FEL и SIEL след получаване на CSQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от mare_sr »

Здравейте,
Създавам тази тема, защото вярвам, че много от нас имат какво да кажат и какво да питат, поне да го правим на едно място.

FEL- Francisation an ligne
След получаване на сертификат за селекция за Квебек - CSQ може да се регистрираме тука: https://www.francisationenligne.gouv.qc.ca/" . Прави се входящ тест, на който ти определят нивото.

SIEL пак курс от 12 седмици, с покана за записване и се избира между два варианта. Ето на следния линк повече инфо.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Който посещава и двата курса трябва да се регистрира с различен имейл.

Има Guide_eleve се сваля от началната страница на FEL, в pdf. е, който има регистрация може да си го свали от там.

Моля който каквато информация има и вече натрупан опит да споделя с нас незнаещите ;)
Последно промяна от mare_sr на Сря Дек 12, 2012 5:02 pm, променено общо 3 пъти.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от mare_sr »

Аз също се регистрирах преди някой ден, и направих входящия тест, и само някое упражнение, също имам учител, но както и кантаре и аз не съм се свързала с него, защото още не съм се ориентирала в сайта. Пак и да поуча малко да понатрупам малко знания :lol:
https://www.francisationenligne.gouv.qc ... guidee.htm" смятам да прегледам и да преслушам този линк тази вечер, че поне да ми светне малко :)

gb bg Ще сме ти мн благодарни ако споделиш тука твоя опит :)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от Double Trouble »

Ние се записахме вече за FEL и то отдавна. Не е нужно да се чакат два месеца, за да се запишете. Става с индивидуалния номер на сертификата горе в дясно.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от mare_sr »

Double Trouble написа:Не е нужно да се чакат два месеца, за да се запишете. Става с индивидуалния номер на сертификата горе в дясно.
Става въпрос, че май крайния срок е два месеца след взимане на сертификат, иначе може още на следващия ден след интервюто, ама аз имах нужда от почивка от всичко :tmi:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от emili_vn »

Няма краен срок от 2 месеца - аз се записах доста по-късно. Но и едва ли на следващия ден след интервюто можете да се запишете - те казват след 2 месеца, за да са сигурни, че инфото ще е качено в системата за францизацията.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от Double Trouble »

mare_sr написа:... ама аз имах нужда от почивка от всичко :tmi:
И аз така :D Даже като се записах, след това изобщо не влизах и учителката беше почнала да ми пише злостни мейли, че нищо не правя :$
Определено не ми се поглеждаше френски след интервюто.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от emili_vn »

Курса е ок. Ама ако нищо не правиш 10 дни, получаваш автоматичен имейл, че ако до 2 дни не влезеш да си правиш упражненията, ще те изключат. На мен ми се случва няколко пъти и на последния успях :rofl: - закриха ми досието. Ама то беше като почнах да уча в колежа - училище, работа и забравих за заплашителния мейл. Ако решите поради някакави причини да не влизате повече от 10 дни - пишете мейл на учителката. Аз писах по случай полета и настаняването тук и нямаше проблем - не влизах към 2 месеца.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от mare_sr »

А колко време е самия курс, че нещо още не съм се ориентирала за тази информация :)
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от gb bg »

mare_sr написа:А колко време е самия курс, че нещо още не съм се ориентирала за тази информация :)
mare_sr Проверих си имейла - стартирала съм на 09 10 12, приключваме на 21.12.12. За да говорите с агента трябва първо да си напишете домашното - екшън плана и автобиографията. Ако не го направите, ще бъдат настойчиви с имейлите и подканянето - това е сигурно. Първата ми виртуална среща беше в група. На нея агента разясняваше как да ползваме платформата. Групата беше от 4 човека - аз и трима ливанци. Там не сме много говорили. После след като изпратих този прословут план /който и вие ще попълвате/ имахме индивидуална среща. Преди това тр. да отбележа, че ми върнаха домашното с коментари. Срещата беше мноого приятна даже се шегувахме- с кой отивате, разказах и за децата, къде ще ги запиша да учат за мене- коментара и потвърди подозрението ми, че билингизмът ще е задължително условие- е ама аз съм малко зле с английския - ами потърсете друга област за настаняване- ааа, не искаме университетски град - какво ще кажете питам за канадския тр,опит като го нямам -ами опцията доброволец и стаж - ами пари питам се наум :). Мадам казвам и в следващата среща, говорим си твърде приятно, но аз знам, че това тук - официалните сайтова-са политика. Реалността често пъти е съвсем друга - това е вашият избор чувам шаблонния отговор... Така че, вс. на монитора -ок, но там като отидем ще видим...
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от cantare »

Днес моя учител ми е пратил имейл с инструкции за курса.
Vouloir, c'est pouvoir!
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: FEL и SIEL след получаване на CSQ

Мнение от mare_sr »

cantare ние кат гледа сме при един и същи учител ;)
Публикувай отговор