Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от al_bulgaria »

Ето това най-малко съм го очаквал. ;(

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -06-28.asp
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от bp_de »

криза - какво да се прави ....явно се е напълнило и натискат педала на спирачката....
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от al_bulgaria »

bp_de написа:криза - какво да се прави ....явно се е напълнило и натискат педала на спирачката....
Точно това си мислех и аз. Чудят се по какъв начин деликатно да намалят бройката.
Единственото положително е, че в този период ще подготвим перфектно документите и ще учим езици .... :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от apple »

al_bulgaria написа:
bp_de написа:криза - какво да се прави ....явно се е напълнило и натискат педала на спирачката....
Точно това си мислех и аз. Чудят се по какъв начин деликатно да намалят бройката.
Единственото положително е, че в този период ще подготвим перфектно документите и ще учим езици .... :)
И повярвайте има защо... Така се е пренагъчкало, че пада стандарта в заплащането от излишната работна ръка. Понеже никой не ще да се забие в ледовете и повечето емигранти се концентрират в определени провинции и градове... Няма да се учудя да вкарат квота за определени провинции и да се спазва, а не като сега кой където свари там се стовари, без значение какво е написал в началото в документите за кандидастване. Ако не го направят не знам как иначе могат да си решат проблема с пренаселването на едни места и обезлюдяването на други...
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от ivalin »

al_bulgaria, според мен нямате основание за притеснения. Периодично през различни интервали от време федералните си правят "почивка" (спират процедурата по различни причини) за неопределено време (само те си знаят за колко). Важното е да ги следите зорко и да не ги изпускате нито за миг от поглед, че не се знае какво могат да измислят, което, ако не го разберете своевременно и още повече да ви забави процедурата. При нас общо взето така се получи...
криза - какво да се прави ....явно се е напълнило и натискат педала на спирачката....
Така се е пренагъчкало, че пада стандарта в заплащането от излишната работна ръка.
Без да влизам в спор с когото и да било, но според мен това доста несериозно ми звучи... държавата е огромна по размери и за никой не е тайна, че е най-рядко населената, има място за всички мераклии... идвай народе...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от apple »

Цитат:
Така се е пренагъчкало, че пада стандарта в заплащането от излишната работна ръка.

Без да влизам в спор с когото и да било, но според мен това доста несериозно ми звучи... държавата е огромна по размери и за никой не е тайна, че е най-рядко населената, има място за всички мераклии... идвай народе...
Извадено от контекста! Я прочети по-внимателно... Или всъщност по инерция я караш - давай да съм опозиция? :?:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от Koko »

ivalin написа:al_bulgaria, според мен нямате основание за притеснения. Периодично през различни интервали от време федералните си правят "почивка" (спират процедурата по различни причини) за неопределено време (само те си знаят за колко). Важното е да ги следите зорко и да не ги изпускате нито за миг от поглед, че не се знае какво могат да измислят, което, ако не го разберете своевременно и още повече да ви забави процедурата. При нас общо взето така се получи...
криза - какво да се прави ....явно се е напълнило и натискат педала на спирачката....
Така се е пренагъчкало, че пада стандарта в заплащането от излишната работна ръка.
Без да влизам в спор с когото и да било, но според мен това доста несериозно ми звучи... държавата е огромна по размери и за никой не е тайна, че е най-рядко населената, има място за всички мераклии... идвай народе...
Честно казано нямам спомен през последните 12 години да е имало подобно спиране на процедурата. Вярно е че са правени промени в правилата, както и че в определени моменти се чакаше по 3-4 години докато бъдат обработени документите, но да прекратът приемането на нови апликации поне аз нямам спомен до сега да се е случвало.
Това че държавата е голяма е вярно, но колко от тази територия реално е заселена? Реално пренаселени са няколкото големи града, които привличат имигрантите. Отиде ли човек в малките градчета обаче вижда доста различна картина.
Нека да видим какво ще го измъдрат, може след промените да се окаже че за хора с определени професии е станало по-лесно, както и да има повече варианти за намиране на работа отвън и идване в Канада с работна виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от budtel »

Мисля, че това е нормална реакция на правителството на Канада. Все пак Канада е свързана по някакъв начин със стария свят и една криза в него означава криза и тук. За мен лично е притеснително, че икономиките на САЩ и Канада са толкова зависими от китайската икономика и производство. А както вече знаем кризата в Сирия поляризира нещата и Китай заедно с Русия и Иран реално се опълчват стрещу Запада и САЩ.
За мен има вече доста неизвестни за имиграционната политика на Канада. Всичко зависи от това как ще се решат проблемите в близкия изток и Европа. Но за това можем само да гадаем.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от ivalin »

budtel написа:...Все пак Канада е свързана по някакъв начин със стария свят и една криза в него означава криза и тук...
Да може да се каже, че е свързана, но не чак толкова, т.е. и "да" и "не", което не означава безусловно криза и тук...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
maia.maiska
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 12:46 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от maia.maiska »

Здравейте, искам да попитам дали тази пауза се отнася и за получаването на виза с прикрепена оферта за работа от работодател в Канада? И дали е актуален този сайт http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/work.asp" , от който да си извадя необходимите приложения за кандидатстване? Получаването на виза в този случай отново ли отнема такъв дълъг период от време - виждам, че някой от кандидатите чакат за одобрение по година, година и половина, две... или самата процедура е по-ускорена? Благодаря Ви предварително!
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от al_bulgaria »

maia.maiska написа:Здравейте, искам да попитам дали тази пауза се отнася и за получаването на виза с прикрепена оферта за работа от работодател в Канада? И дали е актуален този сайт http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/work.asp" , от който да си извадя необходимите приложения за кандидатстване? Получаването на виза в този случай отново ли отнема такъв дълъг период от време - виждам, че някой от кандидатите чакат за одобрение по година, година и половина, две... или самата процедура е по-ускорена? Благодаря Ви предварително!
Ами ако беше прочела статията до края щеше да разбереш, че тази пауза не важи за тези, които имат писмена оферта от работодател.

The temporary pause on FSWP applications does not apply to candidates with offers of arranged employment or those applying under the PhD eligibility stream.

Относно срока за получаване на виза, до колкото знам при хората с оферта нещата протичат доста по-бързо, но не се наемам да коментирам колко по-бързо.
Успех.... :)
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от bossa nova »

al_bulgaria написа:Ето това най-малко съм го очаквал. ;(

http://www.cic.gc.ca/english/department ... -06-28.asp
Благодарим ти за инфото относно забавянето al_bulgaria. :wasntme:
Времето ще покаже какви промени ще има.Успех на всички,които не са подали док. или са вече в процедура за визи. :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от Павел »

Най-после един министър (Кени) с болс. Определено ме кефи.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от al_bulgaria »

Павел написа:Най-после един министър (Кени) с болс. Определено ме кефи.
Извинявай, ти къде живееш?
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Пауза във Федералната програма до 01.01.2013

Мнение от mortigur »

al_bulgaria написа:
Павел написа:Най-после един министър (Кени) с болс. Определено ме кефи.
Извинявай, ти къде живееш?
В Канада

Честно казано и аз подкрепям министъра на емиграцията даже като се има предвид че съм влязал по федералната процедура Лично мнение е че е по добре да се докарат хора които да запълнят дупките отколкото да се докарват високо квалифицирани социалажии
Taxation is theft.
Публикувай отговор