Автомобил в Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
DukeNukem
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Ное 22, 2003 12:55 pm

Автомобил в Канада

Мнение от DukeNukem »

Здравейте :D

Темата сигурно е дискутирана но имам следното питане:
Кои автомобили са най-пригодни за канадските условия. Японски, немски, американски или други. На кои автомобили им е най-евтина поддръжката?
Разбира се може да има много и различни мнения и предпочитания и няма как да се даде обобщение но все пак ще бъде интересно да се видят различни мнения и наблюдения по въпроса. :D
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Евтино и поддръжка на автомобил някакси не се връзва за тук - и часите и трудът са много скъпи, а не можеш да си бърникаш сам, освен ако нямаш твоя си къща с гараж. Аз не разбирам от коли, но пък за сметка на това постоянно ми се налага да слушам възхвалите на мъжът ми за "GMC - Сафари". Имаме го от 4 месеца и от тогава той категорично отказва да кара другата ни кола - "Елантра". Казва, че при зимни условия GMC-то е супер (4 по 4 е) - върви навсякъде. Иначе сервиза в който му сменят маслото и ако се наложи, ремонтират нещо - за труд му взимат по 60$ на час.
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Категорично германски автомобил. Уви тук са доста по скъпи от другите. Фолксвагена например се води кола над среден клас. Но има един малък финт. Фолксваген за Канада (всички модели след 2001)дават освен стандартната гаранция и 12 ГОДИНИ гранция на всички ламарини в случай на изгниване, а това е наистина нещо тук.
Аз също карам американски автомобил заащото тяхмата подръжка е най-евтина. Инак ако не ти се дават 60$ за смана на масло или феродо :-) и нямаш къща, то има гаражи (5$ на час) където си плащаш и може да си ремонтираш с твои средства и тртуд.

Чао и поздрави на България. :-)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

za Canadskite uslovia nai podhodiashti sa americanskite 4x4's
inache volvo, audi, i subaru sa OK
sashto moje da si zemesh VW diesel
ne bih pipal iaponskite - ot tiah samo Lexus, Acura i niakoi modeli na Nissan/Infinity sa OK ama sa mnogo skapi i sled tva poddrajkata e sashto skapa

nai goliama delavera e da vzemesh neshto na 2-3-4 godini
ako shte kupuvash v Toronto ili ti se idva do tuk se obadi i az shte ti pomogna.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ami vsichki avtomobili sa prigodeni za Canada ,slagat im akumolatori s po visok amperag ot tiya koito polzvame v Bg.Na amerikanskite estestvenno nay sa im evtini chastite,po nyakoi pat razlikata moge da e v pati vsravnenie s yaponskite ,no s amerikanski pak vpati ste si gost na serviza,po barzo se chupyat.Sled 8-10g. na vsichki lamarinite im pochvat da gniyat,tuk zimata hvarlyat s tonove sol da poddargat patishtata.Bg. i ruskite servizi vzemat nay evtino 25-40d. na chas.VW specialno golf i jeta ne sa sinonim na kachestvo kakto v Evropa,moge bi stoto gi pravyat v Mexico,karat gi nay veche mladi momicheta i studenti.Visokiya kl. na Vw,BMV,Mercedes ,Audi,Volvo veche e druga rabota ,kakto na vsyakade po sveta the best,Dobar variant e da vzemesh 2-4g. Toyota Echoili Corola ,Honda Civic,Ford Focus po na 50-100k km. na cena 8-12k izplashtash 200-250d. na mesec ,koeto ne e osobenno golyama suma ,no za oste nyakolko godini napred zabravyash za serviza.Nova ot sashtiya klas cenata i e dvoyna.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

