Българско гражданство на дете раждано в Канада

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Българско гражданство на дете раждано в Канада

Мнение от MrGeek »

Павел написа:За колко време се вади личната карта и има ли опашки като някога?
Бързата поръчка е за три дни, а експресната за 8 часа, но имам някакви спомени, че когато аз бях през юни бяха стопирали експресните поръчки не знам защо. Има опашки, но не е трагично положението. При това аз бях през лятото, когато се предполага, че навалицата е по-голяма от такива като нас "екскурзианти". Общо-взето отделяш един-два часа максимум за подаване и след това максимум около час за получаване, но с малко късмет може и да е доста по-бързо от това. При мен повече време ми отне ходенето до общината за регистрация на постоянен адрес в България, което се налагаше заради сменено жилище. А регистрацията пък става с копие на нотариалния акт от имота, в който се регистрираш. Те тва е най-идиотската част от процеса (добър кандидат за темата с простотиите), но не знам да има по-лесен вариант между капките. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българско гражданство на дете раждано в Канада

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Павел написа:За колко време се вади личната карта и има ли опашки като някога?
Бързата поръчка е за три дни, а експресната за 8 часа, но имам някакви спомени, че когато аз бях през юни бяха стопирали експресните поръчки не знам защо. Има опашки, но не е трагично положението. При това аз бях през лятото, когато се предполага, че навалицата е по-голяма от такива като нас "екскурзианти". Общо-взето отделяш един-два часа максимум за подаване и след това максимум около час за получаване, но с малко късмет може и да е доста по-бързо от това. При мен повече време ми отне ходенето до общината за регистрация на постоянен адрес в България, което се налагаше заради сменено жилище. А регистрацията пък става с копие на нотариалния акт от имота, в който се регистрираш. Те тва е най-идиотската част от процеса (добър кандидат за темата с простотиите), но не знам да има по-лесен вариант между капките. :D

Мерси! Аз мисля да отида до това на Мария Луиза, щото ми казаха, че само там правели експресни и бързи поръчки?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българско гражданство на дете раждано в Канада

Мнение от Independent »

Павел написа:Мерси! Аз мисля да отида до това на Мария Луиза, щото ми казаха, че само там правели експресни и бързи поръчки?
В София експресните действително се правят само в централното на Мария Луиза. Бързите обаче мисля (не съм сигурна) можеш да ги направиш и в районното.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българско гражданство на дете раждано в Канада

Мнение от Павел »

Преди да тръгна за Бг тъщата беше проверила в полицията и и бяха казали, че за да не ме глобят за изтекли документи е добра идея да поискам на влизане в Бг да ми сложат печат в паспорта, с което да докажа, че наскоро съм влязъл в БГ. Та на летището си избрах да мина при една симпатична мацка, която беше много любезна и или не забеляза, че личната ми карта беше изтекла, или не я интересуваше, щото ми са усмихна и ми каза да минавам. Аз на свой ред доброволно и показах, че картата е изтекла и я помолих да ми удари печат в паспорта, при което тя ме изгледа, сякаш и надникнах в банковата сметка. След като и казах защо искам печат в паспорта, тя започна да се колебае и после каза, че трябва да се консултира със супервайзър. Излезе и се върна след около 5 минути, пошушна нещо на колежката си по будка. Последната, с някаква досада и безразличие, ми взе паспорта и му прасна заветния печат. Така и не разбрах защо е толкова сложно да ти подпечатат паспорта, нещо рутинно преди години. Ениху - цялата процедура се оказа излишна, щото в полицията изобщо не обърнаха внимание, че картата беше изтекла и не ме глобиха :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Българско гражданство на дете раждано в Канада

Мнение от IRA »

Според закона е това, ако са ти изтекли документите повече от година не могат да те глобят.
Закон за българските лични документи:
Чл. 81. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. лице,
което:
1. не подаде заявление за подмяна на българските си лични документи в срок до 30
дни при промяна в имената, единния граждански номер, пола, гражданството, постоянния
адрес или при настъпили съществени и трайни изменения на образа;
2. не направи необходимото като родител, настойник или попечител за снабдяване с
лична карта на лице, навършило 14-годишна възраст;
3. не подаде заявление за издаване на лична карта в срок до 30 дни, след като е заявил,
че тя е повредена, унищожена, изгубена или открадната
4. е навършило 18 години и не е подало заявление за издаване на лична карта;
5. не подаде заявление в срок до 30 дни за подмяна на личната карта след изтичане на
нейната валидност;
6. не върне паспорта си или заместващия го документ на органа, който го е издал, в
тримесечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за
издаването или ползването му.

ЗАНН:
Чл. 34. (1) (Изм. - ДВ, бр. 89 от 1986 г., доп., бр. 102 от 1995 г. и бр. 12 от 1996 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 39 от 2005 г., в сила от 12.08.2005 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 97 от 2007 г.) Не се образува административнонаказателно производство, а образуваното се прекратява, когато:
а) нарушителят е починал;
б) нарушителят е изпаднал в постоянно разстройство на съзнанието;
в) това е предвидено в закон или указ.
Не се образува административнонаказателно производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението в продължение на три месеца от откриване на нарушителя или ако е изтекла една година от извършване на нарушението
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор