майчинство

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

майчинство

Мнение от Таня »

Спешен въпрос - В момента съм в майчинство. Заминаваме съвсем скоро. Трябва ли да си прекратя майчинството и да се върна на работа, за да напусна..... Или може да замина за Канада и да продължа да получавам майчинството си в България? Успех на всички!!!
Аватар
NetiK
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 2:10 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от NetiK »

Здравей :) , Според мен можеш да продължиш да получаваш майчинството си спокойно, чрез настоящия работодател(стига да не прекратиш договора си с него). Ти въпреки, че напускаш страната си имаш трудовите правоотношения с него . А по време на майчинството (аз поне не знам) да има ограничения за напускане на страната :roll: . Можеш даже да си подадеш предварително молба за да ползваш след платеното майчинство и неплатено, което да ти се зачита за трудов стаж - тук в България, после даже имаш право да ползваш при работодателя платен отпуск за времето в платено майчинство и чак тогава да прекратиш договора си . Това разбира се е въпрос на добри сметки и желание от страна на работодателя и от твоя страна разбира се, за да можеш да си подадеш молбите с верните дати още отсега. А за след това може да направиш пълномощно на някой, който да те представлява в НАП и да ти подаде заявление за ЗО.

Желая ти успех :)
08.07.08 - Док. Б-щ
06.08.08 - Баркодове
20.08.08 - МФ
02.09.08 - Направени
15.10.08 - Покана за визи
06.11.08 - Визи
Общо процедура: 10 м. и 10 дни

Повярвай и ще стане!
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Здравей!Жена ми е в момента по майчинство.Ние сме на етап получено accuse ,но доста сме се интересували по въпросите с майчинството.Няма никакъв проблем да заминете за Канада а тук да продължавате да получавате майчинските .Дори имате право на 3-та година.Тя не е платена,но поне не напускате,в случай че искате да се върнете в БГ.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
Bessy
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 11:28 am
Местоположение: Winnipeg

Мнение от Bessy »

На мен също още ми текат 2-те години, но се върнах по-рано на работа и получавам 1/2 майчинство. Реших да приключа тук (в БГ) максимално документално (едва ли ще си дойдем другата година) и затова си подадах молба за напускане, уведомление в НАП за прекъсване на здравното осигуряване и молба (към фирмата) за промяна на състоянието (че заминавам извън страната), и предполагам ще ми спрат майчинството.
Публикувай отговор