Американска виза ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Brochet
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:47 am
Местоположение: Montréal

Американска виза ?

Мнение от Brochet »

Здравейте,
искам да изпратя сина ми на гости за лятната ваканция в Щатите .Някой би ли ми обяснил стъпките за издаване на виза .Мерси предварително на всички отзовали се .
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Американска виза ?

Мнение от petiov »

Доколкото се сещам се попълваха някакви формуляри.Аз бях си ги взел от тяхната страница в интернет, но и на място да отидеш охраната ще ти ги даде. Преди интервюто искат да е платена таксата за визата и квитанцийката се подава с останалите формуляри. Банката в която трябва да се плати таксата не беше далеч от посолството. Не съм много изчерпателен ,ама отдавна го правих това упражнение, преди близо 3 години.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Американска виза ?

Мнение от Дякон Игнатий »

Здравей. Много е важно да уточниш от къде ще пътува и къде ще се внесе молбата за виза за въпросния субект.
Ако е от Канада : Прочети това
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Американска виза ?

Мнение от Agi »

-- взимаш си час онлайн тук - струва 8.40$ плаща се с кредитна карта
-- попълва се формуляра, също онлай и се носи само последната страница с бар кода тук
-- плащат се 131$, тук е вносната бележка - разпечатват се 3 копия, банката ти връща 2, които се носят на интервюто
На интервюто се носят документи за доказване на статут, доход - писмо от работодателя, извлечение от сметката, и разбира се паспорт - за да сложат визата :)
ето сайта http://montreal.usconsulate.gov/content ... ment=index - всичката информация е дадена, аз просто следвах това, което е дадено, когато ходих миналата година.
People they come together
People they fall apart
No one can stop us now
'Cause we are all made of stars ...
Brochet
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:47 am
Местоположение: Montréal

Re: Американска виза ?

Мнение от Brochet »

Благодаря много за изчерпателната информация ! :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Американска виза ?

Мнение от klisurov »

Може и да е обсъждано, но все пак да попитам за следния случай:

Не сме канадски граждани.
Аз и съпругата ми имаме 10-годишни многократни визи за САЩ,
които са валидни още 9 години (родителите ми живеят в САЩ и на няколко пъти сме ходили при тях).
На децата визите (едногодишни, многократни) изтичат това лято.

Някой наясно ли е какво точно следва да направим?
Благодаря предварително на всеки отговорил. :bow:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Американска виза ?

Мнение от pumpy »

Кандидатствате за нови визи за тях. На нас ни дадаха първо едногодишни и на тримата и втория път 3 годишни, защото ни попита дали ще ставаме канадци и ни каза, че в такъв случай повече от 3 години не ни трябват... и се оказа прав ;)
Публикувай отговор