За това колкото хора, толкова и мнения. Според мен батето го е обяснил най-добре. Поддръжката на американските коли (извън гаранция) е най-евтина за един брой ходене до сервиза, което пък се компенсира от честотата с която ще отскачаш до там. Затова най-добрата идея е японска кола. Статистически най-рядко се чупят. За германските забрави.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

speedy написа:За това колкото хора, толкова и мнения. Според мен батето го е обяснил най-добре. Поддръжката на американските коли (извън гаранция) е най-евтина за един брой ходене до сервиза, което пък се компенсира от честотата с която ще отскачаш до там. Затова най-добрата идея е японска кола. Статистически най-рядко се чупят. За германските забрави.
az mislia che nai dobrata kola e novata
za tolkova godini sam dal kam 80-90 hiliadi za koli
i uroka koito nauchih - ako si biah kupil nov mercedes otnachalo, sega shtiah da imam edin zdrav mercedes na prilichna vazrast

az pak tvardia che nai dobre e da se vzeme 2-3 godishna kola oshte v garancia - obiknovenno do 5-6 niama da dava problemi sled koeto moje da se zameni pak za 2-3 godishna
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

С 6 месеца зима в Монтреал истината е само 4х4
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

Lub0 написа:С 6 месеца зима в Монтреал истината е само 4х4
Да, явно зависи къде живееш и до къде стигаш с колата. В радиус 50км около Торонто 4х4 е полезен може би 3-4 дни в годината. Пътищата не са като в Европа, но все пак се чистят и осоляват добре. На север става по-интересно.

А бай Кольо е прав за новата кола. 2-3 годишна кола за купуване (с уговорката че на повечето им изтича фирмената гаранция след третата година) или нова на лизинг е истината. Но за новодошъл емигрант е по-реално да мисли за нещо по-отлежало, освен ако не си е продал петролната фирма в България.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

viarno che nai -hubavata kola e novata,to s novo vseki znae.sneji me ozadachi ,kak taka ne moga sam dasi pipam po kolata.60 $ na chas-smiana maslo :shock: aide nema da stane.imam edno pitane -znam che sa po -razprostraneni avtomatichnite slorosti,ta namirat li se s rachni skorosti.daite i niakoi drugi dani moshtnost ,obemna dvigatelia.razpraviali sa mi che imalo ikonomichni koli -3,5 litrovi dvigateli :) za razhod na gorivo ne pitam.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

JoroF написа:viarno che nai -hubavata kola e novata,to s novo vseki znae.sneji me ozadachi ,kak taka ne moga sam dasi pipam po kolata.60 $ na chas-smiana maslo :shock: aide nema da stane.imam edno pitane -znam che sa po -razprostraneni avtomatichnite slorosti,ta namirat li se s rachni skorosti.daite i niakoi drugi dani moshtnost ,obemna dvigatelia.razpraviali sa mi che imalo ikonomichni koli -3,5 litrovi dvigateli :) za razhod na gorivo ne pitam.
vij trader.ca
ili otdelnite proizvoditeli:
gm.ca
ford.ca
toyota itn
a inache na interneta ima vsichkata informacia za koiato pitash - moje malko da potrenirash na google.ca
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

JoroF, тук трудът е много скъп и когато наистина хората си вършат работата си струва. Имамахме случай при който монтьорът си беше включил в сметката като труд и 3-те часа през които беше чакал да му доставят поръчаната част (не помня по колко взимаше на час) - време, през което дори не беше пипвал колата ни.
Иначе, когато се съберем с познати или приятели, вечно се обменя информация кой къде си оправя колата и доволен ли е. Миналата седмица мъжът ми сменя спирачки и накладки, ако държиш ще проявя интерес колко са му взели за труда.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

JoroF написа:viarno che nai -hubavata kola e novata,to s novo vseki znae.sneji me ozadachi ,kak taka ne moga sam dasi pipam po kolata.60 $ na chas-smiana maslo :shock: aide nema da stane.imam edno pitane -znam che sa po -razprostraneni avtomatichnite slorosti,ta namirat li se s rachni skorosti.daite i niakoi drugi dani moshtnost ,obemna dvigatelia.razpraviali sa mi che imalo ikonomichni koli -3,5 litrovi dvigateli :) za razhod na gorivo ne pitam.
$60/час е доста добра цена за труд. Имай предвид, че смяната на масло е не е цял час. Обикновено струва към $30, включително масло и филтър. А колата не можеш да си поправяш сам, защото не може да го правиш на улицата. На повечето места има местни наредби, които го забраняват. Може да си ремонтираш, ако имаш собствен гараж.

