dance: За къде сте без НАС бе мъже!!!
:king: Още веднъж ЧЕСТИТО и успех за напред!!!
...И макар, че от кал сме направени, Господи, аз не искам във кал да прекарам живота си. И не искам тъй ням да стоя край брега да очаквам промяна и все да мълча!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

браво Бимба честито
кажи колко точки по фр беше писала във формуляра
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Bimba
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 5:05 am
Местоположение: Plovdiv ama ve4e sme v Montreal

Мнение от Bimba »

Аз бях си писала 6 / 7 -което ниво е абсурдно високо за мен в момента а съпругът ми има 3/4- но пък си призна
Detelina
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 6:16 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Detelina »

Chestito Bimba!
Mongo se radvam che vsichko e minalo uspeshno.
Nie vi stiskahme paltsi :D
Popaten vyatar za napred.
:D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Фъстъчка написа:Ей, Бимба, честито! Айде сега успех ви желая и за останалите дУкИменти да се оправят безпроблемно!
Искам да питам: разбирам, че половинката ти си признала,че френски не знае. Мойта половинка упорито отказва да го учи... :shock: А учителката ни по френски ни убеждава,че вече няма такива работи-трябва задължително да знаят и двамата кандидати, иначе никакъв "pass" няма да ти дадат...Ха де! :? :roll:
Ма как отказва да учи :shock: .Като дойде тук какво ще прави.Да не разчита на КОФИ-то.Ма тия мъже са някакъв кошмар.

Честито на спечелилите.Успех за на пред. :thumbsup:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено