ами вземах че минах и аз.....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

ами вземах че минах и аз.....

Мнение от flateric »

Здравейте Квебекари,
Надявам се и аз скоро да се присъединя към Вас!
За късмет и аз вчера вземах че минах интервюто:
за мое учудване то трая само 10 минути.
Отидох в два без десет и чаках мадам Волси и преводачката до 2 и 15, може би защото се бяха наобядвали като хората, а и бяха се понавлекли - с две думи трудноподвижни.
Противно на хората които казваха, че трябва да си официален аз си слойих най дебелия пуловер рипсените гащи с най-дебело райе.
Мадам ме покани и започна абсолютно по документите.
Стигнахме до работата след като и казах какво работя, тя ме попита:
- Quelles sont vos projets?
- Да работя по специалността си.
Стигнахме до приятелите набързо и тя ме попита дали отивам в град Квебек (тъй като бях посочил че приятелят ми е там), но аз и отговорих, че имам предложение за работа от фирма в Монреал и и показах писмото, което имам.
След като го чете мълчаливо около 3 минути много му се зарадва и каза единствено:
- Mais c'est tres bien ca!
Последваха общи приказки, в които нагледно ми се скара защо съм ползвал услугите на консултант /тъй като според нея и сам се справям твърде отлично/ похвали ме за френския, не ме попита нито една дума на английски /макар че бях писал 11/11 и само каза:
- Monsieur vous etes accepte!
Стиснахме си ръцете и толкова...
Доста бързо, лесно, и безаварийно - повече отколкото очаквах!
Мерси за съветите и постингите!
Успех на всички следващи.
Айде!
Аватар
Dani§Ticho
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Окт 08, 2004 2:34 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Dani§Ticho »

Браво на теб! Честито. Кажи нещо повече за себе си. Какво си завършил, какво работиш, колко и как си учил френски? Кога изпрати документите си и други подобни.
Аватар
flateric
Мнения: 615
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 1:30 pm

Мнение от flateric »

Ами на кратко:
години - 26
френски - от подготве до 11 клас /ужас/
работа - куриерско / спедиторска

подадох документите лятото получих потвърждение след месец и вчера бях на интервю.

Тъй като работим с фирми от цял свят - собственика на канадската фирма чийто агент сме ми написа едно писмо и ми обеща среща/интервю с цел да ме наеме на работа.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

ми ти си цял франкофон
честито!
айде сега кажи коя е фирмата и изнасяте/внасяте ли товари(какви колко) с кораби и дай да си стиснем ръцете за едно ползотворно сътрудничество в случай ,че го правите :beer:
lidiya
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 4:11 am
Местоположение: calgary
Обратна връзка:

Мнение от lidiya »

4estito :)
uspeh po-natatuk !!!!!

( i az biah s pulover i djinsi :) )
Заключено