За останалото, което питаш Интернет е наистина най-доброто помагало.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Goro nikoy ne ti zabranyava da si pipash po kolata ,no vaprosat e kade,ako nyamash sobstvenna kashta s garag ,pochti e nevazmogno da se nameri mesto ne samo da ya razkolachish ,no i za edna obiknovenna smyana na maslo.60d na chas e cifra koyato ste ti vzemat v servizi analog na Moto Pfoe,ste ti svarshat rabota v malki servizi i za 25-40d. na chas,no i vapreki tova si e skapichko .kakto i Kolyo kaza nay dobriyat variant e novata kola ,za nov imigrant nay dobriyat variant e kola na 2,3,4g. na polovin cena na novata ,no s dostatachen givot da nyamash razhodi po poddragkata ,no presen imigrant ne moge da si go pozvoli ,zaradi kredit. istoriya ,da kagem parvite 1,2,3god. i se zadovolyava s po stara ili po nova kola ,koyato si nosi svoite riskove ,t.e. v po vecheto sluchai bokluk ,po prostata prichina ,che na tiya godini nikoy ne ya e poddargal ,zashtoto poddragkata/remonta /e mnogo skapa.ima i izklyucheniya ,no obshto vzeto tova e praviloto ,kolkoto si po nov po si e...n.lichno mnenie na parvo vreme da vzemesh avtomobil ,koyto da te kara 2g. ,da ne e skap ,no da e nadegden bez da robuvash na marka ,model ili nacionalnost ,no to e nay trudnoto da go ucelish ,posle s novata e lesno nyama problemi.
za vida na skorostite,ima i rachni ,te po princip varvyat i po evtino,na vsichko ot gore na rachna skorostna kutiya poddragkata e i po lesna i evtina ,obache tuk zlatnoto pravilo e udobstvoto ,za tukashnite usloviya avtom. skorosti sa mn. po udachni ,ako izpolzvash kolata si za sredstvo za predvigvane /kakto go pravyat 90% ot horata ,ako ste ya polzvash za razhodka ili extrim togava rachka .I tova ti go kazva chovek ,koyto kato chueshe za avtomatik parvata mu asociaciya beshe ,che do pensiya ima oshte mnogo vreme ,sega obache ne iskam i da cuya za rachka ,osven ako kolata nyama da ya polzvam za glezotiya .
zmeya
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2003 3:01 am

Мнение от zmeya »

Ne vidiah nikoi da spomene HONDA i po-specialno CIVIC - nai - prodavanata kola v North Amerika za poslednite niakolko godini! Po prostata prichina che sa neveroiatno zdravi. Samo tozi koito ne e karal HONDA ne znae za kakvo stava vapros! Zabraviash fizionomiata na Vlado Forda, s kogoto predi kogato imah neshtastieto da pritejavam Chrisler 95 god. (pulen garbage) se vijdahme dva puti mesechno za po 400$.Da ne kazvam goliama duma, no tova beshe purvata i poslednata mi amerikanska kola!
Hiliada puti e po-dobre da si kupish po-stara HONDA otkolkoto za sushtata cena -po-nova amerikanska.Zadaite si elementarnia vapros- zashto dori i starite japonski koli durjat visoka cena? Otgovorete si sami!


___________________________________________________________
Popitaha me shto sum zmey? Shtot sum goliam i mi e goliam!
Заключено